Among Us ping sorunu nasıl çözülür?

Among Us gibi daha birçok oyunda ping sorunu çoğu oyuncunun canını sıkıyor. Yüksek ping değerlerinin önüne geçebilme için arka planda yaptığınız işlemleri durdurmalısınız.
Among Us Ping Düşürme Yöntemleri
Oyun oynarken herhangi bir indirme yapmamalısınız.

Among Us ping sorunu çoğu oyuncunun oyun zevkini bölüyor. Bazı zamanlar bu ping değerleri oyunun sunucularıyla alakalı olsa da internet bağlantınız sabit değilse ping değerlerinizde dalgalanmalar görülebilir. Ping değerlerini düşürmenin en iyi yöntemi herhangi bir dosya indirme işlemi varsa kısa süreliğine durdurmak.

Among Us Ping Sorunu

Çoğu oyunda olduğu gibi Among Us oynarken ping değerleriniz artabilir. Yüksek ping değerleri sunuculardan kaynaklıysa yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmuyor. Sadece sunucu bölgesini değiştirerek daha farklı bir bölgeye bağlanabilirsiniz. Oyunda Amerika, Avrupa ve Asya sunucuları bulunduğundan dolayı bölgeyi değiştirirseniz ping değerleriniz daha kötü olabilir.

Among Us Ping Sorunu
Yüksek ping değerleri oyunun sunucularından kaynaklı olabilir.

Ping değerlerini düşürmenin bir diğer en iyi yoluysa eğer Wi-Fi ile bağlanıyorsanız modeme yaklaşmanız gerekli. Dışarıdan oynuyorsanız ve herhangi bir internete bağlı değilseniz açık yerlerde oturmayı tercih etmelisiniz. Sinyal gücünüz yüksek olursa daha stabil bir internet bağlantısına sahip olacaksınız.

İnternet bağlantınız ne kadar iyi olursa olsun yüksek çözünürlükte herhangi bir dizi, film veya video izlemeniz durumunda internet bağlantınız yavaşlayabilir. Aynı zamanda internet hızınız oldukça önemli. Bölgenizde herhangi bir internet çalışması yapılıyorsa ping değerlerinizde artış olabilir. Bunun önüne geçebilmek için çalışmanın bitmesini beklemelisiniz.

Siz oyun oynarken arkada çalışan uygulamalardan kurtularak yüksek ping değerlerinizi düşürebilirsiniz. Eğer Among Us oynarken Discord gibi herhangi bir uygulama kullanıyorsanız internet performansınızda dalgalanmalar yaşanabilir. Discord gibi uygulamalar kullanmak pek bir artışa söz konusu olmasa da eğer bağlantınız yavaşsa uygulamaları kapatmayı deneyin. Ayrıca Among Us gibi daha birçok oyun oynayan kişilerle tanışmak istiyorsanız Discord sunucumuza gelebilirsiniz.

Among Us Yüksek Ping Sorunu
Eğer ping değerleriniz yüksekse arka planda internet harcayan uygulamaları kapatmalısınız.

Among Us gibi herhangi bir oyun olurken hiçbir şekilde dosya yüklememeli veya indirmemelisiniz. Özellikle dosya yükleme hızınız düşükse ping değerleriniz görebileceğiniz en üst değerlere kadar ulaşabilir. Arkadaşlarınızla video, fotoğraf ve dosya paylaşmak istiyorsanız mola verdiğiniz zaman göndermelisiniz.

Modeme veya internet paylaştığınız arkadaşlarınızın işi bittiyse gereksiz cihazları internet bağlantısını kapatmak işe yarayabilir. Telefon ve tablet gibi birçok cihaz kullanılmasa dahi arka planda kimsenin haberi olmadan oyun, uygulama ve sistem güncellemesi yapıyor olabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts