Among Us Renk Körü modu nasıl oynanır?

Among Us’ta renk körü olan oyuncuların daha rahat bir oyun geçirmeleri için geliştirilen renk körü modu, diğer oyuncular tarafından da farklı bir deneyim yaşamak için kullanılıyor.
Among Us Renk körü modu nasıl oynanır
Among Us Renk körü modu nasıl oynanır?

Among Us renk körü modu ile bu sorunu yaşayan oyuncular için oyunu daha oynanabilir hale getiriyor. Among Us çıkalı iki yıldan fazla oluyor ancak popülerliğini bu yıl yaz sonunda yakaladı. InnerSloth’un popüler oyunu uzun bir süredir piyasada olmasına rağmen bu yıl artışa geçti ve 2020 yılında Google Play Store’da toplam indirmelerin %70’ini oluşturdu.

Among Us Renk Körü Modu

Among Us renk körü modu ile renk körü olan oyunculara kolaylıklar sağlarken renk körü olmayan oyuncular da bu modlardan faydalanmaya başladı. Oyunda çeşitli ayarlar yapılarak yenilikler katılıyor ve oyunda canlılık sağlanarak oyuncuların oyundan sıkılmaması sağlanıyor. Saklambaç ve Renk Körü modları da bu yeniliklerden birkaçı.

Among Us Renk Körü Modu
Among Us’ta renk körü modu ile renkleri bu şekilde görürsünüz.

Saklambaç modunda impostor olan oyuncunun görüş seviyesini en düşüğe ayarlarken diğer oyuncuların görüş seviyeleri ise normal bir şekilde kalıyor. Impostor olan oyuncunun 10 saniyede bir adam öldürebildiği bu modda ceset görünce raporlamak yasak. Asıl amacınız katilden kaçmak ve bu sırada görevleri tamamlamak. Renk körü modunda ise oyuncular renkleri normalde gördüğünden çok daha farklı görüyorlar ve eğer ortada bir katil varsa bunu renk olarak değil isim olarak söylemeleri gerekecek. Bu mod içerisinde renklere göre oynayan oyuncular için isimlere odaklanmak oldukça zor geçebilir. Modda yapabileceğiniz bir başka değişiklik ise isimlerinizi birbirinizin isimlerine olabildiğince benzetmek. Bu şekilde oyun bir hayli zorlanacak ve oyuncular oyunu maksimum konsantre ile oynamak zorunda kalacak. Ayrıca Among Us’ı renk körü modunda değil de klasik modda oynuyorsanız Impostor bulma taktiği ile oyunda kimin katil olduğunu bulabilirsiniz.

Among Us Renk Körü Modu Kuralları

Renk körü modu Among Us’ta bugüne kadar oluşturulmuş en zor modlardan biri ve oyunculara gerçekten zorlu dakikalar yaratır. Mod içerisinde oyuncuların uyması gereken bazı kurallar bulunuyor. Bu kurallar ise şu şekilde:

  • Oyuncuların arkadaşlarını tanımaları için herhangi bir tanımlayıcı hareket/isim kullanmasına izin verilmez.
  • Oyuncular karakter adlarına seçtiği renklerin adını yazamazlar.
  • Oyuncular toplantı sırasında başka bir oyuncuyu tanımlamak için renklerden yola çıkarak “açık renk” veya “kapalı renk” gibi kelimeler kullanamazlar.
  • Oyuncular başkalarını yalnızca karakter adlarıyla arayabilir.
  • Oyuncuların oyun sırasında onların kim olduğunu belli edecek herhangi bir kostüm giymesine veya yanlarında evcil hayvan bulundurmalarına izin verilmez.
  • Renk körü modunun oyun ayarları ise klasik olmalı. Among Us’ta renk körü modunu oynarken klasik modda nasıl oynuyorsanız burada da aynı şekilde oynayabilirsiniz. Burada tek fark renkler olacak.

Among Us’ta renk körü modunu deneyecekseniz yukarıdaki kurallara uyarsanız çok daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Discord sunucumuza katılarak da bizlerle birlikte Among Us oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler