Assassins Creed Rebellion PC üzerinden nasıl oynanır?

En popüler mobil gizlilik oyunlarından olan Assassins Creed Rebellion’u nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi anlattık.
Assassins Creed Rebellion PC üzerinden nasıl oynanır?
Assassins Creed Rebellion PC üzerinden nasıl oynanır?

Assassins Creed Rebellion PC üzerinden kolay bir şekilde oynanabiliyor. Gizlilik temalı oyun mantığını oyuncular ile buluşturan bu yapım özellikle çıktığı dönemde büyük bir popülerite sahibi oldu. Assassins Creed Rebellion’daki ana amaç gizliliğinizi koruyarak bölümleri ve hikayeyi tamamlamak. Oyunun sunduğu enfes mekanikler sayesinde harika zamanlar geçirebilirsiniz. En son güncellemesini 10 Ağustos’da alan Assassins Creed Rebellion, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl dakikalar içinde yapabileceğiniz bu yazımızda derledik. Hazırsanız başlayalım.

Assassins Creed Rebellion PC

Assassins Creed Rebellion’u PC üzerinden oynamak mantıklı mı?

Assassins Creed Rebellion gibi sıra tabanlı oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Bu oyunlar sunduğu yüksek oynanış mekanikleri ile doğru orantılı olarak telefonunuzu veya tabletinizi performans açısından zorluyor. Yani oyunu oynarken şarjınız normalden daha hızlı şekilde azalabilir ve ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle Assassins Creed Rebellion mobil cihazları oldukça zorlayan bir mobil oyun. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Kısacası Assassins Creed Rebellion PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı. Bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için detaylı olarak anlatacağız.

Assassins Creed Rebellion gibi mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
Assassins Creed Rebellion gibi mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

Assassins Creed Rebellion PC üzerinden nasıl oynanır?

Assassins Creed Rebellion’ı bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve yüksek performansı nedeniyle Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Assassins Creed Rebellion” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 720MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi de sizin için anlatacağız.

BlueStacks sayesinde birçok mobil oyunu bilgisayar üzerinden deneyimleyebilirsiniz.
BlueStacks sayesinde birçok mobil oyunu bilgisayar üzerinden deneyimleyebilirsiniz.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. BlueStacks’te Assassins Creed Rebellion PC klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Assassins Creed Rebellion PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Assassins Creed Rebellion fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenin avantajı ile çok daha rahat bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.
Klavye ve farenin avantajı ile çok daha rahat bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

“Assassins Creed Rebellion bilgisayar üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Assassins Creed Rebellion gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu tarz mobil oyun rehberlerinin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts