Brawl Stars Karakter Rehberi: Shelly

brawl stars shelly rehber
Brawl Stars Karakter Rehberi: Shelly

Brawl Stars karakter rehberimize hoşgeldiniz. Bu rehberimizde size Brawl Stars oynayanların hepsinin aşina olduğu Shelly hakkında bilgi vereceğiz. Shelly Brawl Stars oynamaya başladığınızda erişebildiğiniz ilk karakter.Ve bunun bir çok nedeni var. Öğrenmesi en kolay olan karakterlerden biri olan Shelly aynı zamanda birçok etkinlikte de başarılı olabilecek esnek bir karakter. Bu nedenle Supercell oyunu öğrendiğimiz kısa eğitimde Shelly’i kullanmış. Zaten çok şanslı değilseniz, kupa yolunda biraz ilerleyemeden başka bir karakterle oynama şansınız yok, tabii ki oyun içi alım-satım haricinde. Şimdi Brawl Stars Shelly Karakter Rehberine geçelim.

Brawl Stars Shelly Taktikleri

Evet Shelly öğrenmesi ve oynaması kolay bir Brawl Stars karakteri. Ancak her karakterde geçerli olduğu gibi Brawl Stars mobil oyununda zafer kazanmak için takım oyunu ve harita farkındalığı gibi noktalar Shelly için de önemli. Shelly’nin normal saldırısı geniş bir açıyla yayılır. Bu nedenle rakiplerinize isabet ettirmeniz kolaydır. Ancak normal saldırının hasarı rakibinize yaklaştıkça artar, çünkü daha çok mermi temas ettirebilirsiniz. Ancak rahibe kolay isabet ettirdiğiniz için otomatik saldırıya yüklenmeyin. Çünkü daha önemli ve rakip ile yakın temas kuracağınız bir an gelebilir ve keşke daha çok saldırı hakkım olsaydı diyebilirsiniz. Saldırmak istediğiniz rakip orta menzildeyken el ile nişan alın, ancak yakın mesafeye girdiğinizde otomatik saldırıyı kullanın.

Shelly’nin süper gücü, karakteri Brawl Stars mobil oyununun en tehlikeli karakterlerinden biri yapıyor. Geniş açılı ve orta menzilli normal saldırısı sayesinde sıkça dolan süper gücü sayesinde Shelly’i duvarları yıkabiliyor ve rakibe yüksek bir hasar verirken aynı zamanda rakibi biraz geriye itiyor. Duvarın arkasına saklanmış bir rakibiniz varsa süper saldırınızı duvar ve rakip doğrultusunda kullanın. Rakibin sağlık yenilenmesini durdurup, önünüzdeki engeli kaldırdığınızdan artık onu kolayca avlayabilirsiniz. Aynı zamanda size odaklanmış yakın mesafeki karaterleride süper saldırı ile kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Sağlık ve hasar açısından dengeli bir karakter olması ve kolay oynanışı sayesinde birçok etkinlik ve haritada etkili olur. Shelly, Brawl Stars yıldız gücü sayesinde ise süper gücünü isabet ettirdiği rakiplerini 2.5 saniyeleğine yavaşlatır. Bu sayede normal saldırılarınızı daha rahat isabet ettirmeye devam edip tekrar süper saldırınızı doldurabilirsiniz.

Shelly’nin zayıf noktalarından belki de en göze çarpanı yavaş bir karakter olması. Bunun yanı sıra uzak mesafeden hasarının düşük olması oyuncuların yakın mesafeye dikkatsizce girmelerine neden oluyor. Bunun önüne geçmek için harita bilginizi güçlendirin ve takım oyununu benimseyin. Takım arkadaşlarınızın konumunu biliyorsanız ve düşmanlarınızın hareketlerini az çok takip ediyorsanız sabırlı olup doğru anı bekleyin.

Shelly Karakter Özellikleri

brbrawl stars shelly rehberawl stars shelly rehber
Brawl Stars Karakter Rehberi: Shelly

Sağlık: 3600

Mermi başına hasar: 300 (fişek başına)

Mermi başına hasar(Super): 320 (fişek başına)

Mermi yenilenme hızı: 1.5 saniye

Menzil: 7 birim

Hareket hızı: Saniyede 2.65 birim

Shelly Karakteri İçin En iyi Etkinlik ve Harita

Shelly’in bütün Brawl Stars etkinlik ve haritalarında doğru oynandığı sürece etkili olabilir. Ancak en iyi etkinlik elmas kapmaca diyebiliriz. Çünkü özellikle elmasların çıktığı nokta çok karmaşık bir hal alabilir. Shelly rakipleri aynı noktada durduğundan çok daha fazla hasar verir hem de süper saldırısını daha hızlı doldurur. Buna da olasılıkla bütün rakip takımı temizlemesi anlamına geliyor. Ancak bunu yaparken yukarıda bahsettiğimiz doğru anı yakalamazsın, rakip takımın aynı anda size odaklanmasıyla hüsrana uğrayabilirsiniz. Eğer Brawl Stars Shelly karakter rehberini beğendiyseniz, daha fazla Brawl Stars rehberi için Mobidictum’u takip edin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler