Internet Cafe Simulator PC’de Nasıl Ücretsiz Oynanır?

Internet Cafe Simulator

Internet Cafe Simulator ile çocukluğumuzun hayali olan kafecilik mesleğine atılıyoruz. Cocopo tarafından geliştirilen Internet Cafe Simulator pek çok oyun içi mekaniğiyle oyunculara gerçek bir esnaf simülasyonu yaşatırken, kripto para satın alma olayıyla birlikte atari kafelerde gördüğümüz borsa takip eden amcalar ile empati kuruyoruz. Oyuncusuna bu ve benzeri birçok anı akla getirten oyunda yok yok. Steam’de 18.50 TL’ye satılan oyun BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz oynanılabiliyor. Oyuna dair genel bilgi ve nasıl indireceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Internet Cafe Simulator
İnternet kafemizin dış görünüşü.

Internet Cafe Simulator Genel Bakış

Oyunda konaklama yapabileceğimiz otel odamız ve her bir yerini özelleştirebileceğimiz bir internet kafemiz bulunuyor. Otel odamız her yeri temiz bir mekan olarak gözükse de internet kafemiz için başta pek böyle söyleyemiyoruz. İlk girişte gördüğümüz pisliğin temizlenmesi gerekiyor. BlueStacks 4 ile W,A,S,D tuşlarını kullanarak hareket edebildiğimiz gibi faremizle de pisliklere tıklayarak kolaylıkla temizlik yapabiliyoruz. Bunun yanı sıra bomboş bir dükkana da hiçbir müşterinin göz atacağını sanmıyoruz. Bu yüzden girişin yanındaki ana bilgisayarımızı kullanarak dükkanımıza birtakım gereçler almamız gerekiyor.

Internet Cafe Simulator ayrıca gerçek hayattaki popüler internet kafelerin yaptığı gibi yemek servisi yapmayı da es geçmiyor. Ana bilgisayarımızın hemen arkasında bulunan mutfağı ileri seviyelerde açtığımızda ve bir de çalışacak aşçı işe aldığımızda buradan da ek gelir elde edebiliyoruz. Peki internet kafemizin olduğu sokağın tekin olmadığını söylemiş miydik? Birbirinden şüpheli duran vatandaşlardan biri elbet bizim yükselişimize karşı koymak isteyecektir. Bunun gibi kafemize gölge düşürmek isteyen insanlar için oyunun başından beri bilgisayar masamıza bulunan beyzbol sopasıyla sıkıntılı kişilere karşı koyabiliyoruz. Bunlarla uğraşmak istemezsek de koruma kiralayarak bizim yerimize başkalarına dövdürtebiliyoruz. Karar sizin.

Internet Cafe Simulator
Temizlenmek üzere bekleyen dükkanımız.

Internet Cafe Simulator Oynanış

Otelimizden çıkıp internet kafemizdeki pislikleri temizledikten sonra mekanımıza birtakım gereçler almamız gerekiyor. Bunun için ana bilgisayarımızı açarak “Zamazor” adında web sitesine giriyoruz ve internet kafe için gerekli ürünleri almaya başlıyoruz. Bilgisayar, jetonlu oyun makinesi, sandalye, oyun konsolu, kulaklık, fare, klavye, laptop, monitör, masa, televizyon gibi ne ararsanız bulabileceğiniz bu internet sitesinde direkt olarak laptop alıp işinizi bitirebiliyorsunuz. İş masaüstü bilgisayar almaya gelince olaylar biraz değişiyor. Faresinden tutun kasasına kadar almanız gereken bilgisayar parçalarını koymak için masaya da ihtiyaç duyuyorsunuz. Masayı yerleştirdikten sonra bilgisayar için gerekli olan parçalar size gösteriliyor. Eksiğiniz var ise tamamlamanız gerekiyor. Peki sipariş ettim kargom gelmedi, neden?

Kargolarınız ürünü sipariş ettikten belirli bir süre sonra kapının önündeki kargo alanına geliyor. Kargocuyu görmüyorsunuz fakat kargolarınız bir açılmamız bir kutu içerisinde size ulaşıyor. Kargocu görmemek, gerçek bir simülasyon değil mi? Kargomuz geldikten sonra paketi alıp internet kafemizin içinde yere koymamız gerekiyor. Böylelikle aldığımız ürün paketinden çıkmış ve kullanıma hazır hale geliyor. Ürünü müşterilere açmak için BlueStacks 4 ile oynuyorsak faremizle ürünü tutup internet kafemizde herhangi bir yere koymamız yeterli oluyor. Tabii müşterilerin oyun oynayabilmesi için de oyunlara ihtiyaç duyuyoruz. Half Life 3’ten tutun Witcher 4’e kadar da oyun kütüphanemiz bulunuyor.

Bilgisayarımızda ayrıca borsadan Deep Web’e kadar her türlü site kullanıma hazır halde bulunuyor. Tabii oyuna girdiğimizde gördüğümüz eğlenceli mekaniklerden sonra reklamları es geçmek olmaz. Bilgisayar açıkken bir süre hiçbir yere tıklamazsak önümüzde bir sürü reklam açılmaya başlıyor. Bilgisayarı kullanmaya devam etmek için reklamlardaki X butonuna tıklayarak kapatmamız gerekiyor. Reklamları tamamen engellemek için reklam engelleyici bile satın alabiliyoruz.

Internet Cafe Simulator
Ana bilgisayar ile satın alım işlemlerini yapabiliyoruz.

Internet Cafe Simulator İndir

Internet kafemizi dilediğimiz gibi tasarlarken borsadaki paramızı takip edebileceğimiz, polis denetlerinden kaçabileceğimiz ve kazı kazan oynayabileceğiniz Internet Cafe Simulator birbirinden güzel mekanikleriyle eğlence dolu anlar yaşatıyor. Siz de bu oyundan ücretsiz olarak zevk almak istiyorsanız BlueStacks 4 ile Internet Cafe Simulator oynayabilirsiniz. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts