Sniper 3D Assasins PC üzerinden nasıl oynanır?

Sniper 3D Assasins’i bilgisayar üzerinden nasıl oynayabileceğinizi derledik.
Sniper 3D Assasins PC üzerinden nasıl oynanır?
Sniper 3D Assasins PC üzerinden nasıl oynanır?

Sniper 3D Assasins PC üzerinden de oynanabiliyor. Peki bu yapımı nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğiz? Keskin nişancılık tabanlı mobil FPS oyunları son dönemlerde oldukça popüler. Sniper 3D Assasins ise son günlerde oyuna getirdiği güncellemeler ve yeniliklerle dikkat çekmiş durumda. Oyunu PC üzerinden oynayarak telefonlardaki ısınma sorunu gibi problemler yaşamadan daha kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. 🙂

Sniper 3D Assasins PC

13 Kasım 2014 tarihinde Fun Games For Free adlı yapımcı tarafından oyuncuların beğenisine sunulan oyun son güncellemesini 30 Mayıs 2020’de aldı. Özellikle oyunun mekanikleri ve oynanış stili diğer keskin nişancılık tabanlı oyunlara göre gelişmiş. Bu özellikleri ile diğer rakiplerine göre oldukça popülerite sahibi olan Sniper 3D Assasins, BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Bu oyunu bilgisayar üzerinden oynamanız için gereken adımları sizlere anlatacağız.

Sniper 3D Assasins’i bilgisayardan oynamak mantıklı mı?

Mobil FPS oyunlarını yapısı itibariyle mobil cihazlardan oynamak oldukça zor. İyi bir oyun deneyimi için birden fazla parmağınızı ekranın üzerinde tutmalısınız. Bu da oldukça meşakatli bir iş. Sniper 3D Assasins’i bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi zorlukların önüne geçebilir, klavye ve farenin avantajını kullanarak rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzerinden oynamanız FPS ve optimizasyon sorunu yaşamamanıza, daha az mobil veri harcamınıza ve mobil cihazınızı yormamanıza neden olacaktır. Sniper 3D Assasins gibi oyunlar mobil cihazları yorduğu için ısınmasına sebep oluyor, bu da cihazın ömrünü azaltıyor. Bu sebeplerden dolayı Sniper 3D Assasins’i bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı bir  hareket olacaktır.

Sniper 3D Assasins'i bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
Sniper 3D Assasins’i bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

Sniper 3D Assasins PC üzerinden nasıl oynanır?

Sniper 3D Assasins’i bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle cihazınıza bir adet Android emülatör indirmeniz gerekiyor. Bu konuda size BlueStacks‘i şiddetle tavsiye ediyoruz. BlueStacks sağladığı sayısız oyun sayısı ve birçok harika özelliği sayesinde rakiplerine fark atmış durumda. Ayrıca çoğu oyuncu ve influencerda emülatör seçimini Bluestacks’ten yana kullanıyor. Bilgisayarınıza emülatörü indirdikten sonra kurulumunu tamamlıyoruz. Önceden oluşturduğunuz veya oluşturacağınız Google hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ardından Bluestacks’in içinde otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriş yapıyoruz ve “Sniper 3D Assasins” aramasını yapıyoruz. Çıkan listede indireceğimiz oyunu buluyoruz ve Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 110MB‘lık indirmenin ardından oyun emülatörünüze başarılı bir şekilde yüklenmiş olacak.

Artık oyunu indirdiniz ve oynayabilirsiniz. Fakat yapmanız gereken bir dizi işlem daha var, klavye ve fare ayarlarınızı yapılandırmak. Bunları tam olarak tamamlamadan sakın oyuna girmeyin, aksi takdirde oyunu oynayamayabilirsiniz. Bu ayarları nasıl yapılandırabileceğinizi de sizler için anlatacağız.

Sniper 3D Assasins BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.
Sniper 3D Assasins BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.

Klavye Ayarları

Klavye ayarlamaları bir FPS oyunu için hayati öneme sahip. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. BlueStacks’te Sniper 3D Assasins klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğiniz bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer FPS oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık hazır.

Sniper 3D Assasins PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, aiminizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Sniper 3D Assasins fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir antrenman maçına girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenin avantajı ile Sniper 3D Assasins oyna!
Klavye ve farenin avantajı ile Sniper 3D Assasins oyna!

Bu içeriğimizde keskin nişancılık oyunları arasında oldukça popüler olan Sniper 3D Assasins’i nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi derledik. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi unutmayın!

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts