Arkadaşlarla Oynanabilecek En İyi Mobil Oyunlar

Arkadaşlarınızla birlikte mobil oyunlar oynayarak hem sıkıcı geçen bu dönemlerde kendinizi eğlendirebilir hem de arkadaşlık ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.
Arkadaşlarla Oynanabilecek En İyi Mobil Oyunlar
Arkadaşlarla Oynanabilecek En İyi Mobil Oyunlar

Arkadaşlarla oynanabilecek en iyi mobil oyunlar sayesinde oyun oynarken hem eğlenceli anlar geçirebilir hem de arkadaş ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Evlerden çıkmaya korktuğumuz ve de fazlasıyla sıkıldığımız bu dönemlerde can sıkıntısını azaltmak için oynayabileceğiniz mobil oyunlar sizlere zamanın nasıl geçtiğini unutturacak!

Arkadaşlarla Oynanabilecek En İyi Online Mobil Oyunlar

Android veya iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz sayısız oyun bulunuyor. Oyun oynamak her ne kadar eğlendirici ve keyifli olsa da arkadaşlarla birlikte online oyunlar oynamak gibisi de yok.

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz online mobil oyunlar
Arkadaşlarla birlikte mobil oyun oynamak tek başınıza oynamaktan kat ve kat daha keyifli.

Arkadaşlarla birlikte oynayabileceğiniz mobil oyunlar bulmak zaman zaman zor olsa da bulunan oyunlar bir anda oynayanlar için dünyanın en eğlenceli oyunları olabiliyor. Hazırladığımız bu liste içerisinde sizlere eğlenceli vakit geçirtip içinizi ısıtacak mobil oyunlar bulunuyor:

Among Us

Among Us oyna
Among Us

İki yıl önce çıkan Among Us, son dönemlerde bir anda popüler olan mobil oyunlardan biri. En çok 10 kişilik oynanan bu mobil oyunu PC üzerinden de oynayabilirsiniz. Oyunda üç kişiye kadar impostor, geri kalanlar ise crewmate oluyor. Oyundaki amaç, crewmate olan oyuncuların görevlerini bitirip oyunu kazanmak. Impostor oyuncular ise birçok sabotaj ve suikastlerle crewmate olan oyuncuların görev yapmasını engellemek. Bir oyuncu ölmüş başka bir oyuncuyu gördükten sonra rapor edip ölenin nerede olduğunu söyleyerek impostorların kim olduğu konusunda diğer arkadaşları ile beyin fırtınası yapıyor. Eğer bir fikir birliğine varılmazsa ip ucu bulunmadığı için oylama bölümü geçilebilir ya da rastgele bir oyuncuyu uzaya atılabilir. Bu tamamen oyuncuların insafına kalmış bir durum. Oyunda impostor olarak oynarken kimliğinizi açığa çıkarmamak için yapmanız gereken bazı taktikler bulunuyor. Impostor kazanma taktikleri sayesinde kimse sizin katil olduğunuzu anlamadan oyunu sinsice kazanabilirsiniz.

Among Us
Among Us
Developer: Innersloth LLC
Price: Free

Hide Online

Hide Online
Hide Online

Hide Online için bir nevi mobil saklambaç oyunu diyebiliriz. Oyuncuların bir bölümü nesne olup saklanırken diğer bir bölümü ise onları bulup patlatmaya çalışıyor. Eşya olup saklanması gereken oyuncuların kendi kopyalarını oluşturabilecekleri üç hakları bulunuyor. Bu haklar her ne kadar iyi bir gibi dursa da sizin hangi nesne olduğunuzu açığa çıkarıyor. Eğer oyun içerisinde bir vazo olduysanız ve tüm kopyalarınızı oyunun çeşitli noktalarına bıraktıysanız sizleri bulması gereken oyuncuların sizin bir vazo olduğunuzu anlayıp oyunda gördüğü tüm vazolara ateş edebilir. Fakat eşya olan oyuncuların tek avantajları sadece üç kopya bırakabilmesi değil. Diğer bir avantajınız ise sıkıştığınız bir noktada flash bombası patlatarak sizi bulan oyuncuyu birkaç saniyeliğine kör edip oradan hızlıca kaçma fırsatı elde edebilirsiniz.

Hide Online - Hunters vs Props
Hide Online - Hunters vs Props

Werewolf Online

Werewolf Online
Werewolf Online

Werewolf Online için her ne kadar Among Us kadar üç boyutlu olmasa ve görev yapmak gibi bir derdiniz olmasa da Among Us benzeri bir mobil oyun diyebiliriz. Werewolf Online’da kurtlar ve köylüler bulunuyor. Kurtlar gece olduğunda köylüleri öldürerek onları kendi sayılarından daha az bırakmaya çalışıyorlar. Köylülerin olduğu takımda ise doktor, medyum, gardiyan ve silahşör gibi birçok özellikte karakterler bulunuyor ve bu karakterler de kendi rollerini kullanarak kurtların kim olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Doktor, oyun içerisinde herhangi birisini koruyarak saldırı aldığında ölmemesini sağlarken, gözcüler oyun içerisinde gece olduğunda bir oyuncunun üzerine tıklayarak rolünü görebilir ve bu rol eğer kurtsa sabah olduğunda kendi rolünü açık ederek baktığı oyuncunun kurt olduğunu belirtip asılmasını sağlayabilir ancak gece olduğunda koruyucular tarafından korunmazsa yüksek ihtimal kurtların saldırısına maruz kalabilir. Köylü takımda gözcü olduğu gibi kurt takımında da bir gözcü kurt bulunuyor ve o da diğer oyuncuların rollerine bakarak kurt takımına söyleyebiliyor. Bizim bu oyunda öncelikle tavsiyemiz eğer oyunu oynarken gözcü kurt olduysanız diğer oyuncuların rollerine bakarak kendi stratejinizle birilerini astırmak olmalı. Eğer bulabiliyorsanız öncelikle gözcüleri astırın ki sizlerin sabah olduğunda sizlerin rolünü bulup söyleyemesin.

Brawl Stars

Brawl Stars
Brawl Stars

Brawl Stars’ta üç arkadaşınızla birlikte kendi taktiklerinizi oluşturarak tek oynarken olduğundan çok daha hızlı bir şekilde kupa kasarak dünya sıralamasında yer almak için oynayabilirsiniz. Elmas Kapmaca haritasından Ödül Avı haritasına kadar birçok farklı haritada sizler için en uygun ve en rahat oynadığınız Brawl Stars karakterini alın ve daha rakipleriniz ne olduğunu anlamadan oyunu sizlere kazandıracak hamleleri yapın. Brawl Stars’ta kendinize en uygun karakteri bulabilmek için oyundaki karakterler hakkında epey bir bilginiz olması gerekiyor. Bu konuda kendinize güveniyorsanız Brawl Stars karakterleri bilgi testimize göz atarak kendinizi test edebilirsiniz. Ayrıca Brawl Stars’ta arkadaşlarınızla birlikte çeşitli turnuvalara katılabileceğinizi de unutmayın. Mobidictum olarak hafta içi her gün düzenlediğimiz turnuvalara katılarak birçok ödül kazanabileceğinizi de söylememiz gerekiyor. Discord sunucumuza katılıp rolünüzü alarak bir sonraki turnuva için hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

Brawl Stars
Brawl Stars
Developer: Supercell
Price: Free

Minecraft

Minecraft
Minecraft

Minecraft’ta arkadaşlarla oynanabilecek en iyi mobil oyunlar arasında yer alıyor. Arkadaşlar ile Minecraft oynamak yaratıcılığınızı da büyük ölçüde arttırabilir ve yapacağınız çeşitli yapılarla kendi mini dünyanızı oluşturabilirsiniz. Minecraft’ta birçok mod bulunuyor. Eğer hayatta kalma kaygısı duymadan mobil oyun oynamak istiyorsanız yaratıcı modu seçebilirsiniz. Bu mod içerisinde tüm ihtiyacınız olanlara tek tuşla ulaşabilirsiniz ancak arkadaşlarınızla birlikte oynamak birçok konuda sizlere kolaylık sağlayacak, bu yüzden hayatta kalma modunu oynarken her an bir yerlerden creeper, enderman çıkabilir hissi ile oynamak çok daha heyecanlı ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Minecraft
Minecraft
Developer: Mojang
Price: ₺68,99

Shadowgun Legends

Shadowgun Legends
Shadowgun Legends

Shadowgun Legends’ta altı yüz adet eşsiz tabanca, makineli ve ağır makineli silahlar, keskin nişancı tüfekleri ve pompalı tüfekler ile roketatarlar arasından istediğiniz silahı seçerek savaşmaya başlayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu oyunda bazı oyun içi alımlar yapabilmeniz de mümkün ancak Shadowgun Legends P2W değil, alacağınız ögeler tamamen oyun içi kozmetik üzerine olduğundan para yatırıp daha güçlü olma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Bin üzerinde zırh parçası toplayarak oyunda kendi zırh setinizi oluşturmanız da mümkün. İki yüz elliden fazla kozmetik eşyanın bulunduğu bu oyunda karakterinizi göz kamaştırıcı bir hale getirebilirsiniz. Herhangi bir sınıf kısıtlaması olmaksızın seçeceğiniz karakterde kendi yeteneklerinizi belirleyerek oyun stilinizi oluşturun.

Rangers of Oblivion

Rangers of Oblivion
Rangers of Oblivion

Rangers of Oblivion’da arkadaşlarınızla takım olarak oyun içerisinde bulunan sayısız canavarı alt etmeye çalışıyorsunuz. Birçok kesim tarafından 2018 yılının en iyi mobil oyunu olarak seçilen Rangers of Oblivion oyununda on taneden fazla oyun modu bulunuyor. Oyunda bulunan altı farklı silah türü içerisinden birisini seçerek o türde ustalaşabilirsiniz. Güçlü silahlar yapabilmek ve daha fazla ganimet elde edebileceğiniz avlara gidebilmek için de yaratıkları avlayarak onlardan kıymetli materyaller elde edebilirsiniz. Ayrıca Malheim diyarlarında efsanevi bir avcının hayatını deneyimlemekten çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Oyun içerisinde ata binebilir, saklı hazineleri arayabilir, balığa çıkabilir hatta egzotik yemekler dahi pişirebilirsiniz. Üstelik tüm bunlar Rangers of Oblivion’da yapabileceklerinizin sadece bir kısmı.

Rangers of Oblivion
Rangers of Oblivion
Developer: GTarcade
Price: Free

Zooba

Zooba
Zooba

Zooba, Brawl Stars benzeri mobil oyunlar arasında en bilinen oyunlardan biri. Zooba’da yirmi kişi büyük bir haritaya iniyor ve birbirinden farklı silahlar, bıçaklar ve oklar topluyor. Zooba bu yönüyle PUBG Mobile’ı da andırıyor diyebiliriz. Haritaya inip bir şeyler ihtiyacınız olabilecek eşyaları toplayıp sonrasında toplanan eşyalarla birlikte rakiplerinizi öldürüp birinci olmanız gerekiyor. Her ay düzenli olarak getirilen güncellemeler ile bir hayli canlı tutulan Zooba, arkadaşları ile eğlenceli mobil oyunlar oynamak isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken oyunlar.

Gartic.io

Gartic io
Gartic io

Gartic io, birçok arkadaşınızı alıp oynayabileceğiniz harika bir mobil çizim oyunu. Oyun içerisinde sırasıyla bir kişi çizim yapıyor ve geri kalan oyuncular da çizilenin ne olduğunu bilmeye çalışıyor. Oyun başlamadan belirtilen puana ulaşan oyuncular çizilenleri ne kadar çok doğru tahmin ederse o kadar çok puan toplayabilir. Bunun yanı sıra sadece doğru bilenler değil, çizim yapanlar da oyunda puan kazanıyor. Çizilenleri doğru bilen her kişi için puan kazanılıyor. Bu yüzden çizimlere fazlasıyla özen göstermelisiniz ve çok sayıda kişinin bilmesini sağlamalısınız. Oyun içerisinde çizilen şeklin ne olduğunu kalem ile yanına yazmak kurallara aykırı bir hareket, eğer bunu yapan bir oyuncu olursa isteğinize göre raporlayabilir ve bir sonraki tura geçebilirsiniz. Ayrıca kurallara uymamaya devam eden oyuncuları oy çoğunluğu ile odadan da atabilme imkanınız da bulunuyor.

Gartic.io - Draw, Guess, WIN
Gartic.io - Draw, Guess, WIN
Developer: Gartic
Price: Free

Yukarıdaki oyunları arkadaşlarınızla birlikte oynarken çok daha fazla zevk alabilir ve kahkahaların bol olduğu bir oyun deneyimi geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra hemen aşağıya uzun yolculuklarda oynanabilecek mobil oyunlar hakkında bir video bırakıyoruz. O videodaki oyunlarla uzun yol seyahatlerinizi eğlenceli bir hale çevirebilirsiniz.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler