En İyi Mobil RPG Oyunları

Grim Soul Survival
En İyi Mobil RPG Oyunları

En iyi mobil RPG oyunları neler? Son ayların öne çıkan mobil RPG oyunlarını derledik. Oradan oraya atlayacağınız, enfes yapımlar Mobidictum’da.

Mobil RPG Oyun Önerileri

Son yıllar MMORPG ve RPG oyun türlerinin mobil sektöre doğru yönelmesini hep birlikte gözlemliyoruz. Birçok bilgisayar (PC) MMORPG oyunu mobil oyun olarak piyasaya sürülüyor. Özlem duyduğumuz nostaljik yapımlar mobil ekranlarımıza taşınıyor. Hal böyle olunca seçenek de çok oluyor. Özellikle “gerçek” oyuncuların önem verdiği nokta bu tarz mobil oyunlarda “parayı verenin düdüğü çalmaması” (P2W – Pay to Win olmaması). Emek ve yetenek ile başarı olmaktan ziyade, oyuna para yatırıp diğerlerinin önüne geçme olgusu bir çok mobil MMORPG ve RPG oyununun görünürde popüler olmasına rağmen kendisini gerçek oyunculardan soyutlamasına neden oluyor.

Mobidictum olarak 2019’un En iyi Mobil RPG Oyunlarını sizler için listeledik. Umarız gerçek oyuncuların takdir ettiği ve yeni mobil oyunları denemek isteyeceği bir mobil oyun öneri listesi olur!

Rangers of Oblivion

2019'un en iyi mobil mmorpg oyunları rangers of oblivion
Rangers of Oblivion : Mobil MMORPG Oyunu

En iyi mobil RPG oyunları listemize Rangers of Oblivion ile başlıyoruz. Yetenek ve emeğin ön plana çıktığı bu mobil RPG oyununda Kolcular olarak diyarımızı efsanevi yaratıklara ve kötülüklere karşı korumaya çalışıyoruz. Ekibinizle birlikte vahşi doğada yaratıkları avlıyoruz. Yani Rangers of Oblivion takım çalışması gerektiren ve elemental savaşlara yer veren ücretsiz bir mobil MMORPG oyunu.

Star Wars: Galaxy of Heroes

2019'un en iyi mobil rpg oyunları Star Wars: Galaxy Heroes
Star Wars: Galaxy Heroes

Star Wars: Galaxy of Heroes, Electronic Arts tarafından yayınlanan ve Star Wars evreninde geçen ücretsiz bir mobil RPG oyunu.

En sevdiğin karanlık ve aydınlık taraf kahramanlarıyla galaksinin efendisi olmak için efsane yerlerde savaşarak Star Wars™ rüyanı yaşa. Solo™: Bir Star Wars™ Hikayesi, Star Wars™: Son Jedi™ ve Rogue One™: Bir Star Wars™ Hikayesi dahil her dönemin karakterlerini kullanarak hayalindeki mangayı oluşturup özelleştir. Destansı tur tabanlı RPG savaşlarına katılarak, dev boss’ların karşısına çıkarak ve uzayda Milenyum Şahini gibi efsane gemileri kullanarak stratejini bir üst seviyeye çıkar!

Sizde bir Star Wars hayranıysanız Star Wars: Galaxy of Heroes mutlaka denemeniz gerek bir tur tabanlı mobil RPG oyunu.

Grim Soul: Dark Fantasy Survival

2019'un en iyi mobil rpg oyunları Grim Soul
Grim Soul: Mobil Hayatta Kalma RPG Oyunu

2019’un En iyi Mobil RPG&MMORG Oyunlarını listemizde sırada Grim Soul: Dark Fantasy Survival yer alıyor. Kefir! tarafından geliştirilen ücretsiz mobil RPG oyunu hayatta kalma öğelerini içinde barındıran karanlık temalı bir mobil oyun.  Bir hastalık felaketi sonucu terkedilmiş diyarlarda hayatta kalmaya çalışıp karakterimizi geliştiriyoruz. Oyunculardan oldukça pozitif yorumlar alan ve mutlaka denenmesi gereken bir mobil RPG oyunu.

Assassin’s Creed Rebellion

Assasin's Creed Rebellion
Assasin’s Creed Rebellion

Ubisoft aracılığıyla 2007 yılında tanıştığımız Assasin’s Creed evreni şimdi mobil platformlarda keşfedilmeyi bekliyor. Assassin’s Creed Rebellion, Fallout Shelter ve Westworld Mobile oyunlarından da tanıdığımız Kanada bazlı bağımsız oyun geliştiricisi Behaviour Interactive tarafından geliştirilmiştir.

İspanya Engizisyon döneminde geçen mobil oyun, farklı zaman dilimlerindeki sevdiğimiz karakterlerimizi oynama fırsatı veriyor. Mobil Rol yapma (RPG) ve Mobil strateji oyunları türündeki Assasin’s Creed Rebellion 40 üzerinde karakter seçeneğiyle öne çıkıyor. Tapınakçılara karşı verdiğiniz mücadelede, mobil platforma göre tasarlanmış yeni dinamikler ile düşmanlarınıza nasıl yaklaşacağınıza siz karar veriyorsunuz. Kendi komuta merkezini yönettiğiniz oyunda suikastçilerinizi geliştirebilir, karargahınızı büyütebilir ve Tapınakçıların oyunlarına son verebilirsiniz. Kardeşliğin kaderi sizin elinizde! Assassin’s Creed evrenini ve mobil suikast oyunlarını seviyorsanız hiç vakit kaybetmeden oynamaya başlayın.

Hustle Castle – Kale ve Klan

2019'un en iyi mobil rpg oyunları Hustle Castle
Hustle Castle – Kale ve Klan

Hustle Castle, Ortaçağ dinamikleri ile RPG türünü birleştiren ücretsiz bir mobil RPG oyunu. Zengin hikayesi ve detaylı oynanışı ile adından söz ettiren Hustle Castle sizi Ortaçağ’da hüküm süren bir Lord’a dönüştürüyor. Çok oyunculu bir ortamda hayalinizdeki kaleyi kurun ve insanları yönetin!

Sizler için hazırladığımız 2019’un En iyi Mobil RPG Oyunlarını listesini beğendiyseniz daha fazla mobil oyun önerisi için Mobidictum’u takip etmeye devam edin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler