En İyi Mobil RPG Oyunları

Grim Soul Survival
En İyi Mobil RPG Oyunları

En iyi mobil RPG oyunları neler? Son ayların öne çıkan mobil RPG oyunlarını derledik. Oradan oraya atlayacağınız, enfes yapımlar Mobidictum’da.

Mobil RPG Oyun Önerileri

Son yıllar MMORPG ve RPG oyun türlerinin mobil sektöre doğru yönelmesini hep birlikte gözlemliyoruz. Birçok bilgisayar (PC) MMORPG oyunu mobil oyun olarak piyasaya sürülüyor. Özlem duyduğumuz nostaljik yapımlar mobil ekranlarımıza taşınıyor. Hal böyle olunca seçenek de çok oluyor. Özellikle “gerçek” oyuncuların önem verdiği nokta bu tarz mobil oyunlarda “parayı verenin düdüğü çalmaması” (P2W – Pay to Win olmaması). Emek ve yetenek ile başarı olmaktan ziyade, oyuna para yatırıp diğerlerinin önüne geçme olgusu bir çok mobil MMORPG ve RPG oyununun görünürde popüler olmasına rağmen kendisini gerçek oyunculardan soyutlamasına neden oluyor.

Mobidictum olarak 2019’un En iyi Mobil RPG Oyunlarını sizler için listeledik. Umarız gerçek oyuncuların takdir ettiği ve yeni mobil oyunları denemek isteyeceği bir mobil oyun öneri listesi olur!

Rangers of Oblivion

2019'un en iyi mobil mmorpg oyunları rangers of oblivion
Rangers of Oblivion : Mobil MMORPG Oyunu

En iyi mobil RPG oyunları listemize Rangers of Oblivion ile başlıyoruz. Yetenek ve emeğin ön plana çıktığı bu mobil RPG oyununda Kolcular olarak diyarımızı efsanevi yaratıklara ve kötülüklere karşı korumaya çalışıyoruz. Ekibinizle birlikte vahşi doğada yaratıkları avlıyoruz. Yani Rangers of Oblivion takım çalışması gerektiren ve elemental savaşlara yer veren ücretsiz bir mobil MMORPG oyunu.

Star Wars: Galaxy of Heroes

2019'un en iyi mobil rpg oyunları Star Wars: Galaxy Heroes
Star Wars: Galaxy Heroes

Star Wars: Galaxy of Heroes, Electronic Arts tarafından yayınlanan ve Star Wars evreninde geçen ücretsiz bir mobil RPG oyunu.

En sevdiğin karanlık ve aydınlık taraf kahramanlarıyla galaksinin efendisi olmak için efsane yerlerde savaşarak Star Wars™ rüyanı yaşa. Solo™: Bir Star Wars™ Hikayesi, Star Wars™: Son Jedi™ ve Rogue One™: Bir Star Wars™ Hikayesi dahil her dönemin karakterlerini kullanarak hayalindeki mangayı oluşturup özelleştir. Destansı tur tabanlı RPG savaşlarına katılarak, dev boss’ların karşısına çıkarak ve uzayda Milenyum Şahini gibi efsane gemileri kullanarak stratejini bir üst seviyeye çıkar!

Sizde bir Star Wars hayranıysanız Star Wars: Galaxy of Heroes mutlaka denemeniz gerek bir tur tabanlı mobil RPG oyunu.

Grim Soul: Dark Fantasy Survival

2019'un en iyi mobil rpg oyunları Grim Soul
Grim Soul: Mobil Hayatta Kalma RPG Oyunu

2019’un En iyi Mobil RPG&MMORG Oyunlarını listemizde sırada Grim Soul: Dark Fantasy Survival yer alıyor. Kefir! tarafından geliştirilen ücretsiz mobil RPG oyunu hayatta kalma öğelerini içinde barındıran karanlık temalı bir mobil oyun.  Bir hastalık felaketi sonucu terkedilmiş diyarlarda hayatta kalmaya çalışıp karakterimizi geliştiriyoruz. Oyunculardan oldukça pozitif yorumlar alan ve mutlaka denenmesi gereken bir mobil RPG oyunu.

Black Desert Mobile

MMORPG oyunları diyince PC noktasında günümüzde ilk akla gelen oyunlardan birisi olmayı bir şekilde başardı Black Desert Online. Fakat Pearl Abyss firması bilgisayarlarımızla yetinmeyip telefonlarımıza da giriş yapmak istedi. Oyunun mobil sürümü de Play Store’da ve App Store’da yüksek puanlar aldı. Tam olarak bilgisayarımızdaki Black Desert Online’ın aynısı olmasa da Black Desert Mobile oyunculara karakterlerini geliştirmek için harika bir oyun sunmuş. Yine Kara Ruh ile beraber maceradan maceraya gittiğimiz bu oyun telefonlarınızda vakit öldürmek için adeta birebir. Yalnız pil seviyenize dikkat etmenizi öneriyoruz. Dalıp gittiğinizde çok çabuk bitebiliyor.

Dragon Raja

En İyi Mobil RPG
Dragon Raja

Google Play Store’da 4,3 puan alan Dragon Raja, aldığı ödüllerle de listemizde olmayı dibine kadar haketmiş bir oyun. Muhteşem grafikleri, oyunun hikayesi, aşırı detaylandırılmış karakter yaratma ekranıyla oyuncuların bir MMORPG oyunda aradığı çoğu detayı bizlere sunuyor. Yaklaşık 4GB yer kaplayan oyunda Dragon Lord’u defetmeye siz de yardımcı olabilirsiniz!

Genshin Impact

En İyi Mobil RPG
Genshin Impact

Bu listeyi yapıp da Genshin Impact‘ı buraya eklememek olmazdı. Oyun adeta 2020 yılının yarısına ve 2021 yılına damga vurdu. Hem PC’den hem telefondan oynanabilen oyun tamamen açık dünyasıyla, elementlere dayalı kombat sistemiyle, hikayesiyle, görselleriyle, müzikleriyle ve oynanabilirliğiyle sizi tamamen içine çekiyor. miHoYo Limited tarafından çıkartılan oyun 2020 yılında aldığı ödüllerle ve cross-platform özelliğiyle listemizin adeta gözde oyunlarından bir tanesi.

Honkai Impact

En İyi Mobil RPG
Honkai Impact

Genshin Impact’ın yapımcısı miHoYo Limited tarafından çıkartılan bir diğer oyun da Honkai Impact. Oyunun grafikleri ve oynanışı Genshin Impact’e bir hayli benzese de Honkai Impact, Genshin’e göre biraz daha mobil oyun-severlere hitap ediyor diyebiliriz. Genshin’e göre daha basitleştirilmiş yapısıyla ve dünyanın tamamen açık olması yerine bölüm bölüm açılmasıyla farklılıklar yaratan Honkai Impact aslında telefonda oynaması daha kolay bir oyun. MMORPG oyun türünü sevenler için Genshin Impact’in daha çekici geleceğini düşünsem de Honkai Impact o kadar zaman ayıramayan ve oyun oynamak isteyen okurlarımızın yardımına burada koşuyor.

V4

Nexon Company tarafından yayınlanan ve Google Play Store’da 4,2 puan alan V4 açıkçası mobil MMORPG oyunları arasındaki en iyi ve geliştirilmiş yapım diyebiliriz. 1 milyonun üzerinde indirmesi bulunan oyun yine cross-platform oynanış sunuyor. Yine muhteşem karakter yaratma ekranı bizleri karşılıyor. Seçebileceğimiz birçok sınıf ve özelleştirebileceğimiz birçok detay mevcut. Bunların yanında oyunun açık dünyasında bizleri bekleyen 300 alan bossundan tutun da birbirinden heyecanlı maceralara kadar her şey V4’ü oynamanız için bir neden.

Assassin’s Creed Rebellion

Assasin's Creed Rebellion
Assasin’s Creed Rebellion

Ubisoft aracılığıyla 2007 yılında tanıştığımız Assasin’s Creed evreni şimdi mobil platformlarda keşfedilmeyi bekliyor. Assassin’s Creed Rebellion, Fallout Shelter ve Westworld Mobile oyunlarından da tanıdığımız Kanada bazlı bağımsız oyun geliştiricisi Behaviour Interactive tarafından geliştirilmiştir.

İspanya Engizisyon döneminde geçen mobil oyun, farklı zaman dilimlerindeki sevdiğimiz karakterlerimizi oynama fırsatı veriyor. Mobil Rol yapma (RPG) ve Mobil strateji oyunları türündeki Assasin’s Creed Rebellion 40 üzerinde karakter seçeneğiyle öne çıkıyor. Tapınakçılara karşı verdiğiniz mücadelede, mobil platforma göre tasarlanmış yeni dinamikler ile düşmanlarınıza nasıl yaklaşacağınıza siz karar veriyorsunuz. Kendi komuta merkezini yönettiğiniz oyunda suikastçilerinizi geliştirebilir, karargahınızı büyütebilir ve Tapınakçıların oyunlarına son verebilirsiniz. Kardeşliğin kaderi sizin elinizde! Assassin’s Creed evrenini ve mobil suikast oyunlarını seviyorsanız hiç vakit kaybetmeden oynamaya başlayın.

Hustle Castle – Kale ve Klan

2019'un en iyi mobil rpg oyunları Hustle Castle
Hustle Castle – Kale ve Klan

Hustle Castle, Ortaçağ dinamikleri ile RPG türünü birleştiren ücretsiz bir mobil RPG oyunu. Zengin hikayesi ve detaylı oynanışı ile adından söz ettiren Hustle Castle sizi Ortaçağ’da hüküm süren bir Lord’a dönüştürüyor. Çok oyunculu bir ortamda hayalinizdeki kaleyi kurun ve insanları yönetin!

Sizler için hazırladığımız 2019’un En iyi Mobil RPG Oyunlarını listesini beğendiyseniz daha fazla mobil oyun önerisi için Mobidictum’u takip etmeye devam edin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts