Oddmar, Norse Mitolojisinin İçinden Geliyor

Oddmar, Norse Mitolojisinin İçinden Geliyor
Oddmar, Norse Mitolojisinin İçinden Geliyor

Türk Oyun Geliştiriciler Atakta!

Son zamanlarda Türk oyun geliştiricilerden oldukça başarılı oyunlar çıkıyor. Dün yayımladığımız iki yazıdan sonra bugün ise karşınıza başka bir başarılı mobil oyun olan Oddmar ile çıkıyoruz. Şu anlık sadece iOS platformu için çıkartılan aksiyon-macera platform oyunu, bizleri Norse mitolojisinden esinlenilen bir dünyaya götürüyor.

Altında sağlam bir hikaye barındıran oyunun ana karakteri yaşadığı köy halkı ile anlaşamayan Oddmar isimli bir Viking. İşte ana hikaye de bu Viking’in bir orman gezisinde karşılaştığı bir orman perisinin ana karakterimize büyülü bir mantar vermesi ile başlıyor. Bu mantar ile başlayan yolculukta karakterimiz büyülü ormanlar, karlı dağlar ve güvenilmez madenler gibi farklı mekan ve atmosferlerdeki maceralara bizler ile atılıyor.

Oddmar, Norse Mitolojisinin İçinden Geliyor
Oddmar, Norse Mitolojisinin İçinden Geliyor

Oddmar oldukça tatlı grafikleriyle oyuncular ile buluşuyor

Hareketli bir çizgi roman şeklinde ve el ile çizilen oyun, geleneksel Viking tarzında hazırlandı. Tabii ki oyunculara bu atmosferi daha da yaşatmak için yine geleneksel müzik İskandinav halk çalgıları eşliğinde, Pär Svensson tarafından hayata geçirildi. Ayrıca oyunu geliştiren ekip daha önce yayınladıkları Leo’s Fortune oyunu ile isimlerinden oldukça söz ettirmişti. 

Oyunun ana dosyalarını indirdikten sonra çevrim dışı da oynanabilen oyun 18 Nisan 2018’de resmi çıkışını yaptı. Şu anlık sadece iOs kullanıcılarının erişebildiği oyuna App Store üzerinden ulaşabilirsiniz. İşte Oddmar’ın çıkış fragmanı:

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler