PUBG Mobile’da En İyi 7.62 Silah Hangisi?

PUBG Mobile en iyi 7.62 silahın hangisi olduğunu öğrenmek için bir tablo oluşturduk
PUBG Mobile en iyi 7.62 silah hangisi
PUBG Mobile da en iyi 7.62 silah hangisi?

PUBG Mobile en iyi 7.62 silahlar sayesinde oyunda daha güçlü ve daha işlevli olabileceksiniz. Oyunda en yüksek hasara sahip olanlar silahlar genellikle 7.62 mermi kullanan silahlar oluyor. Biz de oyuncuların en çok kararsız kaldığı AKM, Groza ve M762 silahlarını ele alarak hangi silahın daha iyi olduğunu kararlaştırdık.

PUBG Mobile En İyi 7.62 Silahlar Hangileri?

Gerçekçi bir oyun yapısına sahip PUBG Mobile’da silahların yeri ayrı. Oyun içerisindeki bazı silahlar loot yaparken bulunabilirken bazı silahları oynamak için airdropları takip etmeli ve şanslı olmalısınız. Eğer airdropları kovalamayı sevmiyorsanız ve loot yaparak en güçlü silahı bulmak istiyorsanız AKM, Groza veya M762 silahlarından biri seçmelisiniz.

PUBG Mobile hasar karşılaştırması
Aşağıdaki tabloyu inceleyerek en iyi hasar veren 7.62 silahını öğrenebilirsiniz.

Hasar Karşılaştırması

Öncelikle bu üç 7.62 saldırı tüfeğinin gücünü karşılaştırmamız gerekiyor. Hangi silahın en iyi olduğuna karar vermek için bu silahların temel hasarını ve mermi hızını karşılaştıracağız. Bilmeyenler için temel hasar, askeri yelek olmadan düşmanın göğsüne verilen hasardır.

PUBG Mobile AKM hasarı
AKM silahının 490 DPS istatistiği bulunduğundan dolayı 0.30 saniyede rakibi yere düşürebiliyor.

AKM: AKM’nin temel hasarı 48 ve mermi hızı 715 m/sn. istatistikleri bulunuyor. Mermi hızının düşük olması nedeniyle, bu silahı uzun menzilli savaşlarda etkili olarak kullanamazsınız. Ek olarak AKM silahının saniyede verdiği maksimum hasar (DPS) 490 olarak hesaplandı. Yani yakın menzile rakibe sağlam bir vuruş yapabilirseniz 0.30 saniyede öldürebilirsiniz.

PUBG Mobile M762 hasarı
M762 silahının 548 DPS istatistiği bulunduğundan dolayı 0.25 saniyede rakibi yere düşürebiliyor.

Beryl M762: Bu silah AR canavarı olarak tanımlanıyor, temel hasarı 46 olan bu silahın AKM gibi 715 m/sn. mermi hızına sahip. Bu nedenle bu silahı da uzun menzilli savaşlarda kullanmanız etkili olmaz. Bu silah 548 DPS istatistiklerine sahip olduğundan dolayı rakibi 0.25 saniyede yere düşürebiliyor.

PUBG Mobile Groza hasarı
Groza silahının 600 DPS istatistiği bulunduğundan dolayı 0.24 saniyede rakibi yere düşürebiliyor.

Groza: Groza silahını sadece airdroplar da bulabileceğiniz nadir silahlardan biri. Temel hasarı 48 olan bu silah, 715 m/sn. mermi hızına sahip. Bununla birlikte, Groza’nın maksimum DPS’si 600’e kadar çıkabiliyor. Yani rakibi 0.24 saniyede yere düşürebiliyor. Bu nedenle en hızlı silah Groza diyebiliriz.

PUBG Mobile geri tepme oranları
Aşağıda bulunan tabloyu inceleyerek en az geri tepen 7.62 silahını bulabilirsiniz.

Geri Tepme Karşılaştırması

Silahların en önemli noktalarından biri olan geri tepme özelliği oyun içerisinde büyük bir öneme sahip. Silah ateş esnasında ne kadar çok geri tepme yaşıyorsa kullanılması bir o kadar da zor olacak. Bu yüzden bu üç silah arasında en az geri tepmeye sahip olan silahı öğrenmek istiyorsanız bu tabloyu dikkatlice okumalısınız.

PUBG Mobile AKM geri tepme
AKM silahına sadece kompansatör takıldığından dolayı ilk başlar da alışmanız zor olacak.

AKM: Devasa dikey ve yatay geri tepmesi bulunduğundan oyunda kontrol edilmesi zor silahlardan biri. Bu nedenle geri tepmenin bir kısmını azaltmak için silaha kompansatör takmanız gerekiyor. AKM’nin ek olarak geri tepmesini azaltmak için takabileceğiniz pek bir eklenti bulunmadığından en işe yarayacak eklenti dediğimiz gibi kompansatör.

PUBG Mobile M762 geri tepme
M762 silahına dikey tutamaç taktığınız zaman geri tepmesi oldukça azalacak.

Beryl M762: Bu silahın yüksek ateş oranı bulundan dolayı efsane bir geri tepme özelliği bulunuyor. Ancak daha dengeli ve daha kontrollü kullanmak istiyorsanız bir namlu ucu veya dikey eklenti takabilirsiniz. AKM’de herhangi bir eklenti olmadığından dolayı Beryl silahını daha rahat kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile Groza geri tepme
Groza silahına kompansatör takılmadığından dolayı en iyi uç eklentisi susturucu.

Groza: Bu canavar silah PUBG Mobile’daki en güçlü 7.62 silahlardan biri. Sadece airdropta çıktığından dolayı bulması oldukça zor. Bu nedenle bu silaha sahip olursanız kesinlikle namlu ucu olarak susturucu kullanmalısınız. Groza silahının ucuna kompansatör takılmadığından dolayı oyuncular bu silahı pek sevmiyor. Ancak Groza en düşük geri tepmeye sahip olduğundan dolayı eklenti olmadan da kullanılabilir. Yani geri tepme olarak da Groza en iyisi diyebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler