En İyi Among Us Oyun Modları

En iyi Among Us modlarını listeledik.
En iyi Among Us oyun modları
Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz en iyi Among Us oyun modlarını listeledik.

En iyi Among Us modları sayesinde arkadaşlarınız ile farklı modlar deneyerek oyunu daha ilginç ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Among Us oyunu iki yıldan fazladır oyun platformunda bulunuyor ancak popülerliğini bu yıl yaz sonunda yakaladı.

En İyi Among Us Oyun Modları

Arkadaşlarınızla birlikte Among Us oynamaktan sıkıldıysanız hazır lobi ayarlarını kullanarak çeşitli oyun modlarını deneyebilirsiniz. Geliştiriciler tarafından farklı oyun modları eklenmediğinden dolayı çoğu oyuncu kendi kendine adeta farklı bir oyun modundaymış gibi rol yapıyor.

En popüler Among Us modları
Listede bulunan Among Us modları oyunun hayranları tarafından geliştirildi.

Oyunda bulunan bu modlarında kendine özel kuralları bulunuyor. Bu belirlenen kurallar dışına çıkan oyuncu o maç diskalifiye oluyor ve diğer maçı beklemeye başlıyor. Bu yüzden bu oyun modlarını arkadaşlarınız ile oynamadan önce belirlenen kuralları öğrenmeli ve uygulamamaya özen göstermelisiniz.

Saklambaç Modu

Among Us Saklambaç modu
Among Us saklambaç modu nasıl oynanır?

Saklambaç modunun kendine özel kuralları bulunuyor. Bu oyun modu diğer oyun modlarını göre biraz daha heyecan verici ve gerilimli. Oyun lobisinden saklambaç ayarlarını yaptıktan sonra, Imposter belli bir süre geri sayım yapar ve geri sayım bittikten sonra ise tüm görevler tamamlanmadan önce mürettebatta bulunan tüm Crewmate oyuncularını öldürmesi gerekecek. Bu modu oynamadan önce aşağıda bulunan kuralları okumalısınız.

 • Oyun başladıktan hemen sonra Imposter 20 saniye hareketsiz kalmalı ve daha sonrasında Crewmate oyuncularını avlamaya çıkmalı.
 • Crewmate oyuncuları Imposter’ın kim olduğunu bilecek ancak öldürmeleri yasak.
 • Crewmate oyuncuları sabote edilen ışıkları maç sonuna kadar tamir edemez.
 • Ölü Crewmateleri rapor etmek yasak.
 • Acil tartışma düğmesine basmak yasak.
 • Crewmate oyuncuları oyunu kazanmak için tüm görevleri bitirmesi gerekiyor.

Dead by Daylight Modu

Among Us Dead by Daylight Modu
Among Us Dead by Daylight Modu nasıl oynanır?

Dead by Daylight modu hayranlar tarafından oluşturulan ve bir o kadar da popüler olan oyun modları arasında yer alıyor. Bu modun da kendine özel kuralları bulunuyor ve bu kurallar dışına da çıkmak yasak. Ayrıca bu oyun modunu rastgele oyuncularla değil de, arkadaşlarınız ile oynamalısınız. Dead by Daylight modu, saklambaç modunu benziyor olsa da ayarlarında bazı değişiklikler bulunuyor. Bu değişikliklerin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız “Among Us Dead by Daylight Modu nasıl oynanır?” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Small Talk Modu

Small Talk Modu
Among Us Small Talk modu nasıl oynanır?

Small Talk modu diğer oyun modlarına göre biraz daha sakin geçiyor. Tabu oyununa benzeyen bu mod da, oyuncular beş kelimeden fazlasını kullanamıyor. Oyunda bulunan oyuncular ikişerli takıma ayrılıyor ve takım arkadaşlarının belirlediği kelimeleri bulmaya çalışıyor. Oyuncular belirlenene kelimeyi bulmak için sadece beş kelime kullanabiliyorlar. Bu yüzden bizim tavsiyemiz tüm kelimelerinizi harcamadan önce belirlenen kelimeyi kafanızda tahmin edip arkadaşınıza bildirmeniz.

Murder She Wrote Modu

Among Us Murder She Wrote Modu
Among Us Murder She Wrote Modu nasıl oynanır?

Aralarında en ilginç olan mod Murder She Wrote modu. Hayranlar tarafından oluşturulan bu mod da sadece cesedi rapor eden kişiler konuşabiliyor. Oyunda bulunan diğer oyuncular, cesedi rapor eden kişiye sorular sorabilir ancak sadece rapor eden kişi konuşabilir veya soruları cevaplayabilir. Bu modu oynamak için ayarlamanız gereken sadece birkaç tane ayar bulunuyor. Bu ayarlar ise hemen aşağıdaki gibi olmalıdır:

 • Görüş ayarı: 1x
 • Öldürme Zamanı: 30 saniye
 • Öldürme Mesafesi: Kısa
 • Uzun Görevler: 2
 • Ortak Görevler: 3
 • Kısa Görevler: 5

Renk Körü Modu

Among Us Renk körü modu nasıl oynanır
Among Us Renk körü modu nasıl oynanır?

Renk körü modunda oyuncular hiçbir oyuncunun hangi renk olduğunu göremeyecekler, bunun yerine birbirlerine isimleri ile hitap edecekler. Oyunu renklere göre oynayan bir oyuncuysanız bu modu oynarken bir hayli zorlanacaksınız. Ayarlardan renk körlüğü özelliğini ayarladıktan sonra ise oyunun zorluğunu daha da arttırmak istiyorsanız birbirinizle anlaşarak isimlerinizi birbirine tamamen aynı olmamak kaydıyla birbirine benzetebilirsiniz. Bu oyun modunun kurallarını öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız “Among Us Renk Körü modu nasıl oynanır?” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Total
3
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler