PUBG Mobile Birinci Olma Taktikleri

pubg mobile
Birinci olma taktikleri.

PUBG Mobile’da Nasıl Birinci Olunur?

Son bir yıldır oyun sektörünün gündeminden düşmeye ve geçtiğimiz birkaç haftadır ise mobil sektörde listelerin üst sıralarını zapt eden PUBG Mobile versiyon yükselişine devam ediyor. Mobil PUBG ilk olarak Çin’de yaptığı çıkışın ardından geçtiğimiz hafta da dünya çapında Android ve iOS için resmi olarak çıkışını yaptı. Bu sayede PUBG Mobil APK indir diye aramanıza gerek kalmadı!

Oyuncuların çoğu sosyal medya hesaplarında ve oyun gruplarında kazandıkları birincilikleri paylaşıyordu. Daha sonra ortaya çıkan iddiaya göre ise oyunda toplam 100 kişi oynanmıyor. Belirli bir oyuncusu sayısının yanında botlar da oyun içinde yer alıyor. Henüz oyunun yayıncısı Tencent veya geliştiricisi Bluehole tarafından yayınlanan hiçbir açıklama yok. Bu konu hakkında bilgiler geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz fakat şimdi PUBG Mobile indirip birinci olmak isteyenler için taktiklerini sizler ile paylaşmaya başlıyoruz.

PUBG Mobile’ı bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Öğretici (Tutorial) moduna göz atın

Playerunknown’s Battlegrounds’un bilgisayar sürümünde olmasa da mobil sürümde yeni oyuncuların oyuna daha hızlı alışabilmesi için bir eğitici mod var. Bu modda oyun hakkında neredeyse tüm bilgileri kısa ve açıklayıcı bir dil ile paylaşıyor. Örnek olarak Fırlatılabilir bir nesenin nasıl atılacağından nasıl yüzüleceğine kadar detaylı bir şekilde anlatılmış. İlk oyununuzu oynamadan önce veya daha detaylı bilgi almak için bakmanızı öneriyoruz.

pubg mobile uçak

Uçaktan atlayacağınız yer

Herhangi bir oyun modunda (solo, duo, squad) oyuna giriş yaptınız fakat şimdi ne olacak? Eğer ki bir de Squad moduna tanımadığınız insanlarla girdiyseniz, herkesin ayrı noktalara gitmemesi imkansız. Fakat oyuna giriş yaptıktan uçakta hareket ederken geçen sürede gitmek isteyeceğiniz yeri belirleyip, uçak doğru noktadayken atlamalısınız. Böylece daha erken inip daha fazla loot yapabilirsiniz.

Ayrıca karakterinize doğru yönlendirmeyi yapmanız daha uzun ve hızlı yol almanızı sağlar. Örnek olarak ineceğiniz yer atlayacağınız yerin tam altındaysa joystick’i tam yukarı kaydırıp dik bir dalış yapmalısınız veya daha uzağa gitmek istiyorsanız joystick’i aşağı çekip karakterin kollarını açmalısınız. Ayrıca paraşütü erken açıp biraz daha uzak noktalara ulaşabilirsiniz.

Silah seçimi ve envanter kullanımı

Hepimizin bu tür hayatta kalma oyunlarında aşırı aç gözlü olduğunu biliyoruz. Yerde elimizdeki silaha uygun olmasa bile o mühimmatların yerde kalmaması gerekiyor. Bu da daha yüksek seviyeli çantalar demek. Envanteri daha sistemli kullanıp gerekli olmayan tüm bileşenleri atmalıyız çünkü oyunun ileri zamanlarında daha iyi ekipmanlar bulduğunuzda duraksayıp çantadan ne atsam düşüncesi sizleri yavaşlatacaktır. Bu sistem ile direkt alıp daha hızlı yer değiştirebiliyorsunuz.

Silah seçiminde ise oyunun ilk başında ilk gördüğünüzü almalısınız ki karşınıza biri çıktığında sadece yumruğunuz olmasın. İlerleyen zamanlarda ise kendi el becerinize daha uygun olan silahı bulduğunuzda elinizdeki diğer silahlar ile değiştirebilirsiniz.

Ufak detaylar önemlidir

Oyun içinde hızlı hızlı loot yapmaya çalışırken adrenalin ile bazı şeyleri göremeyebiliyoruz. Bu da küçük noktaları kaçırmamıza sebebiyet veriyor. PUBG’de oyun başlarında hiçbir kapı açık olmaz. Eğer bir kapı açıksa ya içeride birisi vardır ya da biri o mekanı loot’layıp şimdiden uzaklara yol almıştır veya evin içinde gelen ufak sesler bile sizi birinciliğe götürecek başka bir basamak olabilir. Yani gözünüze ve kulağınıza kuvvet!

pubg mobile harita

Çember daralıyor

Yavaş yavaş sonlara geliyoruz. Oyunun başlangıç zamanını geçtik, herkes iyi kötü bir loot yaptı fakat diğer oyunculardan başka bir düşmanınız daha var mavi alan. Zaman geçtikçe daralan alan rakiplerinizin oluşturduğu baskıyı daha da arttırıyor. Burada yapmanız gereken çemberin dışında kalıp sürekli peşinden koşmak yerine çember belli olduktan sonra onunun ortasına gitmek. Böylece daraldığı noktaların içinde kalabilir veya çok yakınında olabilirsiniz. Kazandığınız bu zaman sizlere daha fazla loot yapma şansı sağlayabilir.

Air Drop’lar için heveslenmeyin

Uçakların belirli zamanlarda attığı kutuların içerisinden efsane ekipmanlar çıkabiliyor fakat kim bilir kaç can bu ekipmanların hayali ile öldü acaba? Genelde Airdrop’ların çevresi genelde Açlık Oyunları filmini aratmayan sahneler ile dolu oluyor. Tavsiyemiz bu noktalardan uzak durmanız fakat kendinize güveniyorsanız ve ekibiniz sağlam ise aksiyonun içine dalmamak için ortada bir neden kalmıyor.

Bizden bu kadar! Başka Mobil PUBG içerikleri için Mobidictum’u takip etmeyi unutmayın. Yukarıda belirttiğimiz PUBG Mobile taktikleri ile birincilik sıralarına oynayabilirsiniz. Ayrıca bu taktiklerin genelde çoğu Battle Royale oyunu için uygun olduğunu da belirtmemiz lazım. Mobidictum olarak tüm oyunculara başarılar diliyoruz. Loot’unuz bol olsun!

PUBG Mobile’ı bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler