Satranç Öğrenmek İsteyenlere Mobil Oyun: Learn Chess with Dr. Wolf

Dr. Wolf ile hem satranç oynuyor hem de öğreniyoruz!
Learn Chess with Dr. Wolf
Learn Chess with Dr. Wolf

Learn Chess with Dr. Wolf, başlangıç seviyesinden usta seviyesine kadar her satranç oyuncusuna hitap eden yapısı sayesinde sizinle hem satranç oynuyor hem de oyun esnasında bir yandan öğretip bir yandan hamlelerinizi değerlendiriyor.

Dr. Wolf ile birlikte Satranç öğreniyoruz!

Satranç, sadece şimdiki strateji kategorisi altında değerlendirdiğimiz oyunların binlerce yıl öncesindeki atası değil aynı zamanda tarihin en eski oyunlarından biri. Öğrenmesi kolay fakat oynaması ve elbette ki ustalaşması yıllar alan bir oyun. Hızlı düşünme, hamleler sonrasını hesaplayabilme, stratejik zeka, oyun becerisi derken hala dünyanın en çok saygı duyulan oyunundan bahsetmeye sayfalar yetmez. O yüzden kendinize bir kişisel satranç koçu tutalım istedik.

Mobil platformlarda onlarca satranç oyunu mevcut. Klasik satrançtan yaratıcı fikirlerle harmanlanmış farklı türlerine kadar pek çok satranç oyununu zaten paylaşıyoruz. Ancak bu sefer sizi biriyle tanıştırmak istedik.

Açılış hamleleri, stratejik fikirler, hatalar… Kısacası satranca dair her şeyi Dr. Wolf ile birlikte deneyebiliyorsunuz. Eğer satranca yeni başlıyorsanız açılış ekranında bunu belirtiyor, oyunu biliyorsanız da hangi seviye satranç oyuncusu olduğunuzu seçiyorsunuz. Taşları tanıtıp nasıl hareket ettiklerinden tutun da farklı senaryolarda nasıl hamleler yapmanız gerektiğine kadar onlarca ders mevcut. Dolayısıyla hangi seviyede olursanız olun derslere göz atmanızda büyük fayda var.

Learn Chess with dr wolf değerlendirme
Dr. Wolft, maçınız bittikten sonra oynadığınız oyunu değerlendiriyor.

Gelelim oyun tahtasına. Rakibiniz ve aynı zamanda koçunuz olan Dr. Wolf, maç boyunca size puan ipuçları veriyor ve hatalarınızı söylüyor. Bu sayede derinlemesine bir satranç maçı yapıyorsunuz. Hamlelerin arkasındaki mantık, kritik anlarda yardım isteyebilmeniz gibi detaylarla mobildeki en eğitici, öğretici ve keyifli satranç oyununu oynuyorsunuz. Oyun esnasında zorluk seviyesini artırabiliyor ve Dr. Wolf’tan yardım almadan da oynayabiliyorsunuz. Bununla birlikte dilediğiniz anda Dr. Wolf’a başvurup nerede, ne hata yaptığınıza dair bilgilendirmeler de alabiliyorsunuz.

Farklı seviyelerdeki oyuncular için o seviyeye uygun dersler mevcut ve her ders kendi içinde alt derslere ayrılarak tahta üzerinde karşılaşılacak durumların antrenmanı yapılıyor. Gerek satranca yeni başlayanlara gerek de ustalaşmak isteyenler için bir oyundan çok daha fazlasını sunuyor. Üstelik bunları telefonunuzda sadece 39.04 MB’lık bir alan kaplayarak yapıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts