CoD Mobile’da Hızlı Rank Atlamak İçin En İyi Silahlar

Call of Duty Mobile’ın Battle Royale modunda kullanılabilecek en güçlü silahlar ile hızlıca üst liglere yükselin!
Call of Duty Mobile sizleri birinciliğe götürecek silahları
Call of Duty Mobile: Sizleri birinciliğe götürecek silahlar.

Call of Duty Mobile oynarken en güçlü silahlar ile her maç eşleşmesini zor olsa dahi kazanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Oyunu oynayan çoğu oyuncu Battle Royale modunu diğer modlara göre daha fazla tercih ettiğinden dolayı, bu mod da birinci olmak için listede bulunan silahları kullanabilirsiniz. Bu silahlara alışmak için ise sürekli antrenmanlar yapar veya maç esnasında sürekli bu silahlardan birini kullanırsanız, silahı kısa sürede kullanabileceğiniz hale getirebilirsiniz.

Call of Duty Mobile En Güçlü Silahlar

Eğer Call of Duty Mobile’a yeni başladıysanız kendi seviyenize göre silah belirlemeniz gerekiyor. Başlangıç aşamasında oyunun ilk silahıyla başlamanıza rağmen seviye atladığınız süre boyunca yeni silahlar ve silah eklentilerinin kilidini kaldırabilirsiniz. Eğer keskin nişancı tüfekleriyle oynamayı seviyorsanız “Call of Duty: Mobile Seviyelere Göre Keskin Nişancı Tüfekleri” adlı içeriğimize bakarak oynanış seviyenize göre silah seçebilirsiniz.

Call of Duty Mobile sizleri birinciliğe götürecek silahlar
Sizlere önerdiğimiz bu silahları kullanarak birinci olma oranınızı biraz da olsa arttırabilirsiniz.

Oyunda birçok silah ve bu silahların hepsinde çeşitli eklentiler bulunuyor. En basit örneği silahın kilidini açtığınız an herhangi bir dürbüne sahip olmamanız. Eğer silah eklentilerini doğru bir şekilde tek bir silah üzerinde toplayabilirseniz harika işler çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu silahlar ne kadar güçlü olsa da eğer geri tepme kontrolünü yapamıyorsanız bir süre boyunca kullanabildiğiniz bir silahla oynayın.

Fennec

Call of Duty Mobile Fennec silahı
Fennec

Call of Duty Mobile’ın SMG kategorisinde birçok silah bulunuyor olsa da, içlerinden en iyisi Fennec silahı. Yüksek hasarı ve atış hızı sayesinde yakında bulunan rakipleri kısa sürede kolaylıkla etkisiz hale getirebiliyor. SMG kategorisinde ikonik bir silah haline gelmiş olan Fennec ilk başlarda alışması zor olan bir tür. Bu silaha alışmak istiyorsanız yazı sonunda bulunan en popüler haritalara giriş yaparak silah üzerinde antrenmanlar yapabilirsiniz. Sürekli bu silah ile antrenmanlar yaparsanız, battle royale modunda çok daha kolay yükselebilirsiniz.

Kilo Bolt-Action

Call of Duty Mobile Kilo Bolt-Action silahı
Kilo Bolt-Action

Keskin nişancı tüfeklerini kullanmayı seviyorsanız Kilo Bolt-Action tam size göre. Güçlü hareketliliği ve doğruluğu sayesinde savaş alanında rakiplerine yüksek hasarlar verebiliyor. Harika istatistikleri bulunan bu silahı kullanırsanız oyunda birinci olma yolunda kolaylıkla ilerleyebilirsiniz. Bu silahı uzun menzilli mesafelerde kullanacağınızdan dolayı “Ironsights” adında bulunan bir eklenti ile donatabilirsiniz.

Chopper

Call of Duty Mobile Chopper silahı
Chopper

Chopper, sezon 11’de en çok tercih edilen silahlar arasında. Battle Royale maçlarında çoğu oyuncunun çok sık kullandığı bu LMG silahı rakiplerinizin korkulu rüyası olabilir. İnanılmaz bir hasarı olan bu silahın ayrıca yüksek bir atış hızı da bulunuyor. Bu silahı ilk başlarda kullanmanız biraz zor olabilir. Silahın istatistikleri yüksek olsa da antrenman yapmadan bu silaha alışmanız zor olacak. Oyunun Minigun’ı olarak tanınan bu silaha alışmak için alıştırmalar yapmalısınız. Yüksek hasarı ve geri tepmesi nedeniyle alıştırma yapmadan bu silahı elinize alırsanız rakipleriniz öldürmek biraz daha zor olabilir.

DR-H

Call of Duty Mobile DR-H silahı
DR-H

Belki de çoğu oyuncu DR-H silahını duymamış olabilir. Bu silahın dış görünüşü tıpkı PUBG Mobile’da bulunan SCAR-L silahı gibi. Taarruz tüfeği kategorisine göre atış hızı ortalama olmasına rağmen rakiplerin üzerinde bıraktığı hasar oldukça etkileyici. Ayrıca bu silahın geri tepme kontrolünü kolaylıkla yapabilirsiniz. Battle Royale modunda sizleri zirveye yükseltecek en kolay ve en etkili silahlardan biri. Bu silahı oyuna yeni başlayan oyuncular bile rahatlıkla kullanabilir.

Call of Duty Mobile Rütbeleri

Bu silahları rütbe atlamak için bile kullanabilirsiniz. Call of Duty Mobile diğer oyunlarda olduğu gibi oyuncuların, oyun içerisinde yükseltebileceği bir rütbe sistemine sahip. Bu rütbe sistemi ise ikiye ayrılıyor, biri Çok Oyunculu Mod diğeri ise Battle Royale Modu. Oyunda bulunan rütbeler, her iki mod için de aynı özellikleri taşıyor. Her gün yeni oyuncuya ev sahipliği yapan Call of Duty Mobile’da oyuncular, rütbe yükseltmek adına amansız mücadeleler veriyor.

Call of Duty Mobile Rütbeleri
Rütbenizi hızlıca arttırmak istiyorsanız arkadaşlarınız ile oynamalısınız.

Sizde bu mücadele içerisinde olmak istiyorsanız bu listede bulunan silahları kullanarak kendi rütbenizi arttırabilirsiniz. Oyunda altı tane birbirinden farklı rütbe bulunduğundan dolayı, bu rütbelere yükselmek sizler için biraz zor olabilir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz rütbe atlarken hem arkadaşlarınız ile oynamanız hem de bu listede bulunan silahları kullanmak olmalı. Oyunda bulunan rütbeleri daha detaylı görmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız “Call of Duty Mobile Rütbeleri” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Call of Duty Mobile: En Popüler Haritalar

Call of Duty Mobile, oyunun çıkışından bu yana oyuncu tabanı açısından katlanarak büyüyor. Bunun nedenlerinden biri, geliştiricilerin oyunculara taze içerik getirmek için gösterdikleri tutarlı çabalar. Oyuncularını sürekli oyunda tutmak ve eğlenmelerini sağlamak adına çeşit çeşit haritalar getirerek oyunu daha kalıcı hale getirmeye çabalıyorlar. Oyun içerisinde çok fazla harita bulunuyor olsa da, bazı haritalar oyuncular tarafından daha sık oynanıyor.

Call of Duty Mobile Rust haritası
Küçük bir harita ancak bir o kadar da efsanevi olan Rust haritasını oyuncular çok fazla tercih ediyor.

Çoğu oyuncu bu silahları popüler haritalarda kullanmayı daha çok seviyor. Oyunda oyuncuların en çok sevdiği beş tane harita bulunuyor. Bu haritalar üzerinde hem rütbelerinizi yükseltebilirsiniz hem de Battle Royale maçlarına girmeden önce bu haritalar da silahlarınız ile antrenman yapabilirsiniz. Oyunda bulunan en popüler haritaları daha detaylı görmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız “Call of Duty Mobile: En Popüler Haritalar” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler