CS: GO Jump Throw kodu nedir, nasıl çalışır?

Artık CS: GO’da bombalarınız hatasız gidecek!
CS: GO Jump Throw kodu
CS: GO Jump Throw kodu nedir?

Günümüz FPS oyunları arasında Valve‘ın geliştirdiği CS: GO‘yu es geçmek olmaz. 2012 yılında çıkmış olmasına rağmen hala anlık olarak yüz binlerce oyuncu tarafından oynanan CS: GO’da Jump Throw kodu bizleri rekabetçi maçlarda bir adım öne taşıyacak.

CS: GO Jump Throw kodu ne işe yarar?

Bazen CS: GO oynarken zor durumda kaldığımız pozisyonlar olabiliyor. Mesela bomba atarken elimizde bombayla yakalandığımız durumlar oluşabiliyor veya tam olarak sis bombasını atmak istediğimiz yere atamamak gibi durumlar da oluşabiliyor.

İşte tüm bu durumların önüne geçebilmek için Jump Throw adını verdiğimiz hareketi bir kod sayesinde bir tuşa atayarak gerçekleştiriyoruz. Bu kod bombayı atarken aynı zamanda zıplamamızı sağlıyor. Yani bizim tek yapmamız gereken bombayı atacağımız yere doğru bakıp kodu atadığımız tuşa basmak. Ayrıca bu kodu kullanmak oyundan ban yemenize ya da CS: GO’da ceza almanıza neden olmuyor.

CS: GO Jump Throw kodu
CS: GO Jump Throw kodu nasıl çalışır?

CS: GO Jump Throw kodu nasıl çalışır?

Aşağıda vereceğimiz kodları, aynı CS: GO kan silme kodunda yaptığımız gibi oyun konsolunu açıp oraya yazmamız gerekiyor. Bizim İSTEDİĞİNİZ TUŞ olarak yazdığımız yere zıplayıp bomba atma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz tuşu yazmalısınız. Jump throw bind tuşu genelde V olarak kullanılıyor. Jump Throw oyun konsolu kodu:

  • alias +jumpthrow +jump;-attack
  • alias -jumpthrow -jump
  • bind İSTEDİĞİNİZ TUŞ +jumpthrow

Bu komutları oyun konsoluna yazdığınız taktirde atadığınız tuşa basarak zıplayıp bomba atabileceksiniz.

CS: GO oyun konsolu nasıl etkinleştirilir?

Bu tarz oyun kodlarını aktif etmek için öncelikle oyun konsolunuzu etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Oyun Ayarları bölümünden “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarını aktif edebilirsiniz. Bu sayede artık “é” tuşuna bastığınızda “ESC’nin altındaki tuş” oyun konsolunuz açılacaktır. Bu konsol sayesinde ister hile kodları yazabilir isterseniz de FPS’nizi yükseltmek için özel ayarlar yapılandırabilirsiniz.

Geliştirici konsolu, CS: GO oyuncularının “config” ayarlarından görüntü ayarlarına kadar birçok kodu aktif olarak kullanmalarına yarıyor. Bu anlamda geliştirici konsolu için geçerli kodları bilmeniz oyun ayarlarınızı daha hızlı yapmanıza ve daha detaylı değişiklikler yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Oyun konsolu aslında oyun içindeki en büyük yardımcılarınızdan birisi olur. Hassasiyeti kolayca değiştirebilirsiniz, crosshair ayarlarınızı istediğiniz ayarlarda daha detaylı olarak ayarlayabilirsiniz, tuş atamalarını kullanarak satın alma evresinde hızlıca tek tuşla silahınızı bombalarınızı ve zırhınızı alıp satın alma ile uğraşmadan taktiğe odaklanabilirsiniz vs. Bunun gibi daha birçok noktada geliştirici konsolu bizlere yardımcı olabiliyor. 

Geliştirici konsolunu açarak birçok komuttan faydalanabilirsiniz.
CSGO’da birçok komutu aktifleştirmeniz için oyun konsoluna ihtiyacınız var.

Serinin son oyunu olan Counter Strike: Global Offensive‘de de diğer CS oyunlarından aşina olduğumuz oyun konsolu yer almakta. Bu konsol sayesinde oyun içindeki birçok özelliği değiştirebilir veya performans artışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu içeriğe geçmeden daha önce paylaştığımız sınırsız mermi kodu içeriğimize de göz atabilirsiniz. Öncelikle oyun konsolunu açmanız gerekiyor.

CS: GO Jump Throw kodu Autoexec dosyası ile nasıl yapılır?

Bu kodu ayrıca autoexec dosyası üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için önce CS: GO’nun yüklü olduğu klasöre giderek önce csgo sonra cfg dosyasını açmalısınız. Burada cfg klasörünün içine bir metin dosyası oluşturup adını autoexec.cfg yapmanız gerekiyor. Eğer daha önce farklı bir kod için autoexec.cfg oluşturduysanız jumpthrow bind’ı yapmak için dosyayı düzenlemeniz de yeterli olacaktır. Açtıktan sonra alt alta olacak şekilde;

alias +jumpthrow +jump;-attack
alias -jumpthrow -jump
bind İSTEDİĞİNİZ TUŞ +jumpthrow

yazmalısınız. Dosyayı kaydedip kapatıp oyuna girdiğinizde kodunuz atadığınız tuşta hazır olacak. Jump Throw kodu sayesinde artık bombalarınızı daha hatasız atabilecek ve elinizde bombayla yakalanmayacaksınız.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts