CS: GO oyun bulmuyor hatası nasıl çözülür?

CS:GO’daki oyun bulmuyor hatasının nedenlerini ve çözümlerini sıraladık.
CS: GO oyun bulmuyor
CS: GO Oyun Bulmuyor Hatası Çözümü

CS:GO, tartışmasız bir şekilde uzun yıllardan oyuncular için en iyi FPS oyunlarından hatta en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. Ne kadar güzel olursa olsun CS: GO’da da oyuncuların canını sıkan unsurlar yok değil. Biz de bu yazımızda o sinir bozucu unsurlardan biri olan “oyun bulmuyor” hatasını inceledik.

İnternet sorunlarına geçmeden önce oyunun sistem gereksinimlerine bir bakmanızı öneririz.

CS: GO Sistem Gereksinimleri

Minimum:

  • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
  • Ekran Kartı: Ekran kartı 256mb veya daha fazla olmalıdır ve Pixel Shader 3.0 destekli DirectX 9 uyumlu olmalıdır.
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

CS: GO oyun bulmuyor hatası nedenleri

  1. Oyununuzun güncel olmaması,
  2. İnternet bağlantısı veya bir takım ping sorunları
  3. CS:GO dosyalarında bir takım hatalar veya eksiklikler olması

CS: GO’nun maç bulamaması birden fazla nedene bağlı olabilir. Önce bu nedenleri tespit etmemiz ve ona göre düzenlemeler yapmamız gerekiyor sırayla giderek başlayalım.

CS: GO güncel değilse ne yapmalıyız?

Steam uygulamasını açtığınızda alt kısımda çıkan “İNDİRMELER” kısmından güncellemeniz varsa görebilirsiniz.

csgo oyun bulmuyor çözüm
İndirmeler

İnternet veya ping ile ilgili sorunlar:

İnternet hızınızı ve pinginizi test etmek için arama motorunuza “hız testi” yazabilirsiniz. Almanız gerekenden düşük bir hız alıyorsanız internet sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz. Ayrıca oyunlarda daha düşük bir ping almak istiyorsanız DNS ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

CS: GO dosyalarında hata veya dosyaların tam olmaması:

Eğer bu hata ile karşılaştıysanız steam kütüphanenize gelip CS:GO ya sağ tıklayıp “özellikler” ardından yerel dosyalara tıklamalısınız. Yerel dosyalardan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklarsanız işlem başlar. İşlem bittiğinde oyun dosyalarınızda eksik varsa giderilmiş olacak ve bu hata da ortadan kalkacak.

csgo hata çözüm
Yerel dosyalar

Bunları yapmanıza rağmen hala sorunla karşılaşıyorsanız ne yapmalısınız?

Yukarıdaki adımları yapmanıza rağmen CS:GO da maç ararken hala “oyun bulunamadı” hatası alıyorsanız ne yapmalısınız? Eğer hala bu hataları alıyorsanız yapmanız gereken son bir adım kaldı.

Yapmanız gereken son adım:

Steam uygulamasından steam ara yüzü açıldığında sol üstteki steam yazısına sol tıklamanız gerekiyor. Steam yazısına sol tıkladıktan sonra ayarlar yazan yere tıklamanız gerekiyor tıkladıktan sonra soldaki kutulardan oyun içine tıklamanız gerekiyor.

csgo oyun bulmama
Steam ayarları.

Oyun içine tıkladıktan sonra otomatik (5000) yazan yere tıklayıp 1500’ü seçmeniz gerekiyor daha altını seçmenize gerek yok ama isterseniz 1000’i de seçebilirsiniz pek bir şey değişmez. Ardından onun altındaki varsayılan yerine tıklayıp “her zaman” seçeneğine tıklayın. Her şeyi yaptıktan sonra ayarlarınız altta koyduğum görseldeki gibi olmalı.

csgo oyun bulmadı
Ayarlarınız böyle olmalı.

Yukarıdaki düzenlemeleri yaptıktan sonra CS:GO’da “oyun bulunamadı” hatası almayacaksınız ve oyunlarınız daha hızlı bulunacak ama tabi ki maç bulma sürelerinizin oyuna giren oyuncu sayısına da bağlı olduğunu unutmayınız.

Daha fazla CS:GO hakkındaki içerikler ve bilgiler için sitemizi inceleyebilir; ayrıca birçok oyun hakkında bilgilere, haberlere ulaşabilirsiniz!

Total
1
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts