CS: GO Ping Düşürme Ayarları

CS: GO ping düşürme yöntemlerini adım adım anlattık.
CS GO Ping Sorunu
CS: GO ping düşürme ayarları içeriğimizle ping sorununu gidermek için uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenin.

CS: GO ping düşürme ayarları ile oyun keyfinizi herhangi bir internet problemi yaşamadan sürdürebilirsiniz. Bu içerikten önce CS: GO FPS arttırma yazımıza göz atıp oyunda maksimum verimi almanızı sağlayacak ayarları yapmanızı öneriyoruz.

cs go ping düşürme yöntemleri
CS: GO’da yaşanılan ping problemini çözmek için uygulanabilecek birçok yöntem bulunuyor.

CS: GO Ping Düşürme Yöntemleri

CS: GO ping sorunu internet bağlantısıyla alakalı olduğundan dolayı ne kadar ayar veya kod kullansanız yine de pinginiz istediğiniz seviyelere düşmeyebilir. Oyun içerisinde bulunan ve ping sorununu bir nebze de olsa çözebilen kodlar sayesinde bağlantı gecikmesinin önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

Bazı durumlarda tüm ayarları yapmanıza ve bağlantınızın çok iyi olmasına rağmen ping seviyesi yüksek olabiliyor. Popflash gibi programlar kullanarak eşleşmelerinizde hangi sunucularda oynamak istediğinizi seçerek düşük pinglere sahip olabilirsiniz. CS: GO’nun yapay zekasına göre oyun arama mantığı, oyuncunun bağlantısına en uygun sunucuya yöneltir.

CS: GO Türkiye Sunucuları
Valve’ın Türkiye’de herhangi bir sunucusu bulunmadığından dolayı Türkiye ve civarı ülkelerde ping değerleri epey yüksek.

Sunucuların doluluk ve hız oranına göre sunucu yerleri değişebileceğinden dolayı size uzak sunucularda CS: GO oynamak pinginizin yüksek olmasına neden olur. Bu tür FPS oyunlarında her milisaniye dahi önemli olduğundan bu kodları bir işe yaramadığını düşünmemeniz gerekiyor.

CS: GO’nun rakibi olan VALORANT’ın Türkiye sunucuları bulunmasından dolayı büyük bir oyuncu kitlesi VALORANT’a geçiş yaptığından dolayı Valve, Türkiye sunucuları açacağına dair iddialar daha da alevlenmeye başladı. Bu konu hakkında son güncellemelere CS: GO Türkiye sunucuları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Kablolu bağlantı kullanmaya özen gösterin

CS: GO ping düşürme ayarları içerisinde en çok dikkat etmeniz gereken adım, kablolu bağlantıya geçmek olmalı. Çoğu oyuncunun bilmediği bu yöntem, başta CS: GO olmak üzere oynadığınız online oyunları daha az bir ping ile oynamanıza ve daha güvenilir bir şekilde oyununuza devam etmenizi sağlayacaktır.

cs go ping düşürme yöntemleri kablolu bağlantı
Kablolu bağlantıya geçerek internet bağlantınızın hızlanmasını ve kalitesinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Ethernet kablonuzun kalitesine bağlı olarak internet hızınızda ve bağlantının kalitesinde daha iyi sonuçlar elde etmeniz mümkün. Bu nedenle içinde bulunduğunuz koşulun sınırlarını zorlayarak kablolu bir bağlantıya geçmeniz, ping sorununu çözmek adına atabileceğiniz en büyük adımlardan birisi.

Arka plandaki uygulamaları kapatın

Çoğu oyuncunun ihmal ettiği bir diğer konu ise arka plan uygulamalarıdır. Arka planda çalışırken oldukça masum gözüken programlardan bazıları, siz farkında değilken internet bağlantısını kullanarak ping sorunu yaşamanıza neden olabilir.

cs go ping düşürme yöntemleri arka plan uygulamaları
Arka plan uygulamalarını kapatarak siz farkında olmadan internetinizi kullanan uygulamaların önüne geçebilirsiniz.

Ping sorununu minimuma indirmek ve mümkün olan en hızlı internet bağlantısı ile oyun oynamak istiyorsanız, bu adımı da dikkate alıp arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatabilirsiniz.

Tüm arka plandaki sekmeleri kapatmanın yanında bazı görünmeyen uygulamalar da arkada güncelleniyor olabilir. Java gibi uygulamalar ön pencerede gözükmese de arka planda kendi kendini güncelliyor olabilir. Bu durum anti-virüs programları için de geçerli. Güncelleme yapabilecek tüm uygulamaları kapatarak ping seviyenizi düşürebilirsiniz.

Güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakın

Bu adım, görünüş itibari ile gözünüzü biraz korkutabilir. Ancak, endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Zira bilgisayar güvenliği sağlamak amacıyla bilgisayarlarımızda bulunan güvenlik yazılımları ve duvarları, bu önemli görevi üstlenirken ne yazık ki ping sorunu yaşamanıza neden olabilir.

cs go ping düşürme yöntemleri güvenlik yazılımları
Güvenlik yazılımları, bilgisayarlar için oldukça gerekli olsa da internet hızını yavaşlatan etkenlerden bir tanesidir.

Siz oyundayken görevi hala bilgisayarı korumak olan bu sistemler, internet bağlantınızın kalitesinde bozulmalara yol açabilir ve böylelikle ping sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle CS: GO oynamadan hemen önce bu sistemleri devre dışı bırakmak, internet bağlantınızın kalitesinin artmasına olanak sağlayacaktır.

Steam güncellemelerini devre dışı bırakın

Bilgisayarda otomatik olarak gerçekleştirilen çoğu şey, başta işinizi kolaylaştırıyor gibi gözükse de zaman zaman size problemler yaratabilir. Steam güncellemeleri de bu gruba dahil çünkü Steam’in otomatik güncelleştirmeleri, sizin oyunda olduğunuz vakit ile çakışabilir ve bu durum ping sorunu yaşamanıza neden olabilir.

cs go ping düşürme yöntemleri steam güncellemeleri
Steam güncellemelerini devre dışı bırakarak oyun oynarken güncelleştirme yapılmasının önüne geçebilir ve internet bağlantı hızınızı koruyabilirsiniz.

Bu nedenle Steam’in otomatik güncelleştirmeler seçeneğini kapatarak güncelleme işlerini manuel bir şekilde kontrol edebilir ve bu durumdan kaynaklanabilecek ping sorunlarını önleyebilirsiniz.

Başlatma seçeneklerini düzenleyin

CS: GO ping düşürme ayarları içeriğimizde ping sorununu diğer oyunlarda da giderecek adımlara değindik. Ancak ping sorununu CS: GO özelinde ayrı bir yöntem ile de çözmek mümkün. CS: GO ping düşürme kodları ile CS: GO’nun kendi içindeki ayarlarını düzenleyerek ping sorununa karşı önemli bir adım atabilirsiniz. Bunun için öncelikle Steam uygulaması üzerinden CS: GO’ya sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçtikten sonra çıkan ekranda “Genel” başlığının altında bulunan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki komutları girin ve “Tamam” seçeneğine tıklayın. Bu adım ile CS: GO’daki ping probleminizi azaltmanız mümkün olacaktır.

CS: GO Ping Düşürme Kodu

CS: GO ping düşürme kodları, sizin sunucuya olan göndermiş olan paket yığınını düzenler. Milisaniye cinsinden sunucuya gönderdiğiniz ve sunucudan almış olduğunuz paketler internet bağlantınıza göre doğru orantılı olması gerekiyor. Aksi taktirde paket transferine bağlantı hızınız yetmediğinden dolayı pinginiz epey artacak. Özellikle oyunda bulunan “rate” komutunu kendi bağlantı hızınıza göre belirlemeniz bir hayli önemli.

  • rate 786432
  • cl_updaterate 128
  • cl_cmdrate 128
  • cl_interp 0
  • cl_interp_ratio 1
  • cl_predict 1
  • cl_predictweapons 1
  • cl_lagcompensation 1
cs go ping düşürme yöntemleri başlatma seçenekleri
CS: GO’nun başlatma seçeneklerini düzenleyerek ping sorunun giderilmesi için bir adım daha atabilirsiniz.

Yukarıda yazan CS: GO ping düşürme komutları ile ping sorununu azaltmak için bir başka yöntemi daha uygulamış olursunuz. Yukarıda da okuduğunuz üzere başta CS: GO olmak üzere oynadığınız oyunlarda ping sorununu gidermek için uygulayabileceğiniz birçok adım bulunuyor. CS: GO ping sorununu çözmek için başta verdiğimiz önerileri kullanarak bilgisayarınız özelinde düzenlemeler yapabilir, akabinde CS: GO ping düşürme kodu yöntemi ile bu adımlardan alacağınız verimleri daha da artırabilirsiniz.

CS: GO Ping kaç olmalı?

CS: GO ping kaç olmalı sorusu oyuncular tarafından epey merak edilen bir konu.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts