CS: GO Kan Silme Kodu

CSGO’da özellikle rekabetçi maçlarda oldukça işe yarayan kan silme kodu nedir?
CSGO Kan Silme Kodu
CSGO kan silme kodu nedir?

CS: GO kan silme kodu nasıl kullanılır? FPS oyunları arasında belki de en köklü geçmişe sahip olan Counter-Strike serisi oyuncularına sunduğu sayısız özellik ve konsol komutu ile birlikte oldukça takdir edilmekte.

CS: GO oyun konsolu nasıl etkinleştirilir?

Bu tarz oyun kodlarını aktif etmek için öncelikle oyun konsolunuzu etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Oyun Ayarları bölümünden “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarını aktif edebilirsiniz. Bu sayede artık “é” tuşuna bastığınızda “ESC’nin altındaki tuş” oyun konsolunuz açılacaktır. Bu konsol sayesinde ister hile kodları yazabilir isterseniz de FPS’nizi yükseltmek için özel ayarlar yapılandırabilirsiniz.

Geliştirici konsolunu açarak birçok komuttan faydalanabilirsiniz.
CSGO’da birçok komutu aktifleştirmeniz için oyun konsoluna ihtiyacınız var.

Serinin son oyunu olan Counter Strike: Global Offensive‘de de diğer CS oyunlarından aşina olduğumuz oyun konsolu yer almakta. Bu konsol sayesinde oyun içindeki birçok özelliği değiştirebilir veya performans artışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu içeriğe geçmeden daha önce paylaştığımız sınırsız mermi kodu içeriğimize de göz atabilirsiniz. Öncelikle oyun konsolunu açmanız gerekiyor.

CS: GO Kan Silme Kodu

Bu oyun komutu sayesinde her “Shift” tuşuna bastığınızda haritadaki kanlar ve mermi izleri kaybolacak. Bu sayede hem dikkatiniz dağılmayacak hem de bu tarz efektler yüzünden rakipleriniz kamufle olamayacak. Komuttaki shift bölümünü kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Fakat oyun içinde shift tuşunu sıklıkla kullanıyoruz. Bundan dolayı size önerimiz bir değişiklik yapmamanız.

  • bind shift “+speed; r_cleardecals”

Kan silme kodunu neden kullanmalısınız?

Eğer CSGO’yu rekabetçi bir şekilde oynuyorsanız bu komut sayesinde FPS değerinizde ufak bir artış sağlayabilirsiniz. Hem de eğer sıklıkla dikkatiniz haritadaki detaylar yüzünden dağılıyorsa kan silme kodu sizin için oldukça işe yarayacaktır.

CS: GO Kan Silme Kodu İptal Etme

Eğer bu kodu iptal etmek istiyorsanız bind shift “-speed; r_cleardecals” komutunu konsola yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu komut sayesinde mermi izlerini de ortadan kaldırabilirsiniz.
Bu komut sayesinde mermi izlerini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu rehberimizde CSGO’da nasıl kan silme kodunu aktifleştirebileceğinizi anlattık. Eğer CSGO’yu ilk defa deneyimleyecekseniz CS:GO Sistem Gereksinimleri adlı içeriğimize göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler