Free Fire Kazanma Taktikleri

Garena Free Fire oyununda kazanma oranlarınızı arttırmak için bazı önerilerimiz var.
free fire kazanma taktikleri
Free Fire’da Kazanmak için Yapmanız Gerekenler

Garena Free Fire kazanma taktikleri için birkaç önerimiz var! Son dönemin popüler oyunlarından biri olan ve sahip olduğu oyuncu kitlesiyle büyük bir ilgiyle karşılanan Free Fire’da en önemli amacımız kazanmak. Bu içeriğimizde, oyuna yeni başlayan veya oyunda kazanmaya giden yolda birtakım aksaklıklardan dolayı kazanamayan oyuncular için bazı önerilerimiz olacak

Free Fire Kazanma Taktikleri

Free Fire oyununda daha başarılı bir hale gelmeniz için hazırladığımız bu rehberde, oyunda kazanma alışkanlığı elde etmeniz için bazı önerilerimiz olacak. Bu rehberin yanı sıra oyunda kendinizi geliştirmek ve oyuna daha çabuk adapte olabilmek için Free Fire en iyi karakterler, Free Fire kasma sorunu ve Free Fire en iyi silahlar rehberlerimizi inceleyerek oyun deneyiminizi iyileştirebilirsiniz. Şimdi gelin, kazanma taktiklerine birlikte göz atalım.

free fire kazanma taktikleri
Açık alanda loot yapmaktan kaçınarak basit bir şekilde ölmekten kurtulabilirsiniz.

Açık alanda loot yapmayın

Eğer bu oyunda başarılı olmak istiyorsanız, açık alanda loot yaparken temkinli olmalısınız. Zira açık alanda loot yaparken rakibiniz tarafından öldürülmek hiç de zor değil. Bu nedenle açık alanda loot yapmaktan kaçının. Eğer loot yapmaya mecbursanız dışarıdaki tehlikelere karşı çok dikkatli olun ve sabit durmaktan kaçının. Loot yaparken sürekli hareket etmeniz sizi olası bir kafadan vuruştan koruyabilir.

Pençe kontrol tarzına alışın

Telefonda FPS oyunlarını oynamak, bilgisayara göre zor olabiliyor. Zira telefondaki oyun hakimiyetini kavramak ve çözmek, çoğu oyuncunun büyük bir problemi. Bu nedenle pençe kontrol tarzına alışmanız, sizin diğer oyuncuların önüne geçmenizi sağlayabilir. Oyun üzerindeki hakimiyetinizi arttıracak bu tarz ile ilgili videoları YouTube üzerinden izleyebilir ve pençe kontrol tarzının ne olduğunu daha detaylı öğrenebilirsiniz.

free fire kazanma taktikleri görsel 2
Aim hassasiyetinizi ayarlayarak rakiplerinizle mücadele etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Aim hassasiyetini ayarlayın

Eğer aiminiz zayıfsa ve bu konuda büyük sıkıntılar çekiyorsanız, oyundaki aim hassasiyeti özelliğini kullanarak oyun içi biraz daha rahatlayabilirsiniz. Hedefinizi vurmanızı daha da kolaylaştıran bu sistem sayesinde tepkileriniz daha hızlı olacak ve böylelikle hayatta kalma yolunda sağlam bir adım daha atmış olacaksınız.

Ayarları ve diğer hassasiyetleri düzeltin

Oyundaki reaksiyon zamanı tamamen hassasiyet ile ilgili. Bu nedenle oyun içinde yapacağınız dürbün hassasiyetleri ile reaksiyonunuzu daha da hızlandırma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, oyun içinde yapacağınız ayarlarla cihazınızın performansını artırabilir ve böylelikle oyundaki her türlü engeli ortadan kaldırabilirsiniz.

free fire kazanma taktikleri görsel 3
Sadece gerekli olan durumlarda zıplayarak ateş ederseniz şanssız bir şekilde ölmekten kaçınabilirsiniz.

Gerekli olmayan durumlarda asla zıplayarak ateş etmeyin

Bu özelliği neredeyse çoğu oyuncu bilse de ne yazık ki oyun içinde bu davranış, refleks olarak çok sık bir şekilde gerçekleşiyor. Zıplayarak vurma, oyunun bir parçası olsa da bunu ancak gerekli durum ve zamanlarda gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumlar haricinde yapacağınız atışlar ölümünüze neden olabilir. Bu nedenle bu özelliği dereceli modda denemeden önce özel odalarda iyice çalışmanız gerek.

Alan içinde savaşmaktan kaçınmayın

Çoğu oyuncu, alan daha yaklaşmadan panik olmakta ve bu nedenle çatışmalardan kaçmakta. Rakibi çok açıkken onu vurmaktan kaçınan oyuncular, alan çıkışında ise yine o rakipleri tarafından öldürülebiliyor. Bu nedenle alan içinde savaşmaktan asla kaçınmayın. Bu durumu kendi lehinize çevirebileceğinizi unutmayın.

free fire kazanma taktikleri görsel 4
Keskin nişancı tüfeği kullanarak aiminizi ciddi bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Aiminizi geliştirmek için keskin nişancı tüfeklerini kullanın

Oyunda aiminizi geliştirmek için bir başka yol ise keskin nişancı tüfeklerini kullanmak. Evet, hepimiz biliyoruz ki telefondan keskin nişancı tüfeklerini kullanmak epey zor. Ama imkansız değil. Eğer bu zorlu sürece katlanabilirseniz ve sürekli keskin nişancı tüfeğiyle mücadele ederseniz, belli bir süre sonra aiminizin büyük ölçüde geliştiğini fark edeceksiniz. Bu nedenle keskin nişancı tüfeği oynamaktan sakın korkmayın ve asla kaçınmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts