Free Fire Rehberi: Pompalı tüfekler nasıl kullanılır?

Free Fire’da pompalı tüfekler oyun içerisinde önemli bir yer kapsıyor. Bu silahlar düzgün şekilde kullanıldığında çok iyi hasarlar çıkartmakla kalmaz sizi birinci bile yapabilir.
free fire av tüfeği kullanımı
Free Fire’da av tüfekleri nasıl kullanılır?

Free Fire oyununda pompalı tüfekler düzgün şekilde kullanıldığında rakiplerine oldukça sağlam hasarlar verebiliyor. Bu silahlar genel olarak battle royale oyunlarında pek sevilmese de, oyun içerisinde yakın mesafeden güzel vuruşlar attığınızda rakipleri anında yere yıkabilirsiniz. Özellikle son çemberlerde bu silahları kullanırsanız birinci olabilirsiniz.

Free Fire pompalı tüfekler nasıl kullanılır?

Pompalı tüfekler neredeyse işe yaramaz bir silah sınıfı olarak kabul edilir, çünkü savaşlar genellikle orta veya uzun menzilli yapılıyor. Yakın mesafeden ateş edildiğinde, namlu ucundan çıkan şarapneller ile rakibe çok iyi hasarlar verebiliyor.

Free Fire Silahları
Free Fire’da av tüfekleri düzgün kullanıldığında sizi birinciliğe doğru götürebilir.

Ancak yanınızda hem pompalı tüfek hem de işinize yarayacak bir silah alırsanız oyun sonuna kadar güzel işler çıkartabilirsiniz. Özellikle bu silahlar birkaç karakter özelliği desteği ile av tüfeklerinin hasarlarını yükseltebilir ve ”Boyyah!” alabilirsiniz.

Doğru Karakter Seçimi

Free Fire Karakterleri
Free Fire av tüfeklerini bir karakterin özelliği ile kullandığınızda rakipleri anında yere düşürebilirsiniz.

İlk olarak, bu silahları kullanırken Jota’nın becerisine ihtiyacınız olacak. Eğer Susuous Raid özelliği maksimum seviyedeyse her öldürmeden sonra HP’niz 40’lık bir artış yaşayacak ve bu da iyileştirme eşyalarına zaman harcamak zorunda kalmayacak ve sürekli agresif oynayarak rakiplerini darlayacaksınız. Bu özelliği, genellikle sıcak bölgelerde kullanırsanız K/D oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Bir diğer ikinci yetenek ise Caroline Agility. Normalde işe yaramaz olsa da yanınızda bir pompalı tüfek taşıyorsanız, Kelly’nin pasifinden bile daha iyi.

Doğru Silah Seçimi

Free Fire Pompalı Tüfek
Doğru silahı kullanmak oyun içerisinde en önemlisi.

Free Fire’da bu sınıfın 3 silahı bulunuyor, genel olarak M1014 silahı kullanılıyor. Otomatik bir pompalı tüfek olması nedeniyle en iyisi olarak geçiyor. Bir atışı kaçırsanız bile yine de düşmanı öldürebilirsin. Bir diğer silah M1887, bu silah o kadar iyi değil çünkü onu kullanarak sadece bir düşman öldürebilirsiniz. SPAS 12 en kötüsü çünkü her ateş ettiğinizde tekrardan doldurmalısınız. Buda sizin hızını düşürecek.

Genel Oyun

Free Fire Pompalı Tüfek Kullanımı
Oyunda rakiplerinizin üstüne giderken genellikle yakın mesafelerden ateş edin.

Popmpalı tüfeklerin açık alanlarda yararsız olacağı nedeniyle, o silahı kullanırken herhangi bir binada pusu kurmak için kullanmanız en iyi olacak. Merdivenlerin üst kısmı ve odanın köşesi en iyi pusu kurma yerleri. Bu yerlere pusarsanız düşmanınızın bulunduğunuz pozisyona bakması daha zor olacak. Binaların köşelerinde saklanmak veya düşmanların geçmesini beklemek için yapabilirsiniz bu yöntemi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts