Garena Free Fire Clash Squad modu nasıl oynanır?

Garena Free Fire Clash Squad moduna dair neler biliyorsunuz?
garena free fire clash squad
Garena Free Fire’ın sevilen oyun modlarından Clash Squad’a dair neler biliyorsunuz?

Garena Free Fire Clash Squad modu, battle royale modu ile birlikte oyunun ana modlarını oluşturuyor. Oyuncular tarafından oldukça sevilen ve battle royale kısmından ayrılan Clash Squad modunu nasıl oynayacağınızı biliyor musunuz?

Garena Free Fire Clash Squad Modu

Son dönemin popüler mobil oyunlarından olan ve gün geçtikçe kitlesini genişleten Garena Free Fire’da ana mod olarak iki farklı mod karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri oyunun en çok oynanan modu battle royale iken bir diğeri ise Clash Squad oyun modu. Battle royale modundan oldukça farklı bir deneyim sunan Clash Squad modu, oyuna geri dönüyor.

garena free fire clash squad modu
Sevilen oyun modlarından Clash Squad geri dönüyor.

Garena Free Fire’a yeni başlayan veya daha önce Clash Squad oyun modunu denememiş kişiler için hazırladığımız bu içerikte sizlere Clash Squad modu hakkında bazı bilgiler verirken bu oyun modunu nasıl oynayabileceğinizden ve bu oyun modunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalardan da bahsedeceğiz.

garena free fire clash squad nedir
Klasik oyun modundan ayrılan Clash Squad’ın kendine has bir sistemi mevcut.

Clash Squad modu nedir?

Clash Squad oyun modu, klasik maçlardan oldukça farklıdır. Klasik bir Garena Free Fire karşılaşmasında asıl amaç hayatta kalan en son oyuncu olmak iken Clash Squad modunda amaç dört galibiyet alarak zafere ulaşmaktır. Dörde dört oynanan bu oyun modunda oyuncular iki takıma ayrılır. Kalahari ve Bermuda haritalarının daha küçük bölümlerinde karşı karşıya gelen bu iki ekip toplamda yedi karşılaşma yapar. Dört galibiyete ulaşan ilk takım mücadelenin kazananı olur.

garena free fire clash squad sistemi
Klasik oyun modunda amaç hayatta kalan en son kişi olmak iken bu oyun modunda rakipten önce dört galibiyete ulaşmaktır.

Clash Squad modu nasıl işler?

Bu oyun modunda klasik oyun modundan farklı bir derece sistemi bulunur. Oyuncular, bu oyun modu içerisindeki seviyeleri atlayarak bazı ödüller elde edebilir. Bu oyun modunun toplamda yedi raunttan oluştuğunu belirtmiştik. Her bir raunt öncesi oyuncular silah, zırh ve daha fazlasını satın alabileceği bir satın alma aşaması geçirir. Bu oyun modu bir ekip işi olduğundan bu satın alma işlemi esnasında takım arkadaşlarınızla koordine olmanız oldukça önemlidir.

garena free fire clash squad hızlı derece atlama
Bu oyun modunun kendine ait bir derecelendirme sistemi bulunuyor.

Clash Squad modunda nasıl hızlı derece atlanır?

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere Clash Squad modu, klasik moddan ayrı olarak bir derece sistemine sahiptir. Bu oyun modunda, oyunun en yüksek derecesi olan Heroic’e ulaşma yolculuğu bronzdan başlar. Çoğu oyuncu için sancılı olan Heroic’e ulaşmayı kolaylaştırmak için sizlere bazı ipuçlarından bahsedeceğiz. Öncelikle bu oyun modunda paranızı iyi idare ettirmek zorundasınız. Zira paranızı iyi idare ettiremezseniz rakibin güçlü silahları karşısında çaresiz kalabilirsiniz. Bu oyun modu bir ekiple oynandığından iletişim de son derece önemli. Bu nedenle takım arkadaşlarınızla koordine olmaya odaklanmak başarının anahtarlarından bir tanesi. Biriniz hepiniz, hepiniz biriniz için.

garena free fire clash squad alınacak eşyalar
Bu oyun modunda bazı taktik ve önerileri uygulayarak hızlı bir şekilde derece atlayabilirsiniz.

Bu oyun modu kısıtlı alanlarda gerçekleştiği için normal taktik ve stratejileri burada kullanmak her zaman sonuç vermeyebiliyor. Bu nedenle haritanın her bir köşesine dikkat etmek zorundasınız. Ayrıca bu kısıtlı alan içerisindeki her bir duvarı, taşı oldukça iyi kullanmalısınız. Bu oyun modunda seçeceğiniz karakterler ve evcil hayvanlar epey önemli. Bu yüzden düzgün bir karakter ve evcil hayvan kombosuyla birlikte galibiyete giden yolu kolaylaştırabilirsiniz. Son olarak vereceğimiz öneri ise galibiyetten çok bir an önce Heroic’e ulaşmak isteyen oyuncular için. Eğer hızlı bir şekilde Heroic derecesine ulaşmak istiyorsanız, bu oyun modunda skorlara da galibiyet kadar odaklanmak sizin için daha faydalı olur. Bu ikiliyi dengede tutarak çok hızlı bir şekilde Heroic derecesine ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts