Hearthstone Madness at the Darkmoon Faire nedir?

Hearthstone için yeni genişleme paketi Madness at the Darkmoon Faire kısa bir süre önce duyuruldu
Hearthstone Tavern Pass rehberi
Achivement bitirerek de ödül kazanabilirsiniz.

Hearthstone Madness at the Darkmoon Faire adındaki genişleme paketini kısa bir süre önce duyurdu. Bu paketin içeriği oldukça kapsamlı. Yeni bir özellik, yeni mod ve bolca da kart bizi bekliyor.

Madness at the Darkmoon Faire nedir?

Paket içeriğine geçmeden önce hikayeyi biraz yakından tanıyalım. Azeroth’un çevresinde (ve ötesinde!) Egzotiklerin bir araya geldiği Darkmoon Faire, harikulade ve gizemli olanın bir kutlaması. Bu sisle örtülü ada, her ayın başında yalnızca bir hafta boyunca erişilebilen gizemle sarılmış bir muammadır.

Hearthstone Darkmoon Faire
Hearthstone Darkmoon Faire nedir?

Bu genişleme, dört Old Gods da dahil olmak üzere her zamanki gibi 135 yeni kart ekliyor. Bu 10 Mana tarafsız minyonlar ilk olarak 2016’da üçüncü resmi genişleme olan Whispers of the Old Gods’da tanıtıldı. O zamandan beri popülerliğini korudu ve bu nedenle Blizzard onları orijinal güçlerini yansıtan yeni benzersiz efektlerle geri getiriyor.

Hearthstone Darkmoon Faire
Hearthstone Duels

Yeni Oyun Modu: Duels!

Belki de son zamanlarda en çok ihtiyacımız denebilecek bir yenilik olan bir mod geldi. Duels adındaki bu yeni mod bir çeşit Arena. Belli bir miktar Gold ödeyip giriyoruz ve aşağı yukarı Arena’daki ödül havuzu için mücadele ediyoruz. Arena modundan en büyük farkı bu modda kendi kartlarımız ile giriyor oluşumuz denebilir. Toplamda 16 kart ile başlıyoruz.

Hearthstone Darkmoon Faire
Duels modunda her tur yeni kartlar destemize eklenir.

İleriki maçlara geçtikçe canımız artıyor. Hearthstone Kobolds and Catacombs genişlemesinin içerisinde gelen “Dungeon” mantığı ile işliyor. Her maçın sonunda ekstra kartlar ya da özel pasif yetenekler destemizde yer buluyor. 3 maç kaybedince ya da 12 maç kazanınca Duels oyunumuz ve dolayısıyla destemiz sonlanıyor.

Hearthstone Madness at the Darkmoon Faire
Hearthstone Tavern Pass

Sonunda geliyor: Tavern Pass!

Kaç zamandır beklediğimiz olay sonunda gerçekleşiyor. Hem yeni genişleme hem de yeni mod, tamamen yenilenmiş ilerleme sisteminin yanında gelecek. Bu özellik, Hearthstone’un bazı eski sistemlerinde, elden geçirilmiş Ranked sistemi ile başlayarak son birkaç ay içinde yapılan ikinci büyük ilerleme güncellemesi sayılabilir. Bu sefer Blizzard, oyuncuların nasıl kazandığını ve yavaş yavaş izlenmesi zorlaşan ödülleri nasıl açtığını ele almak istedi. Çok da güzel bir iş olmuş gibi duruyor.

Tavern Pass ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ve gelişmeleri Hearthstone Tavern Pass hakkında tüm bilinenler adlı yazımızdan öğrenebilir ve gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

Hearthstone Darkmoon Faire
Yeni Coin Görünümleri

Özel Coin Tasarımları

Kozmetik Coinler, koleksiyon menüsünde Hero Skinleri ve kart arkalıkları gibi oyunlar sırasında kullanmak için favoriniz olarak ayarlayabileceğiniz kendi sekmesi olacak. Madness at the Darkmoon Faire genişlemesinde elde edilebilecek iki Kozmetik Para var:

  • Ödül Parçasının 50 seviyesinin tamamını Tavern Pass ile tamamlamak.
  • Darkmoon Faire kartlarında 135 adetin hepsini toplamak.

Genişletmeden 135 kartın hepsini toplamak çok gibi görünebilir, ancak Darkmoon Faire Mini-Set birkaç ay içinde piyasaya sürüldüğünde sette 170 kart olacak, bu yüzden o coini almak çok daha kolay olacak!

Hearthstone Madness at the Darkmoon Faire
Hearthstone Yeni Kartlar

Yeni Kartlar

Bu genişleme, dört Old God (Whispers of the Old Gods genişlemesinden hatırlarsınız) dahil her zamanki gibi 135 yeni kart ekleyecek. Bu 10 Mana neutral Old God minion kartları ilk olarak 2016’da üçüncü resmi genişleme olan Whispers of the Old Gods’da tanıtıldı. O zamandan beri popülerliğini korudu ve bu nedenle Blizzard onları orijinal güçlerini yansıtan yeni benzersiz efektlerle geri getiriyor. Şu an Neutral ve sınıf kartlarından toplamda 14 adet tanıtıldı. Tanıtılan tüm kartlara güncel olarak Hearthstone Darkmoon Faire kartları yazımızdan erişebilirsiniz.

Total
1
Shares
3 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler