Hearthstone Hızlı Legend Olma Yolu: Embiggen Druid

Hearthstone’da en hızlı Legend olma destesi Embiggen Druid için bir rehber sizlerle.
Hearthstone Embiggen Druid
Hearthstone Embiggen Druid

Hearthstone için en kolay ve ucuz sayılabilecek destelerden birisi olan Embiggen Druid destesi ile çok hızlı bir şekilde Legend rankına ulaşabilirsiniz. Bu destede iki Epic ve iki Legendary nadirliğinde kart bulunuyor. Legendary kartları o kadar önemli olmasa da (kullandığınızda bazen iyi iş görüyor) Epic kartları desteyi oldukça güçlü kılmakta. 

Hearthstone Embiggen Druid Deste Rehberi 

Embiggen Druid destesinin birkaç türevi bulunmakta. Bunlardan bizim kullanacağımız Pirate minionlarını içeren. Bu minionları bizim destede değerli kılan şey bazılarının elimizden ve bazılarının da desteden bedavaya sahaya inmesi! 

Hearthstone Embiggen Druid
Embiggen Pirate
  • Deste Kodu: AAEBAbSKAwKEF5G8Ag73A9QF5gXlB4gO6BXNuwL9pwP7rQPpsAPczAP5zAPG0QO50gMA

Destedeki en pahalı kart gördüğünüz gibi 3 mana. Embiggen’ın özelliği ile bunlara +2/+2 verdiğimizde minionların maliyeti birer mana artıyor. 

Embiggen Druid
Embiggen
  • Kart Adı: Embiggen
  • Kart Sınıfı: Druid
  • Özellik: Destendeki tüm minionlara +2/+2 ver. Mana maliyetleri birer artar. Maliyetleri 10 manayı geçmez. 

Oynanış ve Taktikler

Embiggen Druid
Oynanış ve taktikler

Embiggen Druid destesinin en güzel tarafı kötü başlangıç eli çekme şansınızın neredeyse sıfır olması! Hepsi düşük maliyetli ve birbiri üzerinde sinerji oluşturan kartlar olduğundan dert etmeye pek gerek yok. Elbette güzel bir el için tutmanız gereken kartlar da var. Bunları listelemek gerekirse:

Bu 5 karttan elinize gelenleri saklamanız oldukça akıllı bir seçim olacaktır. Destemize adını veren Embiggen başlangıçta Intrepid Initiate ile kombolanırsa hem sahada bize hasar vermeyen bir Flame Imp olur hem de destemiz bir hayli güçlenir. Bu kartlar gelmese bile büyük bir problem değil çünkü tüm kartlar ucuz ve etkili. 

Embiggen Druid
Druid Elf

Living Roots biraz duruma göre seçim yapılması gereken bir kart olsa da sahaya iki tane 1/1 koymak bu deste için oldukça işlevsel. Destede bir sürü +1/+1 veren kart ve +2 saldırı gücü veren kartlar var. Bu sayede oldukça yüksek hasar çıkıyor. Dikkat etmemiz gereken konu ise alan hasarı vuran rakip minion yoksa tüm hasarı rakibin suratına vurmak. Bu sayede erken oyunda çabucak bitirebiliriz. 

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Embiggen Druid
Lunara

Bu deste ne kadar iyi olursa olsun zor duruma düştüğü noktalar var. Bu kısmın en sinir bozucu yanı rakibin sadece bir ya da iki canla maç kazanabiliyor oluşu. Örneğin resimdeki maçtaki gibi elimiz ve sahamız boş kaldığında rakip birkaç can ile kurtuluyor. 

Hearthstone Embiggen Druid
Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

O yüzden ileriki turlara kalmadan ve biraz da şans faktörünü arkamıza alarak hızlıca bitirmeliyiz. Yoksa rakibin düşük canla bizi yenmesini seyredeceğiz gibi gözüküyor. Bunun dışında destede yapılacak tek şey kafa göz rakibe girişmek.

Tur 5 olana kadar maçın seyri genellikle belirginleşir. Maçı fazla uzatmadan concede edip diğer maça geçmek bu destede yararımıza olur. Eğer dikkatli oynayıp biraz da şansınız yaver giderse kısa sürede Legend ranka ulaşmanız işten bile değil. 

Total
1
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler