Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları

LoL Mobile: Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizle bu roldeki en iyi şampiyonları öğrenin.
lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları
LoL Mobile: Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizle oyundaki en iyi destek şampiyonlarını öğrenin.

LoL Mobile: Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizle destek rolünde oynarken en iyi şampiyon tercihlerini yapın. LoL Mobile: Wild Rift nihayet ülkemizde de aktif hale geldi ve oyun yayımlandıktan sonra milyonlarca oyuncu oyunu oynamaya başladı. Peki, oyundaki en iyi destek şampiyonları hangileri biliyor musunuz?

Wild Rift’in En İyi Destek Şampiyonları

Geçtiğimiz sene duyurulan ve hala beta aşamasında bulunan LoL Mobile: Wild Rift, nihayet ülkemizde de oynanabilir hale geldi. Uzun süredir beklenen bu gelişmeyle milyonlarca oyuncu adeta oyuna akın etti. Oyundaki tüm karakterleri öğrenmek için tüm Wild Rift karakterleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları listesi
LoL Mobile: Wild Rift’te birbirinden farklı özelliklere sahip birçok karakter bulunuyor.

Hali hazırda League of Legends’ı bilen oyuncular, şampiyon ve rol tercihlerini eski deneyimlerine göre yaparken azımsanamayacak kadar oyuncu, League of Legends ile Wild Rift aracılığıyla tanışmış oldu. Eğer siz de bu tarz bir oyuncuysanız ve destek rolü için hangi şampiyon tercihlerinde bulunacağınızı kestiremiyorsanız, biraz sonra vereceğimiz şampiyon önerileriyle rolünüzün tam hakkını verebilirsiniz. Eğer diğer rollerle ilgili de şampiyon önerileri arıyorsanız, Wild Rift şampiyon rehberi: Yeni başlayan oyunculara öneriler içeriğimize mutlaka göz atın.

Blitzcrank

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları blitzcrank
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Blitzcrank

LoL Mobile: Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizde değineceğimiz ilk destek şampiyonu, oyunun en güçlü destek karakterlerinden biri olan Blitzcrank olacak. Şampiyonun özelliğine geçmeden hemen önce, oyunun bilgisayar versiyonunu oynamış olan oyuncular için küçük bir uyarıda bulunalım. Riot Games her ne kadar oyunu olabildiğince benzer bir şekilde mobil versiyona uyarlamaya çalışsa da bazı nedenlerden ötürü karakterlerin tüm özellikleri birebir aynı olmayabiliyor. Bu nedenle bu küçük ayrıntıyı aklınızda tutmanızda fayda var. Blitzcrank’e gelecek olursak; rakiplerini kendine çekme, onları havaya kaldırma ve susturma gibi özellikleriyle Blitzcrank, oyunun şüphesiz en etkili destek şampiyonlarından biri konumunda. İşlerin takımınız için kötü gitmediği durumlarda oyunu erkenden nasıl sonlandıracağınızı öğrenmek için Wild Rift teslim olma nasıl yapılır içeriğimize mutlaka göz atın.

Seraphine

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları seraphine
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Seraphine

Wild Rift’in en yeni şampiyonlarından biri olan Seraphine, oyundaki en güçlü destek karakterlerden biri. Zira kitle kontrolünü büyük bir alana uygulayabilen Seraphine, oyun içerisinde kendisinin ve takım arkadaşlarının işini oldukça kolaylaştırabiliyor. Aynı zamanda Seraphine, bir destek şampiyonu olmasına karşın sizleri ve rakipleri şaşırtacak kadar yüksek hasar da çıkartma potansiyeline sahip. Bu nedenle büyücü bir destek şampiyonu arıyorsanız, Seraphine doğru bir tercih olacaktır. Oyunun eğlenceli parçalarından bir tanesi olan ifadeleri nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır içeriğimize mutlaka göz atın.

Alistar

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları alistar
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Alistar

LoL Mobile: Wild Rift 1.1 yaması ile birlikte tank şampiyonlar güçlendirme aldı. Bu güçlendirmeyle birlikte Alistar gibi tank özellikleriyle ön plana çıkan şampiyonlar ise daha popüler bir hale geldi. Alistar’ı Alistar yapan ise bu tank ve dayanıklılık özelliği oluyor. Alistar ile koridor aşamasında saldırı gücü taşıyıcınızı koruyabilir, onun skor alması için gereken ortamı hazırlayabilir ve takım savaşlarında takımınız için maksimum katkıyı verebilirsiniz. Güncel yama notlarını öğrenmek için Wild Rift 1.1 yama notları içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sona

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları sona
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Sona

Seraphine’e oldukça benzeyen Sona, oyundaki güçlü büyücü destek karakterlerden biri. Sona, koridor aşamasında takım arkadaşlarının canlarını yenilerken rakip oyuncuların canlarını oldukça fazla yakabiliyor. Eğer koridor aşamasında hem saldırı gücü taşıyıcınıza yardım etmek hem de rakiplere koridor aşamasını dar etmek istiyorsanız Sona’yı tercih edebilirsiniz. Destek rolünde oynarken yanınızda oynanabilecek en iyi saldırı gücü taşıyıcılarını öğrenmek için Wild Rift en iyi nişancı şampiyonlar içeriğimize göz atabilirsiniz.

Braum

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları braum
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Braum

LoL Mobile: Wild Rift’teki bir diğer tank şampiyon olan Braum, bir saldırı gücü taşıyıcısının yanında isteyeceği desteklerden biridir. Zira rakipleri yavaşlatan, belli bir isabetli ataktan sonra onları yerlerine sabitleyen ve gerektiğinde hem kendisi hem de takım arkadaşları için koruyucu bir kalkan açabilen Braum, savunma anlamında en etkili destek şampiyonlarından biridir. Eğer koridor aşamasını sakin ve mümkün olduğunca güvenli geçirmeniz gerekiyorsa, gönül rahatlığıyla Braum’u tercih edebilirsiniz. Oyunun en kritik rollerinden biri olan ormancı rolündeki en iyi şampiyonları öğrenmek için Wild Rift en iyi ormancı şampiyonlar içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Annie

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları annie
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Annie

Orta koridorda da oynanabilen Annie, yanında oldukça agresif bir saldırı gücü taşıyıcısıyla birlikte alt koridoru da cehenneme çevirebiliyor. Sersemletme ve kalkan verme özellikleriyle koridor aşamasını biraz daha güvenli hale getirebilen Annie, mükemmel bir zamanlama ile takım arkadaşlarının rakip oyuncuları haritadan silmeleri için uygun ortamı oluşturabilir.

Lux

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları lux
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Lux

Yetenek seti itibariyle Annie’ye benzetebileceğimiz Lux, daha çok destek rolünde tercih edilen karakterlerden bir tanesi. Rakiplerini yerlerine sabitleme, onlara büyük hasar verme ve takım arkadaşlarına kalkan verme özelliğiyle Lux, oyuncuların bir destek şampiyonun isteyeceği tüm özelliklere sahip diyebiliriz. Özellikle ultileriyle oyunun gidişatını değiştirebilen Lux ile rahat bir şekilde koridor aşaması geçirip rakiplerinizi maksimum seviyede rahatsız edebilirsiniz.

Soraka

lol mobile wild rift en iyi destek şampiyonları soraka
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Destek Şampiyonları – Soraka

LoL Mobile: Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizi Soraka’ya değinmeden bitirmek olmaz. Zira destek şampiyonları denilince akla gelen belki de ilk şampiyon olan Soraka, iyileştirme özelliğiyle ön plana çıkan bir şampiyon. Yetenek seti daha çok iyileştirmeye odaklansa da rakiplerini rahatsız etmeye de yarayan Soraka ile takımınıza gerekli olan can desteğini sağlarken rakiplerinizin oyun planlarını da olumsuz şekilde etkileyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler