Tüm Wild Rift Karakterleri

Wild Rift toplamda 47 adet karakterle yayınlandı. Güncellemelerle birlikte tüm League of Legends karakterlerinin oyuna eklenmesi bekleniyor.
Wild Rift Karakterleri
Güncellemelerle birlikte Wild Rift şampiyonları da artacak.

Wild Rift karakterleri şimdilik sadece 47 tane olmasına rağmen güncelleme ile birlikte League of Legends’da bulunan tüm karakterlerin oyuna yavaş yavaş eklenmesi bekleniyor. Ayrıca beklenenden daha erken yayınlanan Wild Rift’in neden erken yayınlandığını merak ediyorsanız “League of Legends: Wild Rift çıktı!” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift Karakterleri

Daha öncesinden herhangi bir platform üzerinden MOBA türünde oyun oynadıysanız Wild Rift’e kısa süre içerisinde alışacaksınız. İlk defa bu tür bir oyun oynayacaksanız sizler için hazırladığımız başlangıç rehberine “Wild Rift Şampiyon Rehberi: Yeni Başlayan Oyunculara Öneriler” adlı içeriğimizden oyun hakkında bilgi edinebilirsiniz. Wild Rift karakterleri her birinin can seviyesi, manası, enerjisi ve özel yetenekleri birbirinden farklı. Üç koridor ve bir adet orman bulunan Wild Rift’te her koridor için seçilmesi gereken özel karakterler bulunuyor. Wild Rift karakterleri toplamda 47 tane olmasından dolayı şimdilik oyun bir hayli kısıtlı.

Wild Rift Şampiyonları
Wild Rift’te şimdilik sadece 47 tane şampiyon bulunuyor.

9 Aralık’ta yayınlanan bu oyuna ilerleyen zamanlarda güncellemelerle birlikte karakter sayısı artacak. Karakterlerinin artmasıyla birlikte tam anlamıyla League of Legends’in birebir oyunu olacak olan Wild Rift hakkında birçok oyuncu bu oyunların çapraz platform desteğinin geleceğini iddia ediyor. League of Legends ve Wild Rift çapraz platform desteği henüz Riot Games tarafından düşünülmüyor. İlerleyen zamanlarda oyuncu topluluğunu birleştirmek adına böyle bir adım atılabilir. Wild Rift’e yeni karakter eklendiğinde bu içeriğimiz de güncellenecek. Tüm karakterlerin özelliklerine de Mobidictum’u takip ederek öğrenebilirsiniz. Güncel Wild Rift karakterleri listemize hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ahri

Ahri
Ahri

Ahri, büyücü ve suikastçı bir Wild Rift karakteri. Oynama zorluğu normal olan bu karakterin normal kostümünün yanında Wild Rift’te 2 ayrı kostümü daha bulunuyor. Orta koridorda tercih edilen Ahri dokuz kuyruklu bir tilki.

Akali

Akali
Akali

Oldukça hızlı olmasından dolayı epey zor oynanan Akali tıpkı Ahri gibi bir suikastçı. Genellikle orta koridorda oynanmasının yanında üst koridorda da nadiren tercih edilen Akali’nin normal kostümü dışında iki ayrı kostümü daha bulunuyor.

Alistar

wild rift alistar

Üst koridorda tank, alt koridordaysa destekçi olarak tercih edilen Alistar oynaması epey kolay bir Wild Rift şampiyonu. Bu şampiyonun da sadece şimdilik sadece iki farklı kostümü bulunuyor.

Amumu

wild rift amumu
Amumu

Genellikle ormanda oynanan Amumu üzgün bir mumya olmasının yanında tank olarak da oynanabiliyor. Otomatik saldırılarını yakından yapan Amumu’nun da iki ayrı kostümü var.

Annie

wild rift annie
Annie, yetenek setiyle ve Tibbers ile birlikte orta koridoru cehenneme çevirebiliyor.

Orta koridorda büyücü, alt koridorda destekçi olarak tercih edilen Annie’nin bir de Tibbers adında ayıcığı bulunuyor. Oynaması bir hayli kolay olan Annie karakterinin şimdilik sadece iki kostümü bulunuyor.

Ashe

Wild Rift Queen Ashe
Ashe

Buzulların okçusu olan nişancı Ashe genellikle alt koridorda tercih ediliyor. Çok nadir de olsa destekçi olarak bile oynanan Ashe yetenekleriyle birlikte oldukça güçlü bir karakter.

Aurelion Sol

Aurelion Sol
Aurelion Sol

Orta koridorda tercih edilen Aurelion Sol oynaması biraz zor bir karakter olmasına rağmen eğer Wild Rift’e alışabildiyseniz bu karakterle birlikte eşleşmeleri kolaylıkla kazanabilirsiniz.

Blitzcrank

wild rift en iyi şampiyonlar destek
Destek rolünde Blitzcrank veya Nami tercihinde bulunarak takımınıza maksimum katkıyı sağlayabilirsiniz.

Oyunu iyi derecede bilen oyuncular genellikle bu karakteri tıpkı bir büyücü gibi kullanmasına rağmen bu Wild Rift şampiyonu aslında destekçi olarak oynanan bir tank.

Braum

Braum
Braum

Buzulların korucuyusu olarak bilinen Wild Rift şampiyonu olan Braum tank olarak destekçi rolünde oynanıyor. Oynaması biraz zorlu olmasına rağmen bu karakterin yanına en çok tercih edilen nişancı Ashe.

Camille

Camille
Camille

Üst koridorda dövüşçü olan Camille oyunun ilerleyen safhalarında epey güçlü olabiliyor. Doğru eşyalarla birlikte üst koridoru rahatlıkla domine edebilirsiniz.

Dr. Mundo

wild rift dr. mundo
Dr. Mundo

Zaun’un delisi olarak bilinen Dr. Mundo üst koridorda oynanıyor. Canını hızlı bir şekilde doldurabilen bu karakter kolaylıkla oynanabilmesi çok fazla tercih edilmesine sebep oluyor.

Evelynn

Evelynn
Evelynn

Gölgelerin içerisinde kaybolan Evelynn suikastçı olmasıyla birlikte ormanda epey tercih edilen bir karakter. Özellikle diğer koridorlara yardıma giderken görünmez olmasıyla birlikte düşmana rahatlıkla yaklaşabilen bu karakter oldukça güçlü olmasının yanında oynaması biraz zor.

Ezreal

lol mobile ezreal
Ezreal

Nişancı ve aynı zamanda büyücü olan Ezreal genellikle alt koridorda tercih edilen bir Wild Rift şampiyonu. Özelliklerinin kullanımı bir hayli zor olmasından dolayı bu karakterin oynanışı epey zor.

Fiora

fiora yetenekleri
Fiora

Yakın dövüşlerin ustası Fiora genellikle üst koridorda tercih edilen bir Wild Rift şampiyonu. Hızlı bir karakter olan Fiora’nın yetenekleri otomatik vuruşlarını güçlendiriyor.

Fizz

lol mobile fizz
LoL Mobile: Wild Rift – Fizz

Suikastçı ve büyücü olan Fizz, orta koridorda tercih edilen Wild Rift şampiyonu. Fizz ile birlikte orta koridorda hızlı olmanız gerektiğinden dolayı oynaması biraz zor bir karakter.

Garen

Garen nasıl oynanır
Garen’in yetenekleri epey kolay olduğundan dereceli maçlarda sıklıkla karşılaşacaksınız.

Pasifi sayesinde hasar almadığı taktirde canını kolaylıkla doldurabilen Garen karakteri Demasya’nın kudreti olarak biliniyor. Üst koridorda oynanan bu karakter aynı zamanda tank olarak da oynanabiliyor.

Gragas

Gragas
Gragas

Büyücü ve aynı zamanda tank olarak oynanabilen Gragas genellikle üst koridorda tercih edilen bir karakter. Hareket hızı yavaş olan bu karakteri oynamak sizi biraz zorlayabilir.

Graves

Graves
Graves

Dövüşçü bir karakter olan Graves çoğunlukla ormanda oynanılan bir karakter. İki mermisi bulunan Graves oyunun ilerleyen dakikalarında rakipler üzerinde bir hayli etkili olabiliyor.

Janna

Janna
Janna

Fırtınanın öfkesi olarak bilinen Janna destekçi olarak çok iyi bir şampiyon. Büyücü eşyalarıyla birlikte bir hayli güçlü olan Janna oynaması kolay bir karakter.

Jarvan IV

Jarvan IV
Jarvan IV

Hem tank hem de dövüşçü olan Jarvan IV genellikle ormanda tercih edilen bir şampiyon. Oyunun ilerleyen safhasında epey güçlü olan Jarvan IV, oynaması oldukça basit bir karakter.

Jax

Jax
Jax

Takımda ormancı rolünü üstlenen Jax, dövüşçü bir karakter. Ormancılar genellikle oynaması biraz zor karakterler olmasından dolayı Jax’ta oynaması zor bir karakter.

Jhin

Tft meta
Jhin

Alt koridorun nişancısı olarak bilinen Jhin’in dört mermisi bulunuyor. Dört mermi sonunda hareket hızı kazanır ancak hiçbir şekilde otomatik saldırı yapamadığınızdan dolayı ölebilirsiniz. Uzaktan epey etkili olan bu karakter oynaması biraz zor bir nişancı karakter.

Jinx

Jinx
Jinx

İki farklı silahıyla alt koridoru domine eden Jinx herhangi birisini katlettiği zaman belirli miktarda hareket hızı kazanıyor. Patlayıcı silahıyla birlikte manasını harcadığından dolayı bu karakterin manasını yüksek tutmak bir hayli zor.

Kaisa

Kaisa
Kaisa

Hiçliğin kızı olarak bilinen Kaisa suikastçı bir karakter olarak alt koridorda oynanıyor. Yetenekleriyle birlikte gelen minyon dalgasını hızlıca püskürtebilen bu karakter alt koridorda oldukça güçlü.

Lee Sin

Lee Sin
Lee Sin

Kör bir ormancı olan Lee Sin çok hızlı hareket ettiğinden dolayı oynaması bir hayli zor. Dövüşçü olan bu karakter aynı zamanda bir suikastçı.

Lux

Wild Rift Lux
Wild Rift Lux

Işığın prensesi olarak bilinen büyücü olarak orta koridorda oynanabilmesinin yanında yeteneklerinden dolayı takımın destekçisi dahi olabiliyor.

Malphite

Malphite
Malphite

Üst koridorun tankı olan Malphite aynı zamanda destekçi olarak da oynanabiliyor. Oyunda monolit parçası olarak bilinen Malphite büyücü eşyalarıyla bir hayli güçlü oluyor.

Master Yi

wild rift master yi
Master Yi

Genellikle ormanda tercih edilen Master Yi oynaması oldukça basit bir karakter. Wuju kılıç ustası Master Yi suikastçı bir şampiyon olmasından dolayı üst koridorda da tercih edilebiliyor.

Miss Fortune

wild rift miss fortune
Miss Fortune

Kelle avcısı olarak bilinen Miss Fortune nişancı bir karakter olmasıyla birlikte alt koridorda tercih edilen bir karakter. Yetenekleri dolayısıyla girdiği takım savaşlarında çok büyük hasarlar vererek savaşı kazanabiliyor.

Nami

Nami
Nami

Su tanrıçası olarak bilinen Nami genellikle destekçi olarak tercih edilen bir karakter olmasına rağmen büyücü eşyalarıyla birlikte rakiplere bir hayli hasar verebiliyor.

Nasus

Nasus
Nasus

Genellikle üst koridorda tercih edilen bu karakter nadiren de olsa ormanda da tercih edilebiliyor. Yetenekleri dolayısıyla oynaması oldukça basit bir karakter.

Olaf

Olaf
Olaf

Dövüşçü olan bu karakter genellikle ormanda veya üst koridorda tercih ediliyor. Oynaması biraz zorlayıcı olmasına rağmen doğru şekilde oynandığında Olaf oldukça güçlü olabiliyor.

Orianna

Orianna
Orianna

Orta koridorda tercih edilen bu karakter saatlerin tanrıçası olarak biliniyor. Epey hasar verebilen bu Orianna’yı oynamak bir hayli zorlayıcı olabiliyor.

Seraphine

League of Legends Seraphine
Seraphine

Oyunun yıldız gözlü şarkıcısı olarak bilinen Seraphine, genellikle orta koridorda tercih edilmesine rağmen zaman zaman destekçi rolünde de tercih edilebilen bir karakter.

Shyvana

Shyvana
Shyvana

Dövüşçü ve tank olan Shyvana oyunun ejderhası olarak biliniyor. Ormancılar tarafından epey tercih edilen bu karakterin oynanışı oldukça basit.

Singed

Singed
Singed

Üst koridorda adeta rakibin sinrini bozan Singed etrafa zehir bırakıyor. İster tank isterseniz de büyücü olarak oynayabileceğiniz bu karakterin oynanışı biraz zor.

Sona

Sona
Sona

Tellerin uzmanı olan Sona, destekçi olarak tercih edilen bir karakter. Oynaması bir hayli basit olan bu karakter büyücü eşyalarıyla birlikte rakiplere epey hasar verebiliyor.

Soraka

TFT 10.8 güncellemesi
Soraka

Yıldızın çocuğu Soraka, destekçi olarak tercih edilmesinin yanında oynaması epey kolay bir Wild Rift karakteri. Genellikle destekçi karakterlerini tercih ediyorsanız Soraka’yı kesinlikle denemelisiniz.

Tryndamere

Tryndamere
Tryndamere

Barbarların kralı olarak bilinen Tryndamere oynaması bir hayli basit bir karakter. Aynı zamanda yetenekleri arasında kısa bir süreliğine ölümsüz olma olan Tryndamere ile rakiplerinizi kolaylıkla öldürebilirsiniz.

Twisted Fate

Twisted Fate Wild Rift
Twisted Fate

Kartların ustası Twisted Fate orta koridorda tercih edilen büyücü ve nişancı karakter. Yeni başlayan bir oyuncuysanız Twisted Fate oynarken zorlanabilirsiniz.

Varus

Varus
Varus

İntikam okçusu Varus nişancı ve büyücü bir karakter. İlk defa MOBA türünde bir oyun oynuyorsanız alt koridorda tercih edilen bu karakteri oynamak sizi biraz zorlayabilir.

Vayne

Vayne
Vayne

Hem üst koridorda hem de alt koridorda bir hayli tercih edilen Vayne nişancı bir karakter. Oynaması biraz zor olan bu karakterin hasarı bir hayli yüksek.

Vi

Vi
Vi

Piltover’ın koruyucusu Vi oynaması basit bir dövüşçü Wild Rift şampiyonu. Genellikle ormanda tercih edilen bu karakter tank eşyalarıyla birlikte epey güçlü olabiliyor.

Xin Zhao

wild rift 1.0a güncelleme notları xin zhao
Xin Zhao

Demasya’nın kahyası olan Xin Zhao dövüşçü ve tank olarak oynanabiliyor. Ormanda tercih edilen Xin Zhao, oynaması oldukça basit bir karakter.

Yasuo

Yasuo CT
Yasuo

Dövüşçü ve suikastçı olan Yasuo orta koridorda oldukça tercih edilen bir şampiyon olmasına rağmen yetenekleri dolayısıyla oynaması bir hayli zor bir şampiyon.

Zed

zed ct
Zed

Gölgelerin efendisi Zed, bir suikastçı olmasından dolayı rakiplerin üzerinde bir hayli hasar bırakabilen bu karakter genellikle orta koridorda tercih ediliyor.

Ziggs

Ziggs
Ziggs

Bombalarıyla ün salmış Ziggs League of Legends’da bir hayli tercih edilen bir karakter. Orta koridorda oynanan bu karakterin oynanışı sizi biraz zorlayabilir.

Wild Rift karakterleri şimdilik bu kadar ancak Riot tarafından yapılan açıklamaya göre zaman içerisinde gelecek güncellemeler ile diğer şampiyonların da oyuna ekleneceği belirtildi. LoL Mobile Wild Rift hakkında son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için sağ alt kısımdan sitenin bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Mobidictum Wild Rift turnuvası için formu doldurabilir ve turnuvada yer alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts