Wild Rift En İyi Ormancı Şampiyonlar

Wild Rift en iyi ormancı şampiyonlar içeriğimizle ormancı rolünün en etkili şampiyonlarını öğrenin.
wild rift en iyi ormancı şampiyonlar
Wild Rift en iyi ormancı şampiyonlar içeriğimizle ormancı rolüne damga vuracak şampiyonları öğrenin.

Wild Rift en iyi ormancı şampiyonlar içeriğimizle vadiye hükmedin. LoL Mobile: Wild Rift ülkemizde oynanabilir hale geldi. League of Legends deneyimini mobil platformlara taşıyan Wild Rift’te birbirinden farklı roller bulunuyor ve bu roller arasında en büyük önem taşıyanlardan bir tanesi ise ormancı rolü. Peki, Wild Rift en iyi ormancı şampiyonları hangileri?

Wild Rift’in En İyi Ormancı Şampiyonları

LoL Mobile: Wild Rift, ülkemiz de dahil olmak üzere birçok bölgede oynanabilir durumda. Oyun açık betada olmasına karşın milyonlarca oyuncu, League of Legends’ın mobil versiyonu olan Wild Rift oyununa adeta akın ediyor. Oyunun keyifli parçalarından bir tanesi olan ifade kullanma özelliğini nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır içeriğimize göz atabilirsiniz.

wild rift en iyi ormancı şampiyonları
Ormancı rolü, oyundaki en önemli rollerden birisidir.

Wild Rift açık betada olmasına karşın birçok oyuncu, çeşitli amaçlar doğrultusunda sıkı bir şekilde oyunu oynamaya başladı bile. Bu tarz karar alan ve bu karara göre oyun oynayan oyuncuların çoğunluğu, oyunun ileride oluşması muhtemel profesyonel arenası için bu mücadeleyi sürdürüyor. Eğer siz de bu yolda gitmeyi düşünüyorsanız, rolünüzdeki en iyi şampiyonları tercih etmelisiniz. Peki, eğer rolünüz ormancı ise hangi şampiyonları tercih etmelisiniz? En iyi orman şampiyonlarına geçmeden önce içerisinde ormancı karakterler de barından oyundaki en iyi tank şampiyonları öğrenmek için Wild Rift en iyi tank şampiyonlar içeriğimize mutlaka göz atın.

Master Yi

wild rift en iyi ormancı şampiyonlar master yi
Wild Rift En İyi Ormancı Şampiyonlar – Master Yi

Wild Rift en iyi ormancı şampiyonlar listemizde değineceğimiz ilk şampiyon, League of Legends’ın uzun yıllardır güçlü tercihlerinden biri olan Master Yi. Wild Rift’te de oldukça iyi bir tercih olan Master Yi, sahip olduğu hız ve iyileştirme yeteneğiyle ormanı çok rahat bir şekilde dönebiliyor. Ultisi ile beraber hızına hız katan Master Yi, yakın dövüşte adeta rakipsiz konumda oluyor. Oynaması da oldukça kolay olan Master Yi ile doğru hamleleri uygulayarak oyununuzu domine edebilirsiniz. Master Yi’nin gücüne güç katacak en iyi destek şampiyonlarını öğrenmek için Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Amumu

wild rift en iyi ormancı şampiyonlar amumu
Wild Rift En İyi Ormancı Şampiyonlar – Amumu

Wild Rift’te takımlar, genellikle daha kolay bir şekilde galibiyete ulaşmak için en az bir tank şampiyona ihtiyaç duyar. Eğer üst koridorda oynayan takım arkadaşınız koridoru için tank harici bir tercihte bulunursa, siz o eksiği kapatmak için gönül rahatlığıyla Amumu tercih edebilirsiniz. Amumu, bir tank karakter olarak orman için oldukça iyi bir tercihtir. Yetenek seti ile de ön plana çıkan Amumu, mesafe kapatma ve kritik hedefleri birkaç saniyeliğine etkisiz hale getirme özelliğiyle tam bir takım dostu şampiyondur. Takım savaşlarında yetenek seti ile takımının karakterlerini değiştirebilen Amumu ile galibiyete giden yolda takımınızın işini epey kolaylaştırabilirsiniz. Oyun deneyiminizi olumsuz etkileyen oyuncuları nasıl raporlayabileceğinizi öğrenmek için Wild Rift oyuncu raporlama nasıl yapılır içeriğimize göz atabilirsiniz.

Lee Sin

wild rift en iyi ormancı şampiyonlar lee sin
Wild Rift En İyi Ormancı Şampiyonlar – Lee Sin

Oyun üzerinde son derece etkili olabilen ancak bir o kadar da zor bir oynanışa sahip olan Lee Sin, şüphesiz Wild Rift’teki en iyi ormancı şampiyonlardan bir tanesi. Sahip olduğu yetenek setiyle çok kolay bir şekilde mesafe kapatabilen Lee Sin, bunun yanı sıra düşmanlarını kolay bir şekilde alt etmeye yarayacak yeteneklere de sahip. Takım savaşında rakip takımdan bir oyuncuyu kolayca takımından ayırmayı başarabilen Lee Sin, güzel bir oyunla rakip takımın taşıyıcı şampiyonlarını takımına servis edebilir.

Xin Zhao

wild rift en iyi ormancı şampiyonlar xin zhao
Wild Rift En İyi Ormancı Şampiyonlar – Xin Zhao

Kolay bir oynanışa sahip olan Xin Zhao, orman rolü için tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden biri. Xin Zhao ile rakibinize hızlı bir şekilde yaklaşabilir ve yeteneklerinizle onları yavaşlatabilirsiniz. Kitle kontrol etkileri ile beraber baskınlarda daha fazla sonuç alabilen Xin Zhao, oyunun ilk aşamalarını biraz daha güçsüz geçirse de ilerleyen aşamalarda rakip takım için ciddi bir tehdit haline gelebiliyor. Eğer orman rolünde yeniyseniz, Xin Zhao’yu tercih ederek bu role hızlı bir biçimde adapte olabilirsiniz. Oyundaki en güzel kostümleri öğrenmek için Wild Rift en iyi şampiyon kostümleri içeriğimize mutlaka göz atın.

Evelynn

wild rift en iyi ormancı şampiyonlar evelynn
Wild Rift En İyi Ormancı Şampiyonlar – Evelynn

Koridorlara hızlı ve sinsi bir şekilde girmek ve bir anda yüksek hasarlar çıkartarak rakiplerinizi etkisiz hale getirmek istiyorsanız, Evelynn tercihi tam size göre. Görünmezlik özelliği ile oldukça etkili olan Evelynn, rakip takım için her zaman bir tehdit oluşturur. Oyuna düşük hasarla başlasa da oyunun ilerleyen aşamalarında gittikçe güçlenen Evelynn, özellikle bir rakibi aradan çıkartma konusunda oldukça başarılıdır. Evelynn ile rakip takımın taşıyıcılarını aradan çıkartma görevini üstlenebilir ve takımınızı etkili bir biçimde sırtlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler