Wild Rift En İyi Şampiyonlar

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimizle sizleri hızlı bir şekilde üst derecelere taşıyacak şampiyonları öğrenin.
wild rift en iyi şampiyonlar
Wild Rift’te en iyi şampiyonların hangileri olduğunu biliyor musunuz?

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimizle oyunda hedeflediğiniz yüksek derecelere daha çabuk ulaşın. League of Legends’in mobil versiyonu olan Wild Rift’te de bir derece sistemi bulunuyor. Bu nedenle metayı takip etmek, bu oyunda da oldukça kritik. Zira içerisinde bulunulan metaya uygun şampiyonlar oynamak, sizi daha hızlı bir şekilde üst sıralara taşıyabilir. Peki, bu şampiyonlar hangileri biliyor musunuz?

Wild Rift En İyi Şampiyonlar

Wild Rift heyecanı giderek büyümeye devam ediyor. Şu anda kapalı betada olmasına karşın birkaç bölgede sınırlı sayıda oyuncunun oynayabildiği Wild Rift’in çıkış tarihine her geçen gün yaklaşıyoruz. Kapalı betaya eklenen en son bölgeleri öğrenmek için League of Legends: Wild Rift kapalı beta sürümüne iki yeni ülke eklendi içeriğimize göz atabilirsiniz.

wild rift en iyi şampiyonlar listesi
Wild Rift’te sizlerin üst sıraya tırmanmanızı kolaylaştıracak birçok şampiyon bulunuyor.

Bu içeriğimizde, Wild Rift’te olacağı açıklanan şampiyonlar arasından her bir rol için en iyi iki şampiyona ve özelliklerine değineceğiz. Şu anda bölgemizde herhangi bir kapalı beta sunucusu olmasa da, kapalı beta sunucularına yenilerinin ekleneceğini biliyoruz. Bu nedenle erkenden Wild Rift’in dominant karakterlerini öğrenmekte fayda var. Kapalı beta sunucularına dair daha detaylı bilgi almak için Wild Rift kapalı beta bölgelerine yenileri ekleniyor içeriğimize mutlaka göz atın.

wild rift en iyi şampiyonlar üst koridor
Üst koridorda Garen ve Tryndamere tercihlerinde bulunarak kolay bir şekilde üst derecelere yükselebilirsiniz.

Üst Koridor

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimizde değineceğimiz ilk şampiyonlar, genellikle üst koridorda tercih edilen şampiyonlar olacak. Oyunun en kendi halinde bölgesi olan üst koridorda kendine yeten ve dayanıklı şampiyonları tercih etmek, olası rakip ormancı tehdidini minimuma indirgeyecektir. Bu nedenle tercihi buna göre yapmak, koridor aşamasını oldukça kolay geçirmenize ve bireysel yeteneğinizi oyuna daha fazla yansıtmanızı sağlayacaktır. Eğer Wild Rift’te yeniyseniz, yeni oyuncular için hazırladığımız Wild Rift Şampiyon Rehberi: Yeni başlayan oyunculara öneriler içeriğimize göz atabilirsiniz.

Tryndamere

Tryndamere, League of Legends’da çok fazla tercih edilmese de bu durum Wild Rift’te değişecekmiş gibi gözüküyor. Zira oyunun bilgisayar versiyonuna göre daha kısıtlı bir şampiyon havuzu olan Wild Rift’te Tryndamere tehlikesini engelleyecek şampiyon sayısı oldukça sınırlı durumda. Bu kana susamış savaşçı ile rakibinizin koridor aşamasını cehenneme çevirebilir ve buradan sağlayacağınız avantajla oyunu kazanma noktasında önemli adımlar atabilirsiniz.

Garen

Az önce değindiğimiz Tryndamere’e kıyasla rakiplerine daha az hasar verebilen Garen, bu dezavantaj sayılabilecek özelliğini birçok iyi özelliğiyle kapatmayı başarıyor. Sahip olduğu yetenek kitiyle Wild Rift’te neredeyse her takım kompozisyonunda rahatlıkla yer bulabilecek Garen ile takımınız için hem gereken dayanıklılığa sahip olabilir hem de azımsanamayacak hasar imkanıyla ekstra işler yapabilirsiniz.

wild rift en iyi şampiyonlar ormancı
Ormanda Master Yi ve Gragas tercihlerinde bulunarak kolay bir şekilde üst derecelere tırmanabilirsiniz.

Orman

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimize orman rolünde oynanabilen şampiyonlar ile devam ediyoruz. Potansiyel olarak maçın gidişatına en fazla etki eden rol olan orman rolünde oynamak, kritik olduğu kadar zordur. Birçok alanda takımına yardımcı olabilen, eksikliği ve yetersizliği oyun içerisinde çabucak fark edilen ve kontrolün kaybedilmesi durumunda toplaması oldukça zor olan orman rolünde oynayacağınız şampiyonlara gerçekten hakim olmanız gerekmekte. Wild Rift’in League of Legends’dan ayrılan sisteminin detayları için Wild Rift derece, eşleştirme ve ilerleyiş sistemleri belli oldu içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Gragas

Gragas, sahip olduğu yetenek seti ve dayanıklılığı ile orman rolüne tam uyan bir şampiyondur. Alan etkili, kaçan rakipleri yakalayabilen, onları yavaşlatabilen ve hatta onları takım arkadaşlarınıza doğru ikram edebileceğiniz yetenek setiyle Gragas, oyundaki en etkili şampiyonlardan biri.

Master Yi

Master Yi’yi League of Legends oynayanlar için anlatmaya gerek yok. Aslında takım kompozisyonu için pek uygun olmayan ve meta şampiyonları arasında ismini hiç görmediğimiz Master Yi, bu özelliklerine rağmen yakaladığı avantajı bırakması en zor şampiyonlardan biri. Her bitirilen eşya sonrası etkisini daha fazla hissettiren ve durdurulması daha güç hale gelen Master Yi ile doğru oyunu oynarsanız, oynadığınız oyunu kaybetme ihtimaliniz oldukça düşük olur.

wild rift en iyi şampiyonlar orta koridor
Orta koridorda Lux veya Ziggs tercih ederek erken oyunu rahat bir şekilde geçirebilir ve orta oyuna güçlü bir şekilde girebilirsiniz.

Orta Koridor

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimize orta koridor şampiyonları ile devam ediyoruz. İyi bir takım kompozisyonun temel taşını oluşturan orta koridor şampiyonları, genellikle nişancı ile takımın hasar yükünü üstlenir. Oyunun en kritik rollerinden biri olan orta koridorda hakimiyeti kaybetmek, tüm takımı geri düşüreceğinden dolayı bu rolde oynarken oldukça dikkatli olmalısınız. League of Legends ile Wild Rift arasındaki farkları öğrenmek için LoL ve Wild Rift arasındaki farklar içeriğimize göz atabilirsiniz.

Lux

Lux, oyunun en iyi acemi dostu şampiyonlarından biridir. Zira sahip olduğu yetenek setiyle oyuncuların oyuna kolay bir şekilde adapte olmasını sağlar. Bu kolaylığının yanında Lux, çıkartabildiği hasarla rakip oyuncuların canını yakabilir. Rakipleri yerlerine sabitleyen, büyük bir alanda rakiplerini yavaşlatıp onlara hasar verebilen, gerektiği zaman kendine ve dost şampiyonlara kalkan verebilen ve uzun menzilli ultisiyle erişilmesi zor yerlere hasar bırakabilen Lux ile oyuna damganızı vurabilirsiniz.

Ziggs

Wild Rift’te hızlı yükselmeniz için verebileceğimiz bir diğer orta koridor şampiyon önerisi Ziggs olacak. Attığı bombalarla rakiplerin korkulu rüyası olabilen Ziggs, uzak mesafelerden rakiplere kolay bir şekilde hasar verebiliyor. Uzak bir şekilde hasar verebilecek, rakipleri yavaşlatabilecek ve büyük bir alana ciddi hasar bırakabilecek yetenek setinin yanında Ziggs, kaçmak veya rakipleri uzaklaştırmak için kullanılabilecek yeteneğiyle koridor aşamasını gayet kolay bir şekilde geçirebiliyor.

wild rift en iyi şampiyonlar nişancı
Nişancı rolünde Ezreal veya Jinx tercihinde bulunarak nişancı karakterlerin getirdiği hareketsizlik dezavantajını minimuma indirgeyebilirsiniz.

Nişancı

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimize nişancı rolünde kullanılan şampiyonlar ile devam ediyoruz. Oyunun popüler rollerinden biri olan nişancı rolü koridoru bir rolle daha paylaştığı için şampiyonların bir sinerjiye sahip olması önemli. Bu nedenle yapacağımız şampiyon önerilerinde kısıtlı şampiyon havuzundan maksimum verimli şampiyonlara değineceğiz.

Jinx

Bir saldırı gücü taşıyıcısının yani nişancının işini en basite indirgeyecek olsaydık, bu durum sadece otomatik saldırılar olurdu. Ve Jinx, otomatik saldırı konusunda oyundaki en iyi şampiyon. Saldırdıkça saldırı hızı kazanabilen Jinx, herhangi bir kaçış yeteneği olmamasına karşın rakiplere yüksek hasar verebilen, onları yavaşlatabilen, onları yerlerine sabitleyen ve isabet ettiğinde büyük bir alana hasar verebilen yetenek setiyle oldukça etkili. Jinx oynarken tek yapmanız gereken rakibe kolay bir şekilde yakalanmamak. Eğer bunu başarırsanız, gerisini sadece Jinx’e bırakmanız yeterli.

Ezreal

Bir saldırı gücü taşıyıcısı için en önemli şeylerden biri hareketliliktir. Az önce Jinx’in detaylarına değinirken rakipleri yavaşlatmayı ve durdurmayı başaran yetenekleri olmasına karşın bir kaçış yeteneği olmamasından bahsetmiştik. Ezreal’ın avantajı ise burada. Alışılmış nişancı rolünün hareketsizlik ve kırılganlık durumlarından sıyrılmayı başaran Ezreal, alacağı eşyalarla birlikte sahip olacağı kısmen tanklık ve hareketlilik özellikleriyle koridor aşamasını oldukça iyi geçirebiliyor. Bu özelliklerinin yanında oyun ilerledikçe artan hasarıyla takımın ihtiyaçlarına da cevap verebiliyor.

wild rift en iyi şampiyonlar destek
Destek rolünde Blitzcrank veya Nami tercihinde bulunarak takımınıza maksimum katkıyı sağlayabilirsiniz.

Destek

Wild Rift en iyi şampiyonlar içeriğimizde değineceğimiz son şampiyonlar, çoğunlukla destek rolünde tercih edilen şampiyonlar olacak. Nişancıların hayatta kalmaları için en önemli faktör olan destekler, başta nişancılar olmak üzere diğer rollerdeki oyuncuların güvenliğinden sorumludur. Ancak desteklerin rolleri bununla sınırlı değildir. Destek rolündeki oyuncular, takım arkadaşları için yeni fırsatlar ararlar ve takımının savaşları kazanması için çeşitli akıl oyunları gerçekleştirirler.

Blitzcrank

Blitzcrank, League of Legends’in en eski şampiyonlarından biridir. League of Legends oynayan neredeyse her oyuncunun en az bir kez oynadığı Blitzcrank, oldukça keyifli bir oynanışa sahiptir. Zira rakipleri uzak mesafeden kendine çekebilen Blitzcrank, sırf bu yeteneğiyle hangi dakikada olursa olsun oyunun kaderini değiştirebilir. Bu yeteneğinin yanı sıra rakipleri havaya zıplatmaya yarayan ve rakipleri belirli bir süre susturmaya yarayan yetenekleriyle Blitzcrank, takıma düşünülenden çok katkı sağlayabilir.

Nami

Nami, oyundaki en iyi destek şampiyonlarından biridir. Kırılgan gözükmesine rağmen can yenileme, rakipleri yavaşlatabilme ve onları yerlerine sabitleme gibi yeteneklere sahip olan Nami, uzun ve geniş menzilli ultisiyle de takım arkadaşlarının savaşlardaki işini kolaylaştırıyor.

Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts