Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar

Wild Rift’in en iyi şampiyonları neler? Wild Rift’te tank şampiyonlar ile birlikte takım savaşlarında en önde durarak takımınızı koruyun!
wild rift en iyi tank şampiyonlar
LoL Mobile: Wild Rift’te bulunan en iyi tank şampiyonları hangileri biliyor musunuz?

LoL Mobile: Wild Rift en iyi tank şampiyonlar içeriğimizle oyundaki en iyi tank şampiyonları öğrenin ve tercihlerinizi buna göre gerçekleştirin. LoL Mobile: Wild Rift, nihayet ülkemizde de erişilebilir hale geldi ve çıkmasının üzerinden henüz birkaç gün geçmesine rağmen milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Peki, LoL Mobile: Wild Rift’teki en iyi tank şampiyonlar hangileri?

Wild Rift’in En İyi Tank Şampiyonları

Geçtiğimiz sene duyurulan ve yavaş yavaş daha fazla bölgede oynanabilir hale gelen LoL Mobile: Wild Rift, 8 Aralık tarihinde ülkemizde erişilebilir hale geldi. Riot Games’in daha önceden yayımladığı programa uygun olarak ülkemizde de aktif hale gelen LoL Mobile: Wild Rift, daha şimdiden ülkemizdeki birçok oyuncuya ev sahipliği yapmaya başladı. Oyundaki bulunan şampiyonların tamamını öğrenmek için tüm Wild Rift karakterleri içeriğimize mutlaka göz atın.

wild rift en iyi tank şampiyonlar listesi
LoL Mobile: Wild Rift, 8 Aralık itibariyle ülkemizde de oynanabilir hale geldi.

LoL Mobile: Wild Rift’in çıkışı, şüphesiz çoğu mobil oyuncunun dikkatini çekti. LoL Mobile: Wild Rift oyuncularının bazılarının geçmişte League of Legends deneyimi bulunsa da bazı oyuncular için bu dünya oldukça yabancı. Bu dünyaya uzak olan oyuncular, tank şampiyonların değerini bilemeyebilir. Ancak tank şampiyonlar, çeşitli açılardan oyunun kaderine doğrudan etki edebiliyor. Peki, LoL Mobile: Wild Rift karakterleri arasındaki en iyi tank şampiyonlar hangileri biliyor musunuz? En iyi tank şampiyonlarına geçmeden hemen önce, oyundaki en iyi destek şampiyonlarını öğrenmek için Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Blitzcrank

wild rift en iyi tank şampiyonlar blitzcrank
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Blitzcrank

League of Legends’tan Wild Rift’e eklenen en güçlü şampiyon Blitzcrank olabilir. Şampiyon hali hazırda aynı temel kite sahip olsa da farklı oyun tarzlarında etkisini daha da arttırmayı başarıyor. Asıl rolü destek olan Blitzcrank’ı diğer rollerde de oynamanız mümkün. Blitzcrank’le yetenek gücü eşya dizilimine de gidebilirsiniz. Ancak Blitzcrank kullanarak ölümsüz bir şekilde rakiplerinizi ezmek istiyorsanız tank eşya dizilimini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Blitzcrank, yetenek setiyle birlikte hasarı çok olmasa da rakiplerini oldukça rahatsız edebiliyor. Oyunda bulunan birbirinden güzel ifadeleri nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır içeriğimize mutlaka göz atın.

Garen

wild rift en iyi tank şampiyonlar garen
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Garen

Wild Rift’in en güçlü şampiyonlarından bir diğeri olan Garen, takımınız için tercih edebileceğiniz en iyi tank karakterlerinden birisi. Garen, tank yapısına rağmen yüksek miktarda hasarlar çıkartma potansiyeline sahip bir şampiyon. Pasifi ile birlikte kaybettiği canları kolay bir şekilde geri toplayabilen Garen, özellikle aralıklı savaşlarda üzerinde epey bir hasar tutabiliyor ve bu bağlamda takımına epey avantaj sağlayabiliyor. Takımınız adına kötü geçen ve toplanılamayacak durumda olan maçları en hızlı bir şekilde nasıl tamamlayabileceğinizi öğrenmek için Wild Rift teslim olma nasıl yapılır içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Amumu

wild rift en iyi tank şampiyonlar amumu
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Amumu

Az tercih edilmesine karşın oyuncuları en çok rahatsız eden şampiyonlardan birisi olan Amumu, tank özelliğiyle hem takımının hasar yükünü tek başına taşıyabiliyor hem de takımının ihtiyaç duyduğu şampiyonları kolay bir şekilde açık bir hedef haline getirebiliyor. Yakalama yeteneğiyle birlikte oldukça işlevsel de olabilen Amumu ile takımınıza çeşitli yönlerden katkı sağlayabilirsiniz. İçerisinde Amumu’nun da bulunduğu en iyi orman şampiyonlarını öğrenmek için Wild Rift en iyi ormancı şampiyonlar içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nasus

wild rift en iyi tank şampiyonlar nasus
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Nasus

Üst koridorun popüler şampiyonlarından Nasus, şu anki haliyle oldukça güçlü bir konumda bulunuyor. Özellikle oyunun ilerleyen aşamalarında durdurulamaz hale gelebilen Nasus, bu özelliğe tank bir eşya dizilimi ile de ulaşabiliyor. Q yeteneği ile her minyon öldürdüğünde yük kazanan ve bu yükü hasara dönen Nasus, agresif bir eşya dizilime gitmeden dahi oyunun ilerleyen aşamalarında ciddi hasarlar çıkartabiliyor. Bu nedenle hem tank şampiyon oynayıp hem de yüksek hasarlar vermek istiyorsanız Nasus’u tercih edebilirsiniz. Tank şampiyonların oyundaki en zorlu rakipleri olan saldırı gücü taşıyıcıları arasından en iyilerini öğrenmek için Wild Rift en iyi nişancı şampiyonlar içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Malphite

wild rift en iyi tank şampiyonlar malphite
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Malphite

Malphite, hem destek rolünde hem de üst koridorda oynanabiliyor. Wild Rift’teki çok yönlü tank tercihlerinden birisi olan Malphite bu özelliğine rağmen yüksek hasarlar çıkartan bir yetenek setine sahip. Böyle bir durumda Malphite’a tank eşya dizilimi tercih ederek öldürülmesi zor bir hale gelirken rakip takımın canını yakmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Malphite’ın ultisi ile takım savaşlarını bir anda takımınız lehine çevirebilirsiniz. Oyun deneyiminizi olumsuz olarak etkileyen oyuncuları nasıl raporlayabileceğinizi öğrenmek için Wild Rift oyuncu raporlama nasıl yapılır içeriğimize göz atabilirsiniz.

Alistar

wild rift en iyi tank şampiyonlar alistar
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Alistar

Oyundaki en etkili destek şampiyonlarından biri olan Alistar, tamamen tank özelliğiyle ön plana çıkıyor. Üzerinde ciddi miktarda hasar tutabilen Alistar, yetenek setiyle birlikte rakipleri daha kolay hedef alınabilir hale de getirebiliyor. Koridor aşamasını da oldukça iyi geçiren ve yanındaki saldırı gücü taşıyıcısını rahatlıkla koruyabilen Alistar’ı destek rolünde tercih edebilir ve takımınıza tanklık konusunda katkı sağlayabilirsiniz.

Jarvan IV

wild rift en iyi tank şampiyonlar jarvan iv
LoL Mobile: Wild Rift En İyi Tank Şampiyonlar – Jarvan IV

Genellikle orman rolünde oynanan Jarvan IV, tank olarak kullanılabilecek en iyi karakterlerden biri. Sahip olduğu yetenek setiyle verimli işlere imza atabilen Jarvan IV, bu yetenek setiyle hasara pek fazla ihtiyaç duymayabiliyor. Eğer takımınızda tank bir karakter varsa Jarvan IV için agresif bir eşya dizilimi tercih edebilirsiniz. Eğer takımınızda tank bir karakter yoksa ve hasarı sırtlayacak bir karakter lazımsa, Jarvan IV ile bu ihtiyacı kolaylıkla giderirken takımınıza maksimum katkıyı da verebilirsiniz.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler