Wild Rift için rol seçme özelliği geliyor!

LoL Mobile: Wild Rift’e rol seçme özelliği ekleniyor! Rol seçme özelliği sayesinde oyuncular dereceli maçlarda istedikleri rollerde oynayabilecekler.
lol mobile wild rift rol seçme özelliği
Oyuncuların istedikleri rollerde oynamalarını sağlayan rol seçme özelliği, LoL Mobile: Wild Rift’e geliyor!

LoL Mobile: Wild Rift oyuncuları rol seçme özelliği ile dereceli maçları oynarken oynamak istedikleri koridorları seçebilecekler. Şu anda sadece birkaç bölgede açık betada olan LoL Mobile: Wild Rift için geliştirmeler sürüyor. Yapılan açıklamada League of Legends’ın PC versiyonunda olduğu gibi mobil versiyonunda da oyuncular rollerini seçerek oyuna girebilecekler.

LoL Mobile: Wild Rift Rol Seçme Özelliği

27 Ekim’de açık betaya giren ve aralık ayı itibarıyla Türkiye ve Avrupa bölgesinde oynanabilecek olan LoL Mobile: Wild Rift, geliştirilmeye devam ediyor. Oyunun yeni bölgelerle buluşmasına kısa süre kala geliştirici ekip, son gelişmelerin duyurusunu yapmaya da devam ediyor. Şu ana kadar olan Wild Rift hakkındaki son gelişmelerini öğrenmek için “League of Legends Wild Rift Türkiye’ye geliyor” içeriğimize göz atabilirsiniz.

lol mobile wild rift rol seçme özelliği
Rol seçme özelliği, oyuncuların istedikleri rollerde oynamalarına olanak sağlayacak.

LoL Mobile: Wild Rift rol seçme özelliği nedir?

LoL Mobile: Wild Rift rol seçme özelliği, oyuncuların istediği rolde oynamalarına olanak sağlayan ve oyun içi eşleştirmeleri bu düzene göre gerçekleştiren bir sistemdir. Örneğin bir oyuncu saldırı gücü taşıyıcısı olarak oynamak isterse sistem oyuncuyu saldırı gücü rolünde oynamak istemeyen oyuncularla eşleştirmeye çalışacak. Rol seçme özelliği olmadan oyuncular, oyun içerisinde kendi rolünde oynamak isteyen bir veya birkaç oyuncuyla daha karşılaşma ihtimaline sahip olabilir. Bu nedenle rol seçme özelliği, oyuncuların keyifli bir oyun geçirmesi ve takımların sağlıklı açısından oldukça yararlı olacak.

lol mobile wild rift rol seçme özelliği ne zaman eklenecek
Rol seçme özelliğinin oyuna eklenme tarihi henüz açıklanmasa da yakın zamanda oyuna eklenmesi bekleniyor.

Rol seçme özelliği oyuna ne zaman eklenecek?

Rol seçme özelliği konusunda Riot Games’in uluslararası yapımcısı olan Hideo Hikida’dan bir açıklama geldi. Twitter üzerinden rol seçme özelliği ile ilgili bir soruyu cevaplandıran Hideo Hikida, bu özellik üzerinde çalıştıklarını belirtti. Aynı konuşma içerisinde bir cevap da Wild Rift’in ürün lideri olan Kristoffer Touborg’dan geldi. Touborg, kısa bir süre sonra rol seçme özelliğinin Wild Rift için özelleştirilmiş tasarımını paylaşacaklarını belirtti. Buna ek olarak Touborg, rol seçme özelliğinin temel olarak oyuncuların istedikleri rollerde oynamasını sağlayacağını ancak bu sistemin tam olarak nasıl çalışacağına dair henüz bir karar verilmediğini de sözlerine ekledi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts