Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır?

Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır? Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de erişime açılan Wild Rift’te nasıl ifade kullanılır?
wild rift ifade kullanma
Wild Rift ifade kullanma nasıl gerçekleştirilir içeriğimizle oyun içerisinde bulunan birbirinden güzel ifadeleri nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

LoL Mobile: Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır? Geçtiğimiz hafta içerisinde ülkemizde çıkışını gerçekleştiren ve çıktığı andan itibaren birçok oyuncunun indirip oynamaya başladığı Wild Rift, mobil oyun dünyasında yeni olduğu için içerisinde pek çok bilinmeyen barındırıyor.

Wild Rift İfade Kullanma

LoL Mobile: Wild Rift, her ne kadar uzaktan League of Legends’ın birebir kopyası olarak düşünülse de aslında oyun, tüm mobil cihazlarla uyumlu olması için sıfırdan yapıldı. Bu sıfırdan yapılış süresince uyumluluğun yanı sıra Wild Rift’in daha kolay oynanmasına ve mobil platforma özgün bazı yeni mekaniklerin de bulunmasına özen gösterildi. Oyunda nasıl isim değiştirebileceğinizi öğrenmek için Wild Rift isim değiştirme içeriğimize mutlaka göz atın.

wild rift ifade kullanma özelliği
League of Legends’ın sevilen özelliği ifade kullanma Wild Rift’te de bulunuyor.

Tüm bu yeni gelişmelerin yanı sıra, oyun hala içerisinde League of Legends’dan birçok parça barındırıyor ve ifade kullanma da bu parçalardan bir tanesi. İfade kullanma, oyunu direkt olarak etkileyen bir özellik olmasa da bazı oyuncuların oyunlarına çeşitli açılardan renk katabiliyor. İfade kullanarak oyun içerisinde yaşanan bir duruma anlık tepki verebilir, rakiplerinizi kışkırtabilir ve içinde bulunduğunuz durumu sevimli ifadeler aracılığıyla gösterebilirsiniz. Peki, Wild Rift’te bulunan ifadeler nasıl kullanılır? İfadeleri nasıl kullanacağınıza geçmeden hemen önce, oyunun gidişatına büyük etki eden en iyi tank şampiyonları öğrenmek için Wild Rift en iyi tank şampiyonlar içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Wild Rift ifade kullanma nasıl yapılır?

Wild Rift ifade kullanma özelliğini kullanmanız için öncelikle ifadelerin kilidini açtığınızdan emin olmalısınız. Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere Wild Rift, oyunun bilgisayar versiyonundan bazı farklılıklar içeriyor. Bu nedenle bu farklılıkların bilincinde olarak hareket etmeniz, oyun içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz bir şeyi daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmenize fayda sağlar. Asıl konumuza geri dönecek olursak, ifadelerin kilidini açmak için çeşitli yöntemler mevcut. İfadelerin kilidini açmak için oyun içerisindeki bazı görevleri tamamlayabilir veya oyun içi mağazadan direkt olarak satın alabilirsiniz. Eğer değindiğimiz yollardan bir tanesi aracılığıyla ifade aldıysanız, ifadeleri oyun içerisinde kullanmak için bir başka adımı daha tamamlamanız gerekiyor. Oyundaki en iyi ve güçlü saldırı gücü taşıyıcılarını öğrenmek için Wild Rift en iyi nişancı şampiyonlar içeriğimize mutlaka göz atın.

wild rift ifade kullanma nasıl gerçekleştirilir
Wild Rift’te ifadeleri kullanmak için bir dizi adımları tamamlamanız gerekiyor.

Öncelikle ekranınızın sol alt köşesindeki madeni para sembolünün sağında bulunan yıldız simgesine tıklayın. Açılan ekranın sağ alt tarafında bulunan “İfadeler” kutucuğuna tıklayın kullanmak istediğiniz ifadeyi “Manuel İfade” altındaki kutulardan birine sürükleyin. Bu adımı gerçekleştirdiğiniz takdirde seçtiğiniz ifade, oyun içerisinde kullanılmaya hazır bir hale gelecektir. Bunun haricinde oyun, sizlere bazı durumlarda otomatik olarak kullanılacak ifadeleri seçmenize de olanak sağlıyor. Seçtiğiniz ifadeleri oyun içerisinde kullanmak içinse ekranın sağ üst köşesindeki sohbet simgesini kullanmanız gerekiyor. İfadenizi kullanmak için sohbet simgesine basın ve gülen yüz şeklinde olan en üstte bulunan seçeneği seçin. Bu seçeneği seçtikten sonra ifadeleriniz görünecektir. Görünen ifadelerden istediğinize tıklayarak ifadeleri kullanabilirsiniz. Oyundaki önemli rollerden biri olan destek rolündeki en iyi karakterleri öğrenmek için Wild Rift en iyi destek şampiyonları içeriğimize mutlaka göz atın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts