Wild Rift Jinx Build (Eşya Dizilimi)

Wild Rift’te rakiplerinizden bir adım daha önde olmak için önerilen itemleri bırakıp kendi eşya dizilimini yapmanızın zamanı geldi!
Wild Rift Jinx Build
Wild Rift Jinx Build (Eşya Dizilimi ve Rünler)

Wild Rift Jinx build yardımı ile normal veya sıralı maçlarınızda rakiplerinizden çok daha güçlü olup hızlıca lig atlayabilirsiniz. Rehberimizde en iyi eşyaların yanı sıra Jinx oynarken kullanmanız gereken rünler de yer alıyor.

Wild Rift Jinx Build

Wild Rift Jinx buildi ile doğru eşyaları almayı öğrenip önerilen eşya alan rakiplerinize oranla çok daha hızlı gelişebilir ve hızlıca maçlarınızı bitirebilirsiniz. Bu rehberin içerisinde Jinx yetenekleri, yetenek fulleme sırası, Jinx hikayesi ve oynanışı yer alıyor. Erken oyunda dikkat edilmesi gereken bir karakter olan Jinx, dikkat edilmemesi gibi durumlarda oyun içerisinde adeta bir canavara dönüşebiliyor.

Wild Rift Jinx Build
Wild Rift Jinx Rehberi

Çoğu oyuncu Jinx’i son derece tehlikeli silahlar kullanan delinin teki olarak görüyor. Tabii onu kafası büyük fikirlerle dolu ama kendini pek kabul ettirememiş, nispeten masum, Zaunlu genç bir mucit olarak hatırlayanlar hala var. Bu tatlı kızın ne olup da amaçsız ve yıkıcı eylemleriyle tanınan, bir anı bir anını tutmayan bir deliye dönüştüğünü kimse tam olarak bilmiyor. Ama Jinx’in Piltover ortamlarına bomba gibi düştüğü ve kargaşa çıkarmaktaki benzersiz yeteneğinin anında efsaneleştiği kesin.

Jinx nasıl oynanır?

Jinx ile oynarken erken oyunda yapılması gereken en önemli şey bolca minyon kesmek olmalı. ADC şampiyonlarının ortak noktası olması gereken bu madde oldukça önemli. Bu sayede altın yönünden rakibin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca koridoru bir an önce itmeniz sizin ve takımınızın yararına da olacaktır.

Jinx Wild Rift Build
Jinx nasıl oynanır?

Eğer orta oyunda koridoru rakibin tarafına ittirmeyi başarırsanız yapmanız gereken iş haritada dolaşmak olmalı. Tek bir koridorda kalmak bir ADC olarak yapmamanız gereken bir şey. Diğer koridorlara baskına gidip (ki bu aşamada güçlenmeye de başlarsınız) orta ve üst koridorda rakiplere korku salmak oldukça önemlidir.

Jinx Wild Rift Build
Wild Rift Jinx Oynanış

Orta oyunda yapmanız gereken bir diğer şey de objektiflerde yardımcı olmak. Ejder kesmede ve Baron almada ormancıya yardım ederseniz hem gold ve xp kazanırsınız hem de tüm takıma ekstra özellik kazanmada yardımınız dokunur. Geç oyunda ise Jinx güçlü bir şampiyona dönüşüyor. Değiştir! yeteneğini bazuka moduna ayarlayıp saldırı gücü eşyaları ile birlikte çok can yakarsınız.

  • Ay Çok Heyecanlı (Pasif): Jinx bir rakip şampiyonun katledilmesine, destansı canavarın kesilmesine veya yapının yıkılmasına yardım ettiğinde büyük bir hareket hızı ve saldırı hızı artışı kazanır.
  • Değiştir!: Jinx makinelisi Dan Dan ve roketatarı Kılçık arasında geçiş yaparak normal saldırılarına farklı özellikler kazandırır. Dan Dan ile yapılan saldırılar saldırı hızı sağlarken, Kılçık ile yapılan saldırılar alan etkili hasar verir, menzil artışı sağlar ve mana tüketir
  • Cızzt!: Jinx şok tabancası Cızbız’ı kullanarak isabet ettiği ilk rakip şampiyona hasar veren, onu yavaşlatan ve açığa çıkaran bir elektrik patlaması gönderir.
  • Patlangaç!: Jinx’in bir hat üzerinde attığı bombalı kapanlar 5 saniye sonra patlayarak rakipleri ateşe verir. Patlangaçlar, üzerinden geçen rakip şampiyonları ısırarak yere sabitler.
  • Manyak Güçlü Ölüm Roketi! (Ulti): Jinx’in ateşlediği süper roket, harita boyunca yol alırken hasar elde eder. Roket bir rakip şampiyona çarptığında patlayarak ona ve çevredeki rakiplere eksik canlarına bağlı olarak hasar verir.

Wild Rift Jinx item ne alınmalı?

Jinx saldırı gücü yüklemesi yapılarak efektif hale getirilebilir. Çizme almak önemli olsa da ilk olarak Ebedi Kılıç bitirmek bizi oyunda tutan en önemli item olacaktır.

Wild Rift Jinx Build
Jinx için en önemli itemler hangileri?

wild rift jinx rün

Ebedi Kılıç: +55 Saldırı Gücü ve +%25 Kritik Vuruş İhtimali sağlar. Sonsuzluk: Kritik vuruşlar, %200 yerine %230 Hasar verir.

wild rift jinx rün

Açgözlü Çizmeleri: +40 Hareket Hızı sağlar. Depar: Hareket hızını 3 saniyeliğine %15 arttırır.

wild rift jinx rünRunaan’ın Kasırgası: +%25 Kritik Vuruş İhtimali ve +%45 hareket hızı sağlar.

 

Bunlardan sonraki eşyaları karşınızda tank varsa zırh deşme, karşınızda güçlü bir büyücü varsa büyü direnci gibi çeşitli şekillerde ayarlayıp doğru itemi bulabilirsiniz.

Jinx Yetenek Sırası ve Jinx Rünleri

İlk seviyede Değiştir! ile başlamak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Sonrasında Cızzt! ve Patlangaç! yeteneklerine birer tane verip Değiştir! yeteneğini tamamlayana kadar vermek sizi oyunda ileri taşıyabilir. Sonrasında Cızzt! yeteneğine yüklenmek uzaktan hasar vermekte çok iş görecektir. Patlangaç! adlı rakip şampiyonu yere sabitlemek ve ona vurmayı kolaylaştırmak için yeterli olsa da fazlasına gerek olmayan bir yetenek.

Jinx Wild Rift Build
Jinx Rünleri

wild rift jinx rünAyağı Çabuk: Hareket etmek, saldırmak ve yetenek kullanmak Enerji yükleri biriktirir. Sıfır yüke ulaştığında bir sonraki saldırın seni iyileştirir ve sana hareket hızı artışı sağlar.

wild rift jinx rün

Gaddar: 7 Saldırı Gücü ve %2 Zırh Delme veya 14 Yetenek Gücü ve +2 büyü nüfusu kazanırsın (Seviyeye göre değişkenlik gösterir).

wild rift jinx rün

Yenilenme: Hangisinin yüzdesinin daha az olduğuna bağlı olarak her 3 saniyede bir eksik canının veya mananın %2 kadarı yenilenir.

wild rift jinx rün

Mana Akışı Yüzüğü: Bir rakip şampiyona yetenek veya güçlendirilmiş saldırı isabet ettirmek azami mananı en fazla 300 Manaya kadar kalıcı olarak 30 arttırır.

Jinx Kimdir?

Jinx ilk olarak Piltover vatandaşlarına, özellikle de zengin tüccar aileleriyle bağlantılı olanlara yaptığı anonim “eşek şakalarıyla” ünlendi. Bu şakalar insanın sinirini bozmaktan suç teşkil edecek kadar tehlikeli olmaya geniş bir yelpazeye yayılıyordu. Gelişim Günü’nde, Kont Mei’nin kişisel hayvanat bahçesindeki egzotik hayvanları serbest bırakarak sokakları kilitledi. Şehrin simgesi haline gelmiş köprülere kocaman dişleri olan, hem şirin hem tehlikeli alevli patlangaçlar dizerek ticareti haftalarca engelledi. Hatta bir seferinde nasıl becerdiyse şehrin tüm yol işaretlerini tamamen yanlış yönleri gösterecek şekilde ayarladı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts