Discord Bitiş Noktası Bekleniyor Hata Çözümü

Discord aracılığıyla arkadaşlarınızla iletişim kurarken çeşitli hatalarla karşılaşmak oldukça can sıkıcı olabiliyor.
Discord Bitiş Noktası Bekleniyor
Bitiş noktası bekleniyor gibi hatalarla karşılaşıyorsanız kısa bir süre beklemeniz gerekebilir.

Discord bitiş noktası bekleniyor hatası dolayısıyla çoğu kullanıcı arkadaşlarıyla kısa bir süreliğine iletişim kuramıyor. Çoğunlukla yeni başlayan çağrılara bağlanırken ortaya çıkan bu hatanın çözümü oldukça basit olmasına rağmen bazen işinize yaramayabilir. Discord veya internet bağlantınızdan dolayı da bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

Discord bitiş noktası bekleniyor hatası nasıl çözülür?

Discord bitiş noktası bekleniyor hatasını çözmek için yapabileceğiniz birçok yöntem var. Ancak bu hata Discord kaynaklıysa kısa bir süre beklemeniz gerekebilir. Her sosyal medya platformunda sıkıntılar olabileceğinden dolayı Discord uygulamasında da bu tarz hatalar meydana gelebilir.

Discord Ofis
Discord tarafından paylaşılan ofis görüntüleri.

Sunucu bölgesini değiştirin

Çağrıya katıldığınızda eğer bağlantı kuramazsanız sunucu bölgesini değiştirmeyi denemelisiniz. Yaşadığınız ülkeye en yakın sunucuyu tercih etmeye çalışın. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız Rusya veya Avrupa sunucusunu tercih etmelisiniz. Bağlantı kurduğunuz bölgeyle sunucu arasındaki mesafe arttığı sürece bağlanmak daha zor olmasının yanında iletişim kurmakta zorluklar çekeceksiniz.

Konuşmayı tamamen kapatın

Konuşmayı tamamen kapatmak belki işinize yarayabilir. Konuşmada bulunan herkes çağrıdan ayrılarak konuşmayı kapatın. Ardından birkaç dakika bekledikten sonra yeniden bağlantı kurmayı deneyin. Eğer sorun hala çözülmediyse diğer işlemleri de uygulayarak hatayı çözmeye çalışın.

Discord 5. Yaşını kutluyor
Discord 5. yaşında sevenleriyle.

Başka bir yerden iletişim kurmayı deneyin

Eğer arkadaşlarınızla bu hata yüzünden konuşamıyorsanız bir de Mobidictum’un resmi Discord sunucusunda iletişim kurmayı deneyin. Aynı zamanda oynadığınız oyunların rollerini alarak çeşitli sohbet odalarının ve metin kanallarının kilidini açabilirsiniz. Böylelikle ister yazarak isterseniz de sesli olarak konuşabilirsiniz. Ayrıca düzenlediğimiz etkinliklerden de anında haberdar olabilirsiniz.

Kısa bir süre bekleyin

Üst tarafta yapmış olduğunuz işlemler hala bitiş noktası bekleniyor hatasını çözemediyse kısa bir süre beklemelisiniz. Ardından tekrar arkadaşlarınızla istediğiniz yerden iletişim kurabilirsiniz. Discord tarafından sunucularda çalışmalar yapılıyorsa böyle bir hatayla karşılaşmak oldukça doğal.

Discord Kurulum Tarihi
Discord, Jason Citron ve Stan Vishnevskiy tarafından kuruldu.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Sabit bir internet bağlantısına sahip olduğunuzu kontrol edin. Eğer karşı taraf böyle bir sorunla karşılaşmadıysa internetinizde kopmalar meydana geliyor olabilir. Telefon üzerinden Discord kullanıyorsanız daha açık bir yere geçin. Eğer modemle bağlantı kuruyorsanız modeme yakın yerde durun. Böylelikle daha sağlıklı bir bağlantıya sahip olursunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler