Spotify Hesap Silme

Spotify hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız Spotify’ın resmi internet sitesine girmelisiniz.
Spotify hesabı nasıl kapatılır
Spotify hesabı nasıl kapatılır?

Spotify hesap silme linki ile birlikte hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Spotify kalıcı hesap silme işlemlerini uygularken çalma listelerinizi ve kayıtlı podcastlerinizin silinmesini de sağlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda Spotify’a geri dönüş yapacaksanız çalma listelerinizi ve podcastlerinizi saklayabilirsiniz.

Spotify Hesap Silme

Spotify hesap silme mobil üzerinden de epey kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Vereceğimiz Spotify hesap kapatma linki ile ister mobil ister bilgisayar üzerinden kolaylıkla Spotify hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak kapatmazsanız aynı kullanıcı adına sahip yeni bir Spotify hesabı oluşturamazsınız.

Spotify Hesap Kapatma
Spotify hesap kapatma için Spotify’ın resmi internet sitesine girebilirsiniz.

Spotify kalıcı hesap silme işlemi tamamlandıktan sonra bir daha o hesaba giriş yapamayacaksınız. Böylelikle aynı kullanıcı adına sahip yeni bir Spotify hesabı oluşturabilecek ve dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Çoğu kişi Spotify hesap silme işlemini kullanıcı adını beğenmediğinden veya hatırlanması zor olduğundan dolayı yapıyor. Eğer siz de aynı şekilde Spotify adınızı beğenmiyorsanız ve değiştirmek istiyorsanız “Spotify İsim Değiştirme (2020)” adlı içeriğimize göz atarak Spotify hesabınızı silmeden yeni bir isim oluşturabilirsiniz.

Spotify Hesap Silme Linki

Spotify hesap kapatma linki ile birlikte Spotify hesabınızı kalıcı olarak silebilir veya bilgilerinizin kaydedilmesi şartıyla geçici bir süreliğine hesabınızı dondurabilirsiniz. Spotify hesabınızı kalıcı olarak silmek için Spotify’ın resmi internet sitesinden müşteri hizmetleri bölümüne girmelisiniz. Ardından yapmak istediğiniz işlemi seçerek Spotify hesabınızın geçici veya kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz.

Spotify Hesap Silme Linki
Spotify hesabınızı ister mobilden isterseniz de bilgisayar üzerinden kapatabilirsiniz.

Spotify hesap silme işlemi mobil üzerinden de kolaylıkla yapılabiliyor. Bilgisayar üzerinden yaptığınız işlemleri telefonunuzun ya da tabletinizin tarayıcısından da yapabilirsiniz. Kullandığınız cihazın arama motoruna girerek “Spotify Support” yazmalısınız.

Spotify hesap silme nasıl yapılır?

Spotify hesap silme işlemi için internet sitesine girdikten sonra açılan sekmede “Sana nasıl yardımcı olabiliriz?” yeri olacak. Hemen altında bulunan boşluğa “Hesabı kapat” yazarak hesap kapatma işlemlerini açmalısınız. Aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak veya geçici olarak kapatabilirsiniz.

Spotify Kalıcı Hesap Silme
Spotify hesabınızı kalıcı olarak silmezseniz aynı kullanıcı adına sahip yeni bir hesap oluşturamazsınız.
  • Kullandığınız arama motoruna “Spotify Support” yazın.
  • Arama sonucunda resmi Spotify internet sitesini açın.
  • Site içerisinde bulunan arama bölümüne “Hesabı kapat” yazın.
  • Listelenen kategoriler arasında “Hesap” bölümüne tıklayın.
  • Ardından “Hesabımı kapatmak istiyorum” seçeneğini açın.
  • Hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız “Hesabı kapat” seçeneğini seçmelisiniz.
  • Daha sonradan aynı hesabı kullanmak istiyorsanız “Hesabını koru” seçeneğine tıklayın.

Tüm bu adımları doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde Spotify hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts