Spotify İsim Değiştirme

Spotify isminizi kolaylıkla değiştirebilirken hesabınıza giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adını hiçbir zaman değiştiremezsiniz.
Spotify İsim Değiştirme
Spotify isminizi değiştirmek için Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz.

Spotify isim değiştirme mobil üzerinden kolaylıkla uygulanabiliyor. Spotify isim değiştirme işlemini bilgisayar üzerinden yapmak istiyorsanız Facebook hesabınızı bağlamanız gerekiyor.

Spotify İsim Değiştirme

Kullandığınız ve herkes tarafından görülen Spotify isminiz değiştirilebilirken giriş yapmak için kullanmanız gereken kullanıcı adınızı hiçbir zaman değiştiremezsiniz. Aynı zamanda Facebook hesabınızı bağlayarak Spotify isminizi güncelleyebilir veya yeni bir isim belirleyebilirsiniz.

Spotify İsim Değiştirme Bilgisayar
Spotify isim değiştirme bilgisayar üzerinden yapılmıyor.

Bilgisayar üzerinden Spotify kullanan çoğu kişi yeni bir isim belirlemekte zorlanıyor. İsim değiştirmek için Spotify’ın mobil uygulamasını kullanarak kolaylıkla isminizi değiştirebilir ve yeni bir isim ile Spotify’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer yeni bir isim koymak yerine hesabınızı tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız Spotify hesap silme linki ile Spotify hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

Facebook ile Spotify isim değiştirme nasıl yapılır?

Öncelikle mobil cihazlarınıza Spotify’ı yüklemeli ve var olan hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ayarlara giderek Spotify isminizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Çoğu uygulamada isim değiştirme limiti bulunurken Spotify’da istediğiniz zaman isminizi değiştirebilirsiniz. Spotify hesabınızın bilgilerini unuttuysanız Facebook hesabınızla birlikte Spotify’a giriş yapabilirsiniz.

Spotify İsim Değiştirme Mobil
Spotify isim değiştirme mobil üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor.

Facebook hesabınızı Spotify hesabınıza bağlarsanız isminiz değişecek. Aynı zamanda Spotify hesabınızın güvenliğini arttırmış olacaksınız. Böylelikle hesabınızın başka kişiler tarafından ele geçirilmesini engelleyebilirsiniz. Çalma listelerinizin büyük bir topluluk tarafından takip edilmesini istiyorsanız Spotify hesabınızla Facebook hesabınızın adını aynı yapabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Facebook hesabınızı Spotify’a bağlamak istiyorsanız aşağıda bulunan yöntemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

 • Spotify’ı açın.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • İsminizin hemen sağında bulunan simgeye tıklayın.
 • “Ayarlar” seçeneğine tıklayın ve aşağıya doğru kaydırmaya başlayın.
 • “Facebook” kategorisinde bulunan “Facebook’a bağlan” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan pencereden Facebook hesabınızın bilgilerini yazın ve giriş yapın.

Spotify uygulamasından nasıl isim değiştirilir?

Spotify isim değiştirme bilgisayar üzerinden yapılamadığından dolayı telefon veya tablet gibi mobil cihazlar üzerinden Spotify’ı indirerek yeni bir isim oluşturabilirsiniz. Spotify isim değiştirme mobil üzerinden epey kolay bir şekilde yapılabiliyor. Aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulayarak Spotify isminizi değiştirebilirsiniz.

 • Spotify’a giriş yapın ve hesabınıza girin.
 • Ekranın sağ üstünde bulunan çark simgesinden ayarlara girin.
 • Açılan pencereden isminize tıklayın.
 • Profil fotoğrafınızın altında bulunan “Profili düzenle” simgesine tıklayın.
 • İsminizin bulunduğu yere tıklayarak yeni isminizi belirleyin ve kaydedin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts