Birbirinden Güzel Açık Dünya Oyunları

En popüler açık dünya oyunlarını listeledik.
Açık Dünya Oyunları
Açık dünya oyunlarını sevenler için birbirinden güzel ve popüler oyunlar bu listede.

Açık dünya oyunları hem mobil platformda hem de bilgisayar üzerinde oyuncular tarafından en çok tercih edilen oyun kategorisi. Açık dünya oyunlarına Epic Store ve Steam gibi daha birçok farklı oyun platformundan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yeni bir açık dünya oyununa başlamak istiyorsanız kesinlikle bu listeye göz atmalısınız.

Popüler Açık Dünya Oyunları

Açık dünya oyunları, oyuncular tarafından ikiye ayrılıyor. Biri çevrim içi açık dünya oyunları diğeriyse tek oyunculu açık dünya oyunları. Bu listemizde hem tek kişilik hem de arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz açık dünya oyunlarına değineceğiz.

Grand Theft Auto V

Açık dünya oyunu dendiğince oyuncuların aklına ilk gelen oyun Grand Theft Auto V. Yıllar boyu açık dünya kategorisinde ismini duyurmayı başaran Rockstar ekibi geçtiğimiz aylarda oyunu Epic Store’da kısa süreliğine ücretsiz yaptı.

GTA V
Grand Theft Auto V

Hem hikaye modunda oynanabilen hem de çevrim içi olarak büyük soygunlar yapılabilen GTA 5’te birçok farklı mod bulunuyor. Oyuncuların yarattığı modlarda oynayabilir veya soygun yaparak araç, garaj ve ev alabilmenin yanında uçak dahi satın alabilirsiniz.

Valheim

Toplamda 10 kişiye kadar oynanabilme desteği suan Valheim 2 Şubat 2021 tarihinde Steam üzerinde yayınlandı. Iron Gate AB ekibinin geliştirmiş olduğu bu oyunun yayıncılığını
Coffee Stain Publishing yapmakta.

Valheim
Valheim

Yakın bir tarihte açık dünya oyunları arasında sözünü geçirten Valheim, Steam üzerinden 32 TL’ye satılıyor. Oyun, erken erişimde olmasın rağmen kısa süre içerisinde milyon sayılara kadar ulaşmayı başardı.

Viking kültüründen esinlenilen Valheim’de neredeyse aksiyon hiçbir zaman bitmiyor. Küçük bir barakadan büyük kalelere kadar inşa edebildiğiniz bu oyunda amacınız çeşitli zorluklara rağmen hayatta kalmaya çalışmak. Her günün sonunda da artık daha zorlayıcı engellerle karşılaşacağınızı unutmamalısınız.

Rust

Twitch Prime etkinliğiyle tekrar alevlenen Rust son zamanlarda epey ilgi gören bir başka açık dünya oyunu. 8 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan Rust’ın geçtiğimiz günlerde Steam üzerindeki fiyatı güncellenerek 127 TL oldu.

Rust
Rust


Rust’a tamamen çıplak bir şekilde ve elinizde taşla başlıyorsunuz. Etrafta bulunan kaynakları toplayarak yeni eşyalar, kıyafetler, silahlar ve patlayıcılar yapıp düşmanlarınızın evini basarak çok daha hızlı bir şekilde güçlenebilirsiniz. Aynı zamanda Rust’ta çevrim içi sunucular bulunduğundan oyunda olmayan şeyler modlarla sunuculara eklenebilir. Örneğin bir mod yardımıyla F16 dahi kaldırabilirsiniz.

Rust’ta çoğu sunucu belirli bir süre sonra sıfırlanıyor. Herkesin yeniden başlamasının nedeniyse herhangi bir oyuncu veya klan bir zaman sonra sunucunun en güçlüsü haline geliyor. Bu dengesizliği kırmak ve yeni oyuncuların başlamasını kolaylaştırmak için sunucular sıfırlanıyor.

Destiny 2

1 Ekim 2019 tarihinde Bungie ekibi tarafından yayınlanan Destiny 2’yi arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Evrimleşen bir dünyayı konu alan bir MMO oyunu olan Destiny 2 ücretsiz olmasına rağmen sistem gereksinimleri dolayısıyla çoğu oyuncu Destiny 2’yi oynayamıyor.

Destiny 2
Destiny 2

Warframe ile benzerliğinin yanında harika grafiklerin bulunduğu Destiny 2’de klasik MMO’da bulunan kılıçlar yerine üst düzey silahlar bulunuyor. Her ne kadar üst düzey silahlar bulunsa da takım oyunuyla birlikte bölümleri daha rahat geçebilirsiniz.

Destiny 2 gibi daha birçok farklı kategoride bulunan oyunların sistem gereksinimlerine bakmak için Sistem Gereksinimleri kategorimize göz atabilirsiniz. Böylelikle daha kolay bir biçimde yeni bir oyun satın alabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2


18 Eki 2012 tarihinde SCS Software ekibi tarafından 39 TL gibi bir fiyatla Steam üzerinde yayınlanan Euro Truck Simulator 2, hem tek oyunculu olarak hem de çevrim içi olarak rahatlıkla oynayabilirsiniz.

ETS 2
Euro Truck Simulator 2

Şehirler veya ülkeler arasında yük taşıyarak para kazanabileceğiniz Euro Truck Simulator 2’de İngiltere, Belçika, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya gibi ülkelerde şoförlük yapabilmenin yanında ekstra DLC paketleriyle Türkiye yollarında dahi vakit geçirebilirsiniz.

ARK: Survival Evolved

Tamamen ıssız ARK adasında hiçbir şeyiniz yok. Hayatta kalabilmek için bol bol materyal toplamalı, açlıktan ölmemek için avlanmalı ve soğuktan korunmak için bir ev inşa etmeniz gerekiyor.

ARK Survival Evolved
ARK Survival Evolved

27 Ağu 2017 tarhinide Studio Wildcard ekibi tarafından yayınlanan ARK: Survival Evolved hem Epic Store üzerinden hem de Steam üzerinden kolaylıkla satın alınıp oynanabilen bir açık dünya oyunu.

Terraria

İki boyutlu bir hayatta kalma oyunu olan Terraria, 16 May 2011 tarihinde Re-Logic ekibi tarafından Steam üzerinde yayınlandı. Steam indirimleriyle fiyatı düşen Terraria’yı 18 TL’ye satın alabilirsiniz.

Terraria
Terraria

Birçok oyuncu Terraria’yı iki boyutlu bir Minecraft olduğunu düşünüyor. Düşük sistem gereksinimli bir oyun olmasının yanında açık dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız Terraria’yı kesinlikle denemelisiniz.

Stardew Valley

26 Şubat 2016 tarihinde ConcernedApe ekibi tarafından Steam üzerinde yayınlanan Stardew Valley tıpkı Terraria gibi bir açık dünya oyunu. 24 TL karşılığında oynanabilen Stardew Valley’in aynı zamanda sistem gereksinimleri oldukça düşük.

Stardew Valley
Stardew Valley

Çiftlik simülasyonu olan bu oyun tek oyunculu olarak oynanabiliyor. Etrafta bulunan karakterlerle etkileşime girebildiğiniz bu oyunda amacınız, bir evin geçimini sağlamak için çeşitli işlerde çalışmak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts