Minecraft Story Mode nedir ve nasıl oynanır?

Minecraft Story Mode nedir ve nasıl sorularını ele alarak sizleri bilgilendirdik.
Minecraft Story Mode nedir nasıl oynanır
Minecraft Story Mode Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft’ın bir farklı versiyonu olan Minecraft Story Mode nedir ve nasıl oynanır? Eğer Minecraft’ın normal sürümünden sıkıldıysanız Story Mode versiyonunu kesinlikle denemelisiniz. Bu versiyonu isterseniz Netflix üzerinden, isterseniz internet üzerinden bilgisayarınıza kurarak oynayabilirsiniz.

Minecraft Story Mode nedir?

Minecraft Story Mode, Telltale Games ve Mojang tarafından geliştirilen film, hikaye tarzında bir oyun. Story Mode’da aynı bir film izliyormuş gibi hissediyorsunuz ancak bu filmi seçimler yaparak ilerletiyorsunuz. Bahsettiğimiz bu seçimlerden kastımız ise filmin gidişatında kullanacağınız yollar, dostlarınıza söyleyeceğiniz cümleler, karakterin duygulara gibi etkenler bulunuyor. İsterseniz bu filmi mutsuz bir sonla, isterseniz mutlu bir sonla bitirebilirsiniz. Bölümler ilerledikçe karşınıza çıkacak seçimler daha da zorlaşacak ve düzgün seçimler yapmak zorunda kalacaksınız.

Minecraft Story Mode seçim
Minecraft Story Mode da yapacağınız seçimler oyunun hikayesini değiştirebilir.

Oyunda bir şeyleri keşfetmek ve inşa etmek için açık bir harita olmayacak, bu yüzden oyunu oynarken ilk başlarda alışmanız zor olabilir. Hikayenin ana karakteri olan Jesse’ye neler yapması gerektiğini siz seçeceksiniz. Oyunun ana hikayesinden bahsedecek olursak, Minecraft dünyası üzerinde kaybolan Llamas adında evcil domuzunu aramaya çıkıyorsunuz. Bu çıktığınız yolda ise sizleri birçok aksiyon ve heyecan verici anlar bekliyor olacak. Bu bahsettiğimiz anlar ise, savaşacağınız onlarca güçlü yaratıklar ve tapınaklarda bulunan gizemleri çözmek olacak.

Minecraft Story Mode nasıl oynanır
Oyunun ilk sezonunu Netflix üzerinden oynayabilirsiniz.

Oyunun ilk sezonunu şuan da Netflix üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Mojang, Story Mode’un ilk sezonunu yayınladığında büyük bir kitle yakaladığından dolayı 2. ve 3. sezonu oluşturarak tekrardan oyuncuların karşısına sundu. Şu an için sadece ilk sezonu isterseniz Netflix üzerinden, isterseniz de bilgisayarınıza dosyalarını kurarak oynayabilirsiniz. Ancak Minecraft Story Mode’un 2. ve 3. sezonunu Netflix üzerinden değil de bilgisayarınıza indirerek yapıyorsunuz.

Minecraft Story Mode dünyayı kurtar
Minecraft Story Mode sizlere apayrı bir deneyim sunacak.

Minecraft Story Mode Oynanış Taktiği

Minecraft Story Mode yapacağınız kararlar üzerine kurulu olduğundan dolayı oyunu oynarken iyi düşünmelisiniz. Karşınıza sunulan kararlarında bir süresi bulunuyor ve eğer bu süre biterse oyun otomatik olarak bir karar seçecek ve hikayenizin gidişatı anında değişecek. Bu yüzden hikayenin istediğiniz şekilde gitmesini istiyorsanız kararları iyi yapmalısınız. Oyunun başlarında biraz zorlanabilirsiniz, çünkü oyunda süre sistemi bulunduğundan dolayı strese girebilirsiniz bu yüzden de karakterinizin hikayesini daha da kötüleştirme ihtimaliniz olabilir. Oyunu oynarken kararları dikkatli okumalı ve size en doğru gelecek kararı seçmek olmalı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler