PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü

PUBG Lite Safe Mode hatası çözümü oldukça basit!
PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü
Gün geçtikçe PUBG Lite Safe Mode hatasıyla karşılaşan oyuncu sayısı artıyor.

PUBG Lite Safe Mode hatası ile karşılaşan oyuncu sayısı gün geçtikçe artıyor. Basit bir hata olmasına rağmen birçok oyuncunun PUBG Lite’ı sildiren hatanın çözümüyse oldukça basit. Bu içeriğimizde PUBG Lite safe mode hatası çözümünü göstereceğiz.

PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü

PUBG Lite safe mode hatasının çözümünü bulamayan birçok oyuncu PUBG Lite’ı silip yeniden yüklemek zorunda kalsa da hala aynı hatayı almaya devam edebiliyor. Safe mode hatasını çözebilmek için bazı sürücüleri güncellemeniz gerekebilir.

PUBG Lite Safe Mode Çözümü
PUBG Lite Safe Mode hatasını çözmek için oyunu silip yeniden yüklememelisiniz.

Windows’un varsayılan ayarlarından dolayı kapalı olan sürücüler nedeniyle PUBG Lite Safe mode hatasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan çeşitli yönergeleri uygulayarak PUBG Lite’ı dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

PUBG Lite Safe Mode hatası neyden kaynaklanıyor?

PUBG Lite Safe Mode hatası birçok şeyden kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartı sürücüleri gibi tüm sürücülerinizin güncel olduğunu ve oyunun dosyalarının tam olduğuna emin olmanıza rağmen hala bu hatayla karşılaşıyorsanız bilgisayarınızda bazı ayarları değiştirmeniz gerekebilir.

PUBG Lite Hata Çözümü
Bu hatayı çözmek için bazı sürücüleri güncellemeniz gerekiyor.

PUBG Lite Safe Mode hatası oyunla alakalı bir hata olmadığından oyunu silip yeniden yüklemek hatayı çözemeyebilir. Tüm yönergeleri uygulamanıza rağmen hala aynı hatayla karşılaşıyorsanız oyunu yönetici olarak çalıştırmalı veya hiçbir dosyası kalmayacak şekilde bilgisayardan kaldırıp yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu can sıkıcı hatanın neyden dolayı kaynaklandığına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kapalı olan veya güncel olmayan sürücüler

Bir forum kullanıcısı bu hatanın neyden dolayı olduğunu tam olarak çözemese de bu hatanın üstesinden gelmeyi başarmış gibi duruyor. Birçok kişide işe yarayan hatanın çözümüyse devre dışı bırakılmış olan Stereo karışımı seçeneğini aktifleştirmek. Bu seçeneğin nereden aktif edileceği hakkında bir bilgiye sahip değilseniz hemen aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

  • Başlat tuşuna basın ve denetim masasını açın.
  • “Donanım ve Ses” sekmesini açın.
  • Ses ayarlarına girin.
  • Açılan pencereden “Kayıt” sekmesini açın.
  • Pencere içerisinde boş bir yere sağ tıklayarak iki seçeneği de aktif edin.
  • Ardından “Stereo Karışımı” seçeneğine sağ tıklayarak etkinleştirin.

Bu değişiklikleri yapmanıza rağmen hala oyuna giriş yapamıyorsanız kullandığınız ekran kartı sürücüsüne girerek yeni güncellemelerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran kartı sürücüsünü açmak için masaüstünde boş bir yere sağ tıklayabilirsiniz. AMD model ekran kartı kullanıyorsanız ekran kartı sürücüsü en üstte çıkacak. NVIDIA model ekran kartı kullanıyorsanız ise ekran kartı sürücüsü açılan küçük sekmenin ortalarında yer alıyor olacak.

Güncel olmayan oyun veya eksik oyun dosyaları

PUBG Lite Safe Mode hatası oyunun güncel olmadığından veya oyun dosyalarında herhangi bir eksik olmasıyla da karşılaşılabilen bir hata. PUBG Lite’ın başlatıcısından oyunun güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazınızın oyunu kaldırıp kaldırmadığını görmek içinse PUBG Lite sistem gereksinimleri yazımıza göz atabilirsiniz.

PUBG Lite Safe Mode Sorunu
Ekran kartı sürücülerini güncel tutun.

Oyuna gelen güncellemeleri yapmadan oyuna girmeyi başarabilirseniz oyunda çok fazla hatayla karşılaşacak olsanız dahi PUBG Lite’ın orijinal sürümünde oyuna giriş yapmak için oyunun son sürümde olması gerekiyor.

PUBG Lite’ın dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmanız oyuna giriş yapamama gibi bir hatanın yanında oyunun hile koruma programının sizi hile kullanmaya çalıştığınızı algılayarak oyuna girişinizi engelleyebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts