En İyi Ücretsiz Steam Oyunları

Oyunlara para harcamak size gereksiz geliyorsa Steam’de bulunan en iyi ücretsiz oyunlara göz atın.
En İyi Ücretsiz Steam Oyunları
En iyi ücretsiz Steam oyunları.

Steam en iyi ücretsiz oyunlar ile birlikte ister çevrim içi isterseniz çevrimdışı olarak oynayabilirsiniz. Neredeyse sonsuz oyun kütüphanesine sahip Steam’de birçok ücretsiz oyunların bulunmasının yanında elbette ücretli oyunlar da bulunuyor.

Steam En İyi Ücretsiz Oyunlar

Steam en iyi bedava oyunlar arasında çevrim içi olarak oynanabilen bilgisayar oyunları da bulunuyor. Yeni yeni bilgisayar oyunu oynamaya başladıysanız Steam’de bulunan bu oyunları oynamadan geçmemelisiniz. Steam en iyi ücretsiz oyunlar listemizde 2012 yılında çıkmasına rağmen neredeyse 20 yıllık devam eden oyun serisi Counter-Strike ile başlıyoruz.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike Global Offensive
Counter-Strike:Global Offensive

Valve tarafından 21 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan Counter-Strike: Global Offensive’in başarı hikayesi daha önceki oyunları olan Counter-Strike 1.6’ya dayanıyor. İlk başta 25 TL’lik bir ücretle Steam’e çıkan bu oyun daha sonrasından ücretsiz bir şekilde oynanabilir bir hale geldi. Oyunu, ücret karşılığı alan oyuncular eşleşmelerde oyunu ücretsiz bir şekilde oynayan birisiyle karşılaşamadığından dolayı seçkin hesaplarda hilelerle karşılaşmak biraz zor. Buna rağmen oyuna hiçbir şekilde para vermemiş birisi bile 21. seviyeyi geçtikten sonra tıpkı oyunu parayla almış gibi seçkin hesaba ulaşabiliyor.

Warframe

Warframe
Warframe

Steam üzerinde toplamda 400 bine yakın oyuncu incelemesi bulunan bu oyun Digital Extremes tarafından 25 Mart 2013 tarihinde Steam üzerinde yayınlandı. Ücretsiz bir şekilde oynanabilen aksiyonun bitmek bilmediği bu oyunda güneş sistemindeki gezegenlerde çeşitli görevlere çıkıyorsunuz. Birçok farklı ekipman seçeneği bulunan bu oyunda arkadaşlarınızla birlikte daha güçlü ekipmanların yapılışında gereken materyalleri toplamak için birlikte oynayabilirsiniz. Aynı zamanda bazı ekipmanların yapımı epey uzun sürdüğünden dolayı gün içerisinde çok fazla oynamak Warframe’de hızlı gelişmek için pek fazla önemli değil.

Destiny 2

Destiny 2
Destiny 2

Bungie ekibi tarafından geliştirilip yayınlanan bir nevi Warframe’e benzeyen bu oyun 1 Ekim 2019 tarihinde Steam ve daha birçok platform üzerinde yayınlandı. Özellikle bu oyunun isminin çok hızlı yayılmasının en büyük sebebiyse gerektirdiği sistem gereksinimlerinin yanında oyunun dosya boyutunun alışılmışın fazla olması. Oyunu sadece indirmek için yaklaşık 110 GB boş alana ihtiyacınız var. Hem PvE hem de PvP olarak oynanabilen bu oyun evrimleşen bir dünyada geçiyor. Aksiyonun bitmek bilmediği Destiny 2’de satın alabileceğiniz yedi farklı DLC paketi bulunmasına rağmen çoğu oyuncu bu DLC paketlerinin epey pahalı olmasını tartışıyor.

Apex Legends

Apex Legends
Apex Legends

Daha öncesinden farklı bir uygulama üzerinden çıkış yapan Apex Legends çok kısa süre içerisinde bir hayli popüler olmasıyla birlikte Steam’e ücretsiz bir şekilde oynanabilir olarak geldi. Respawn Entertaintment tarafından geliştirilen oyunun yayıncılığını Electronic Arts yapıyor. Tıpkı PUBG ve Fortnite gibi belirli sayıdaki oyuncular haritanın üzerinde çeşitli bölgelere dağılarak ekipman toplayarak bu amansız mücadelede hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyor. Birden fazla karkater desteği sunan Apex Legends’te kazanmak için uygulayabileceğiniz birçok yetenek ve strateji bulunuyor.

Steam En İyi Ücretsiz Strateji Oyunları

Strateji oyunlarını seviyorsanız Steam en iyi ücretsiz strateji oyunları listesi tam da size göre. Steam üzerinde birçok strateji oyunu bulunmasına rağmen aralarında en popüler olanıysa Dota 2. Bir nevi League of Legends’e benzeyen bu oyunu oynamak tamamen ücretsiz.

Dota 2

Dota 2
Dota 2

Valve tarafından geliştirilmiş ve 9 Temmuz 2013 tarihinde Steam üzerinde çıkışını yapmış olan Dota 2 oyununu oynamak tamamen ücretsiz. Dünyanın her bir yanından milyonlarca oyuncunun oynadığı Dota 2’de epey detay bulunduğundan dolayı oyunun açıklamasında dahi “İster 10 saat oynamış ol istersen de 1000 saat oynamış ol ancak bu oyunda keşfedilecek şeyler bitmez.” yazması çoğu oyuncunun dikkatinden kaçmadı. Oyuncu sayısı eskilere göre biraz daha az olmasına rağmen bu oyunun hala sürekli olarak güncellenmesi popülerliğini korumasına sebep oluyor. Steam üzerinde ücretsiz strateji oyunları arıyorsanız oynamaya Dota 2’yle başlamalısınız. Ayrıca oyunun Türkçe dil desteğinin de oyunu daha kolay kılıyor.

Guardian Chronicle

Guardian Chronicle
Guardian Chronicle

PixelCruise tarafından geliştirilmiş ve yayıncılığı LINE ekibi tarafından yapılan bu oyun 26 Kasım 2020 tarihinde çıkışını yapmasına rağmen henüz erken erişimde. Strateji ve aksiyonun bir olduğu oyun arıyorsanız Guardian Chronicle’a bir şans vermelisiniz. Ayrıca dil desteği olarak sadece İngilizce ve Korece desteği bulunması fikirlerinizi değiştirebilir ancak bu oyunda yabancı dil bilmenize pek fazla gerek yok.

Smite

Smite
Smite

35 milyondan fazla oyuncuya ulaşmış Smite oyunu Titan Forge Games tarafından geliştirildi ve yayıncılığı Hi-Rez Studios tarafından yapılmakta. 8 Eylül 2015 tarihinde çıkmış olan bu oyun günümüzde de bir hayli popüler. Ninja Kaplumbağalar izleyip beğendiyseniz Smite tam anlamıyla size göre.

Steam En İyi Ücretsiz Yarış Oyunları

Steam en iyi ücretsiz yarış oyunları listemizle birlikte oyun arayışına son verebilirsiniz. Neredeyse sonu olmayan bir oyun kütüphanesi olan Steam’de birçok ücretsiz yarış oyunu var. Ayrıca yarış oyunları kategorisinde en popüler oyunsa F1 2020 oyunu. Ücretsiz olmamasına rağmen çoğu kişi tarafından bu oyun seviliyor.

TrackMania Nations Forever

TrackMania Nations Forever
TrackMania Nations Forever

Nadeo ekibi tarafından geliştirilip Ubisoft tarafından yayıncılığı yapılan bu oyun 16 Nisan 2008 tarihinde çeşitli platformlar üzerinde yayınlandı. Klasik bir F1 yarışlarına göre TrackMania Nations Forever’da araçlarınızı duvarda sürebilir ve dilediğiniz gibi rampalardan uçabilirsiniz. 65 farklı pistiyle birlikte gerçekten sonsuz bir yarış zevki veren bu oyunun oyuncularının en çok eleştirdiği konuysa TrackMania Nations Forever’da çok fazla dil desteği bulunmasına rağmen Türkçe dil desteğinin bulunmaması epey tartışılıyor. Dilediğiniz yarış arabasını alıp ister çevrim dışı isterseniz de çevrim içi olarak bu oyunu oynayabilirsiniz.

Vecter

Vecter
Vecter

Hem geliştiriciliği hem de yayıncılığı Taranasus ekibi tarafından yapılan bu oyun 15 Ekim 2020 tarihinde tamamen oynaması ücretsiz olarak Steam’de yayınlandı. Kısa süre içerisinde büyük bir kitleye hitap etmeyi başaran bu oyunda ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Death Rally (Classic)

Death Rally (Classic)
Death Rally

Grafik açısından eski bir yarış oyunu arıyorsanız Death Rally tam anlamıyla size göre. 6 Eylül 1996 tarihinde yayınlanan bu oyunun geliştiricisi Remedy ekibi. Yayınlayıcısı 3D Realms ekibi. Birbirinden farklı ve bir o kadar da zevkli modlarında yarışarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Steam En İyi Ücretsiz Korku Oyunları

Steam en iyi ücretsiz korku oyunları sizi epey korkutabilir. Steam korku oyunları kategorisinde en popüler oyunlarsa Dead by Daylight ve 2020 yılında çıkmış olan Phasmophobia. Phasmophobia’nın kısa süre içerisinde bir hayli popüler olmasının sebebiyse oyun içerisinde mikrofonla birlikte oynanabilmesi.

Ruff Night At The Gallery
Ruff Night At The Gallery

Oyunun görsellerini incelediğinizde Ruff Night At The Gallery’nin biraz garip olduğunu düşünebilirsiniz. Casey Donnelan Games LLC ekibi tarafından geliştirilen bu oyun 1 Aralık 2020 tarihinde yayınlanmasının ardından korku oyunları kategorisi arasında bir hayli ilgi görmeyi başardı.

Children of Silentown: Prologue

Children of Silentown Prologue
Children of Silentown Prologue

Elf Games ve Luna2 Studio tarafından geliştirilen Children of Silentown: Prologue 25 Kasım 2020 tarihinde yayınlandı. Don’t Starve serisini oynamış bir oyuncuysanız bu oyunun grafikleri ve bakış açısına kolaylıkla alışacaksınız. Oynaması tamamen ücretsiz olan bu korku oyunun hikayesi oldukça iyi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts