VALORANT Karakter Bilgileri

Valorant karakterlerinin özel güçlerine hakim olarak rakiplerinizle karşı karşıya kaldığınız zor durumlarda ne yapmanız gerektiğini daha rahat kavrayabilirsiniz.
Valorant Karakterleri
Valorant Karakterleri

VALORANT karakterleri birbirinden farklı özelliklere sahip. Aynı zamanda 2 Haziran 2020 tarihinde çıkan bu oyunda 11 farklı karakter bulunuyor. Valorant’a yeni başlayan bir oyuncuysanız ilk beş karakterin ücretsiz bir şekilde oynayabileceğinizi görebilirsiniz. Geriye kalan karakterlerle birlikte oynamak için çeşitli satın alımlar yapmanız gerekebilir.

VALORANT Karakterleri

Oyuna yeni başladıysanız karakterlere alışmanız epey zaman alabilir. Kısa süre içerisinde iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız kilidi açık olan tüm karakterleri tercih etmeseniz bile özelliklerinin ne işe yaradığını bilmelisiniz. Bu oyunda bir eşleşme içerisinde iki takım bulunuyor, takımların içerisindeyse maksimum 5 kişi bulunabildiğinden dolayı takım arkadaşınızın kullandığı karakterlerin özelliklerini bilmelisiniz.

Valorant Karakter Özellikleri
Valorant’ta toplamda 11 adet karakter bulunuyor.

Oyunda yer alan karakterlere göre pozisyon alabilir veya daha etkili bir yetenek kullanabilirsiniz. Böylelikle düşük seviyelerde daha hızlı güçlenebilirsiniz. Aynı zamanda sıralamanız arttığı süre boyunca karşınıza gelen kişilerin karakterlerde bulunan yetenekleri aktif bir şekilde kullanacağınızı göreceksiniz. Oyunda bulunan tüm karakterlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Brimstone
 • Jett
 • Phoenix
 • Sage
 • Sova
 • Breach
 • Cypher
 • Omen
 • Raze
 • Reyna
 • Viper

Brimstone

Valorant Brimstone
Valorant Brimstone

Brimstone’un yeteneklerinin kullanımı diğer karakterlere göre daha kolay. Oyuna yeni başladıysanız veya hala mekaniklere alışma aşamasındaysanız Brimstone karakterini kullanabilirsiniz. Alev saçan bir yeteneği Brimstone belirli bir alanı yakabilir, tıpkı sis bombası kullanır gibi üç farklı sis bulutu oluşturabilir ve bu bulutla birlikte bombalama alanlarına daha rahat giriş yapılabilir, atış hızını belirli bir süreliğine arttırabilir ve ultisiyle birlikte düşmanların üstüne bombalar yağdırabilir.

Jett

Valorant Jett
Jett karakteri.

Epey hızlı bir oynanışa sahip olan Jett karakterini eğer yeni başladıysanız tercih etmemelisiniz. Gerçekten iyi bir Valorant oyuncusuysanız ve hızlı oynamaktan zevk alıyorsanız Jett’i denemeniz gerekiyor. Bu karakterin özellikleri arasında daha yükseğe zıplamak ve ani hızlanma olmasının yanında birde özel gücü bulunuyor. Jett’in özel gücüyle birlikte beş adet hançer kullanabilirsiniz. Bu hançerleri teker teker atabilir veya toplu bir şekilde fırlatabilirsiniz.

Ulti özelliğinizle teker teker atış yapmak istiyorsanız hançerleri tutturduğunuz zaman daha az hasar vereceğinizi bilmelisiniz. Nişan alma konusunda iyiyseniz tek seferde tüm hançerlerinizi harcayarak rakipleri anında öldürebilirsiniz. Aynı zamanda beş hançerle birlikte herhangi bir düşmanı öldürürseniz hançer sayınız yenileniyor.

Phoenix

Valorant Phoenix
Phoenix karakteri.

Raunt içerisinde sakin bir oynayış sergiliyorsanız Phoenix tam size göre. Bu karakterin özellikleri arasında daha çok yavaş oynayanların işine yarayacak özel güçleri var. Rakiplerin görüşünü ateşten duvarla kapatabilir ve bu duvara temas eden düşmanlara hasar verebilirsiniz. Aynı zamanda birçok kişinin sevdiği bir başka özellikse tıpkı flaş bombası gibi bir özelliğinin bulunması. Phoenix karakteriyle oynayan kişiler bu özelliği kullanırken bombanın gidişatını değiştirebilir.  Ayrıca bu karakterin ultisiyle birlikte kendinizi klonlayabilirsiniz.

Sage

Valorant Sage
Sage karakteri.

Sage karakteri genellikle takım arkadaşlarına yardım etmek üzerine kurulu. Her takımda bulunması gereken destekçi karakterinin en iyilerinden birisiyse Sage karakteri. Sage’in ilk yeteneği buzdan bir duvar oluşturmak. Yavaşlatan küre yeteneğiyle birlikte, küçük bir alandaki zeminde buzlar oluşturuyor ve bu buzların üzerine dokunulduğunda ses çıkaran kristaller yerleştiriyor. Aynı zamanda bu karakterle birlikte hem kendi canınızı hem de takım arkadaşlarınızın canını doldurabilir ve ultiyle birlikte tamamen ölmüş bir takım arkadaşınızı yeniden hayata döndürebilirsiniz.

Sova

Valorant Sova
Sova karakteri.

Tüm özelliklerinde bir ok kullanan Sova’nın her özelliğinin farklı bir işlevi bulunuyor. Aynı zamanda bu karakterin baykuş dronu yeteneği çoğu oyuncu tarafından epey ilgi görüyor. Bu dronla birlikte daha güvenli bir şekilde bilgi alarak rakip takımın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Karakterin keşif oku yetenekleriyle birlikte düşmanların yerini öğrenebilir, şok okunu kullanarak hasar verebilirsiniz. Aynı zamanda bu karakterin özel gücünü kullanırken duvarın ardından vuruşlar yapabilirsiniz.

Breach

Valorant Breach
Breach karakteri.

Rakip takım hızlıca bir bombalama alanına doğru gidiyorsa Breach karakteriyle birlikte üzerinize koşan rakipleri yavaşlatarak takım arkadaşlarınızın yardıma gelmesini sağlayabilirsiniz. Breach’in göz kamaştıran yeteneğiyle birlikte duvarların ardında bulunan oyuncuları kör edebilirsiniz. Artçı sarsıntı özelliğiyle birlikte tıpkı göz kamaştıran yeteneğinde olduğu gibi duvar ardında bulunan ve belirli bir alanın içerisinde yer alan oyunculara hasar verebilmeniz mümkün. Aynı zamanda fay hattı yeteneğiyle birlikte rakipleri sersemletebilir ve ultinizle birlikte düşmanlara hasar verebilirsiniz.

Cypher

Valorant Cypher
Cypher karakteri.

Tıpkı bir casus gibi olan Cypher karakteriyle birlikte düşmanların yerini açığa çıkarabilirsiniz. Yeni başlayan oyuncular için pek fazla tercih edilmemesi gereken bir karakter. Siber kafes yeteneğiyle birlikte rakipleri toz bulutu içerisinde hapsedebilir ve bombalama alanının girişine bir kamera yerleştirebilirsiniz. Bubi tuzağı kurabilen Cypher karakterinin özel gücüyle birlikte rakip takımdan ölmüş birisinden yardım alarak etrafta bulunan düşmanları görebilirsiniz.

Omen

Valorant Omen
Omen karakteri

Çoğu oyuncu bu karakteri oynamaktan zevk alıyor. Bunun en büyük sebebiyse karakterin aşırı güçlü olduğu düşünülmesi. Düşük liglerde bu karakterle birlikte oynuyorsanız kısa süre içerisinde liginizi yükseltebilirsiniz. Paranoya yeteneğiyle birlikte duvarların ardında bulunan düşmanları bir flaş bombasıyla kör edebilir ve belirli bir bölgeye sis bombası yerleştirebilirsiniz. Bu karakterin en önemli yeteneklerin birisi belirli bir mesafeye kadar ışınlanmasını sağlayan gizli adım yeteneği ve bunun yanında haritada istenilen yere rahatlıkla ışınlanılmasını sağlayan ultisi. Özel gücünüzü kullandığınız zaman rahatlıkla duyulabilecek bir ışınlanma sesi çıkaracağınızı da unutmamalısınız.

Raze

Valorant Raze
Raze karakteri.

Valorant’ta en çok tartışma konusu olan Raze tamamen rakibe hasar vermek üzerine kurulmuş bir karakter. Patlayıcı çantasını kullanarak rakiplere hasar verebilir veya renk tesirli bombayı kullanarak hiçbir şekilde zarar almadan düşmanları saf dışı bırakabilirsiniz. Aynı zamanda bu karakterin en çok sevilen yeteneğiyse ultisi. Ultisiyle birlikte roket fırlatabilen Raze’in bu özelliğinin etki alanının fazla olmasının yanında dar alanlarda rahatlıkla bir takımı komple öldürebiliyor.

Reyna

Valorant Reyna
Reyna karakteri

Ruh emici özelliğiyle birlikte öldürdüğü rakiplerin ruhlarından faydalanarak kendi canını doldurabilen Reyna karakteri bazı durumlarda epey işe yarıyor. Ultisiyle birlikte tüm yeteneklerini kullanabilen bu karakter sömür yeteneğiyle birlikte ruhlardan can toplayabilme yeteneğine sahip. Tıpkı sömür yeteneği gibi azlet özelliğinde de ruh kürelerini alarak belirli bir süre boyunca silahını bırakır, görünmez ve kurşun geçirmez olur. Her karakterde olduğu gibi Reyna’da da düşmanları geçici bir süreliğine kör eden kem göz yeteneği bulunuyor. Bu karakterin ultisiyse şarjör değiştirme ve ateş etme süresini azaltıyor ve düşman katlettiğinde ulti süresi artıyor.

Viper

Valorant Viper
Viper karakteri.

Ortalığa zehir saçan karakterlerden bir tanesi. Asit havuzu yeteneğiyle birlikte etki alanı içerisinde bulunan düşmanlara büyük bir hasar veren bu karakterin bir de zehir bulutu yeteneği bulunuyor. Bu yeteneğinde tıpkı asit havuzunda olduğu gibi etki alanı içerisinde epey fazla durulduğu süre boyunca verilen hasar artıyor. Aynı zamanda ultisi olan Viper’ın ini yeteneğiyle birlikte bir zehir bulutu oluşturuyor ve bu alanın içerisinde duran düşmanlara zarar veriyor.

https://youtu.be/yTzPwQczdfA

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts