PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

PUBG Mobile’da dürbün ve hassasiyet ayarlarınızı kendinize göre en doğru biçimde ayarlayarak rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçebilirsiniz.
pubg mobile hassasiyet ayarları
PUBG Dürbün Ayarları

PUBG Mobile dürbün ayarları ve hassasiyet ayarları oldukça önemli. PUBG Mobile’da rakipleri yenmek için birçok taktik mevcut. Fakat tartışılmaz olarak en önemlilerinden biri rakipleri iyi görebilmek. Başlamadan önce belirtelim: Oyundaki kasmalar da dürbün ve hassasiyet ayarlarınızı etkileyebilir.

PUBG Mobile Hassasiyet ve Dürbün Ayarları

PUBG Mobile haritaları içerisinde çok iyi gizlenen rakiplere karşı savaşabilirsiniz. Hava yardımları ile gelen kamuflaj elbiseleriyle oyuncuları neredeyse ayırt etmek çok zorlayıcı olabiliyor. Rakipleri daha iyi görebilmek, sizleri onlardan bir adım daha öne geçirir. PUBG Mobile hassasiyet ayaları telefonunuz için de PC için de aşağıdaki gibi olabilir. Daha sonrasında bunlara ekstra oynamalarla kendinize daha uygun hassasiyete getirebilirsiniz.

PUBG Mobile hassasiyet ayarları
PUBG Mobile Dürbün Hassasiyet Ayarı

Onların nereye gittiğini görüp ona göre hareket edebilir ve onları uzak menzillerden daha rahat bakışla öldürebilirsiniz. Bunun için dürbün en önemli malzeme. PUBG Mobile dürbün ayarları yapınca birinci olmanız çok daha kolay olacak. Böylelikle PUBG Mobile hassasiyet ayarları nasıl olmalı sorusuna da cevap bulmuş olacaksınız.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

PUBG Mobil dürbün ayarı, rakiplere karşı dürbün sekmesi, dürbün hassasiyeti ve dürbün hedef düzeltmesini etkiler. Dürbün hedef düzeltmesine biraz açıklık getirelim. PUBG Mobile hassasiyet ayarları telefon için de yapılabilir ama burada net bir şey söylemek istemiyoruz. Tüm ayarları denedikten sonra cihazınızın ekran görüntüsü ve boyutuna göre bir ayar seçmeniz daha önemli diyebiliriz.

  • Rakibe dürbün açıkken ateş ettikten sonra sekmesi durumunda rakibe tekrar hızlı hedef alabilmeye yarar ya da bir noktadan bir noktaya daha hızlı ve kontrollü şekilde hedef almaya yarayan ayardır.

PUBG Mobile Kamera Hassasiyeti (Jiroskop)

Dürbünler için Kamera hassasiyeti, ateş etme animasyon hassasiyeti ve jiroskop hassasiyeti vardır. Bu hassasiyet ayarları aslında oyunculara göre farklılıklar gösterir. Oyuncu nasıl rahat oynuyorsa öyle ayarlar. Fakat temel olarak bilinmesi gereken en önemli şey dürbün yakınlaştırması arttıkça hassasiyet ayarını düşürmek nişan almayı çok daha kolay hale getirir. Bunun için dürbünlerde Modidictum olarak kullandığımız ayarlar fotoğrafta görüldüğü gibidir.

"<yoastmark

3x, 4x, 6x ve 8x Dürbün Ayarları

Oyun içindeki dürbün ayarı, oyundaki en önemli noktalardan biri. Dürbünler maalesef çantada çok fazla yer kaplıyorlar. Kullanmak istenilen dürbünler farklı olabiliyor. Oyuncular yeri geldiğinde 6x dürbün yeri geldiğindeyse 4x dürbün kullanmak istiyor ve ikisini de alıyor. Fakat birçok oyuncu şunu bilmiyor ki aslında 6x dürbün aynı zamanda 3x dürbün olarak kullanılabiliyor.

  • Dürbün açıldığı zaman sol üstte olan “AYARLA” noktasından bulunan dürbünün uzaklığı düşürebiliyor. Böylece tek dürbün alarak hem 6x hem 4x hem 3x kullanabiliyorsunuz ve aslında 3 dürbüne sahip olmuş oluyorsunuz. Bu da çantanızda büyük yer açıyor.
  • Bu özellik sadece 8x dürbün ve 6x dürbün için geçerli. 8x dürbün en fazla  4x uzaklığına düşürülebiliyor. 6x dürbün ise en fazla 3x olabiliyor.
"<yoastmark

Tüm bu işlemler dürbün açıldığında farenin tekerleği ile kolayca yapılabilir.

PUBG Mobile Dürbün Ayarları

Dürbünü oyun içinde değiştirmek oyundaki temponuzu kesinlikle olumlu etkileyecektir.

PUBG Mobile Dürbün Değiştirme Ayarı
PUBG Mobile Dürbün Değiştirme Ayarı

Anlık Dürbün Değiştirme

Oyun sırasında anlık olarak dürbün değiştirmek gerekebiliyor. Bunu yapmak için çok hızlı olmanız gerekebilir.

  • Çantayı açıp dürbünleri değiştirmek yerine PUBG Mobile dürbün değiştirme ayarı yaparsanız oyunda daha hızlı olabilirsiniz.
  • Oyun ayarlarından “Hızlı Dürbün Değiş” kısmını etkinleştirmek yeterli.
PUBG Mobile Oyun İçinde Dürbün Değiştirme Ayarı
PUBG Mobile Oyun İçinde Dürbün Değiştirme Ayarı
  • Daha sonrasında oyun içerisinde değiştirmek istediğiniz zamanda sağ tarafta kullanılan dürbün değiştirme butonu çıkacak.
pubg mobile dürbün ve hassasiyet ayarları
PUBG Mobile Oyun İçinde Dürbün Değiştirme
  • Dürbün değiştirme butonuna tıklandığında çantada olan dürbünler çıkar ve başka silahta takılı olsa bile hızlı şekilde hemen değiştirilir.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Sıfırlama

PUBG Mobile hassasiyet ayarları sıfırlamak için PUBG Mobile içerisinden “Ayarlar” bölümüne giderek “Hassasiyet” sekmesine girmelisiniz. Hassasiyet sekmesinden “Düşük”, “Orta”, “Yüksek” ve “Özelleştir” seçeneklerini seçmelisiniz. Özelleştir seçeneğini seçerseniz ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekecek. Diğer üçünden birini seçerseniz otomatik olarak o ayarlar yüklenecek.

PUBG Mobile, her geçen güncelleme ile çok daha değişik özelliklere merhaba diyor. Bu yeni güncellemelerden sonra bu içeriğimizi güncelledik. Dürbün ayarlarınızı yaptıktan sonra kesinlikle PUBG Silah Rehberi içeriğimize de göz atmalısınız. Bu tarz içerikler ve çok daha fazla PUBG Mobile rehberi için Mobidictum’u takip edin! Ayrıca YouTube kanalımız üzerinden de birçok PUBG Mobile içeriği paylaşıyoruz. Hemen aşağı bir PUBG Mobile videomuzu ekledik. Videoyu beğenip yorum atarak daha büyük kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Herkese bol HS’li iyi oyunlar dileriz.

Hassasiyet Ayarları Videosu

Oyundaki hassasiyet ayarlarını bir de video olarak görmek isterseniz Mobidictum YouTube kanalına göz atabilirsiniz. İlgili videoyu hemen aşağı ekledik. Videoyu beğenerek ve kanala abone olarak bu tarz videolardan haberdar olabilirsiniz.

Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts