PUBG Mobile Hakkında İlginç Bilgiler

PUBG Mobile hakkında bu ilginç bilgileri biliyor musunuz?
pubg mobile ilginç bilgiler
PUBG Mobile hakkında ilginç bilgiler içeriğimizle birlikte çoğu oyuncunun bilmediği detaylara hakim olun.

PUBG Mobile hakkında ilginç bilgiler ile, oyunun heyecanından biraz olsun sıyrılarak oyun hakkında az bilinen bilgilere göz atıyoruz. PUBG Mobile, yayımlandığı andan itibaren çoğu oyuncunun ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Peki, bu oyunun az bilinen detaylarına ne kadar hakimsiniz?

PUBG Mobile Hakkında İlginç Bilgiler

Bir hayatta kalma oyunu olan PUBG Mobile, kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına birçok oyuncunun ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Zira oyunun bilgisayar versiyonuna oranla daha çeşitli ve geniş bir oyuncu kitlesine sahip olduğunu söyleyebileceğimiz PUBG Mobile ile birçok oyuncunun yolu kesişti.

pubg mobile hakkında ilginç bilgiler listesi
PUBG Mobile’ın yayımlanmasının ardından birçok oyuncunun yolu, bu oyun ile kesişti.

Bu içeriğimizde, büyük kitlelerce oynanan ve çok sevilen oyunun az bilinen detaylarına birlikte göz atacağız. Bu detayların oyun içi ile çok bir ilgisi olmasa bile bu bilgileri öğrenerek oyuna bakış açınızı değiştirebilir ve oyun hakkında az da olsa daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu bilgilere geçmeden önce, kısa süre önce oyuna eklenen ve büyük Erangel 2.0 güncellemesini de içerisinde barındıran son güncelleme hakkında detaylı bilgi için PUBG Mobile 1.0 güncellemesi tüm detaylar içeriğimize göz atabilirsiniz.

pubg mobile vs pubg
İlk olarak oyunun bilgisayar versiyonunun çıkmasına karşın zaman içerisinde oyunun mobil versiyonu, bilgisayar versiyonunu geride bırakmayı başardı.

PUBG Mobile, Oyunun Bilgisayar Versiyonuna Göre Daha Popüler

PUBG Mobile hakkında ilginç bilgiler listemize, PUBG Mobile’ın oyunun bilgisayar versiyonuna göre daha popüler olmasıyla başlıyoruz. Oyunun yapımcıları başta oyunun bilgisayar versiyonuna daha fazla önem verse de, zaman içerisinde bu önem oyunun mobil versiyonuna kaymış durumda. Zira geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere PUBG Mobile, her yaştan ve her türden oyuncu kitlesinin ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Bu durum da oyunun, bilgisayar versiyonuna daha popüler olmasına yol açtı.

PUBG Mobile’ın En Popüler Olduğu Ülke Hindistan

PUBG Mobile’ın en popüler olduğu ülke, Hindistan. Öyle ki oyun, Hindistan’da yayımlandığı andan itibaren 175 milyondan fazla indirildi. Ancak tüm bunların yanında oyun, geçtiğimiz günlerde bazı gerekçeler ileri sürülerek Hindistan’da yasaklandı. Bu yasaklama gelişmesinin ardından oyunun yapımcısı Tencent Games, piyasada büyük bir değer kaybı yaşadı. Oyunun Hindistan’da yasaklanma sürecine daha yakın bir şekilde göz atmak ve diğer tüm detayları öğrenmek için Tencent Games 14 milyar dolar değer kaybetti içeriğimize göz atın.

playerunknowns battlegrounds adının hikayesi
Oyunun adı, oyunun geliştiricisi olan Brendan Greene’nin kullandığı kullanıcı adından geliyor.

Playerunknown’s Battlegrounds Adının Hikayesi

PUBG Mobile hakkında ilginç bilgiler listemize oyunun adının hikayesi ile devam ediyoruz. Çoğu oyuncu, oyunun adını telaffuz ederken uzun halini kullanmaz. Bazı oyuncular ise oyunun uzun adını gördükten sonra isime pek anlam vermeyebilir. Ancak oyunun ismi, yine oyunun bilgisayar versiyonunun geliştiricisi olan Brendan Greene’nin kullanıcı adı olan Playerunknown’dan geliyor.

PUBG Mobile’ın Yapımcısı Tencent Games

Oyunun bilgisayar versiyonunun yapımcısı Kore merkezli PUBG Corporation olsa da, oyunun mobil versiyonunun yapımcısı Tencent Games. Oyunun bilgisayar versiyonunun potansiyelini gören ve o potansiyeli mobil platformlara taşımayı hedefleyen Tencent Games, bu hedefi de başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş durumda. PUBG Mobile’ın çoğunluk kontrolüne sahip olan Tencent Games, bu başarılı hamle ile mobil oyun dünyasındaki ağırlığını da artırmıştı.

erangel isminin hikayesi
Erangel ismi sizin için bir şey ifade etmese de oyunun geliştiricisi olan Brendan Greene için anlamı büyük olabilir.

Erangel ismi nereden geliyor?

PUBG Mobile hakkında ilginç bilgiler listemize, oyunun en popüler haritası olan Erangel haritasının adının nereden geldiğiyle devam ediyoruz. Geçtiğimiz satırlarda değindiğimiz üzere oyunun babası olan Brendan Greene, oyunun ilk haritasına kendisi için anlamlı olan bir isim vermiş. Eryn adlı bir kız çocuğu olan ve kızına sıklıkla Türkçesi melek anlamına gelen “angel” kelimesi ile hitap eden Brendan Greene, oyunun ilk haritasına bu iki kelimenin birleşmesi olan Erangel adını vermiş.

Erangel haritasında gerçek yerlerden alınan yerler mevcut mu?

PUBG Mobile hakkında ilginç bilgiler listemizde değineceğimiz son madde, oyunun Erangel haritasında bulunan ve gerçek dünyadan esinlenilerek oluşturulan yerler olacak. Bu haritada hayali birçok konum bulunsa da, aslında Rusya’nın Çernobil kentinde bulunan ve haritanın popüler yerlerinden biri olan okul ve yine haritanın popüler yerlerinden biri olan ve aslında Ukrayna’da nükleer silah deposu olan Shelter gibi gerçek dünyadan esinlenilmiş yerler de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts