PUBG Mobile hangi cihazlarla uyumlu? (Android)

Beğendiğiniz telefon veya tablet gibi cihazları almadan önce PUBG Mobile’ı destekleyip desteklemediğini öğrenmelisiniz.
PUBG Mobile Destekleyen Cihazlar
Yeni sezonlarla birlikte destekleyen cihazlar değişebilir.

Gün geçtikçe yeni güncellemeler geldiğinden dolayı oyuncuların çoğu “PUBG Mobile hangi cihazlarla uyumlu?” gibi konuları oldukça merak ediyorlar. Tencent tarafından paylaşılan verilerle birlikte yaklaşık olarak 500 mobil Android cihazı üzerinden PUBG Mobile oynanabiliyor.

PUBG Mobile için cihazım uyumlu mu?

Cihazınızın uyumlu olup olmadığını anlamanın en kısa yolu oyunu Play Store üzerinden indirmeye çalışmak. Eğer cihazınız uyumlu değilse PUBG Mobile sayfasında yükleme tuşunu göremeyeceksiniz. Eğer sıkıntısız bir şekilde indirebiliyorsanız mobil cihazınız PUBG Mobile’ı destekliyor. Ayrıca PUBG Mobile ve birçok firmanın ortaklaşa olarak düzenlediği kurban bayramı dropları etkinliğinde dağıtılan hediyelere “PUBG Mobile Kurban Bayramı Dropları” adlı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

PUBG Mobile hangi cihazlarla uyumlu
500’ü aşkın cihazla PUBG Mobile oynayabilirsiniz.

Her güncellemenin yanında daha fazla oyuncuya sahip olabilmek için uyumlu olmayan cihazlar üzerine çalışmalar yapılıyor. Aynı zamanda mobil cihazınız oldukça eskiyse yeni gelecek olan güncellemelerle oyununuz hala uyumlu olmayabilir. Özellikle bu konu üzerinde Tencent’in hassas olduğunu da bildirmiş olalım.

Genellikle tabletler üzerinde “Downloading Resources” gibi oyun hatalarıyla karşılaşılsa da bu hatalar için güncellemeler elbet gelecek. Ayrıca “PUBG Mobile Downloading Resources Hatası (2020)” adlı içeriğimize göz atarak bu tarz hataların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda sıkıntılarla karşılaşılsa da çoğu tabletler PUBG Mobile için uyumlu. Aynı zamanda yeni gelen güncellemeyle birlikte cihazınız artık PUBG Mobile’ı desteklemiyorsa bu bir oyun hatası olabilir. Sürekli olarak güncellemeleri takip ederek cihaz uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz. Özellikle de yeni sezonların çok büyük dosya boyutuna sahip olmasından dolayı hataların oluşması gayet normal. Ayrıca yeni sezonun çıkış tarihine “PUBG Mobile Sezon 15: Çıkış Tarihi, Özellikler ve Dahası” adlı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

PUBG Mobile Tüm Cihazlar
Oyunu Google Pixel2 gibi cihazlardan da oynayabilirsiniz.

“PUBG Mobile hangi cihazlarla uyumlu” sorusuna karşılık oyunu destekleyen cihazlardan sadece bazılarını aşağıda veriyoruz. Eğer yeni bir telefon veya tablet alarak PUBG Mobile oynayacaksanız daha iyi bir cihaza ihtiyacınız olabilir. Ayrıca PUBG Mobile’ın sistem gereksinimlerini de bilmeniz sizin için iyi olacak. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri (2020)” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

 • REDMI NOTE4
 • SONY XPERIA X
 • HUAWEI P9
 • REDMI 4A
 • LG G5
 • HUAWEI HONOR8
 • GALAXY NOTE5
 • GOOGLE PIXEL2
 • GALAXY S8
 • SONY XPERIA XZ1
 • GALAXY NOTE8

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts