PUBG Mobile hata kodu 495 nasıl çözülür?

PUBG Mobile hata kodu 495 yüzünden oyunu güncelleyemeyen bir sürü oyuncu bulunuyor. Bu hatayı çözmek ise oldukça basit!
pubg mobile hata kodu 495 çözümü
PUBG Mobile Hata Kodu 495 Çözümü

PUBG Mobile hata kodu 495 yüzünden çoğu oyuncu oyununu güncel tutamıyor. Oyuncular zaman zaman Google Play mağazasından indirilen PUBG Mobile’da güncelleme sırasında 495 kodlu bir hata ile karşılaşıp bu durumda da oyuncular oyunlarını yeniden yüklemek zorunda kalabiliyor. Peki size bu sorunun çözümü oldukça basit desek?

PUBG Mobile Hata Kodu 495

PUBG Mobile’da bu 495 hata kodu tamamen güncellemeyle alakalı. Oluşan bu sorunun oyunla kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Google Play mağazasında karşılaştığınız bu hatayla oyunun bir alakası bulunmuyor. iOS kullanıcıları ise henüz böyle bir hata ile karşılaşmadı. Bu yüzden bu durumun onlar için harika olduğunu söyleyebiliriz. 🙂

PUBG Mobile Hata Kodu 495
Hata kodu 495’i çözmek için verileri silmeniz gerekiyor.

Bu hata ile PUBG Mobile güncellenemez hale geliyor. Güncelle tuşuna basıldıktan sonra da dosyalar indiriliyor olarak görünse de bu işlemin sonlarında hata kodu 495 ile karşılaşacaksınız. Cihazınızı yeniden başlatmak hiçbir işinize yaramayacak, o yüzden bu fikri direkt olarak aklınızdan çıkarın. Bu hatayı aldıktan sonra yapacağınız ilk işlem direkt olarak verileri temizlemek olmalı.

Sürüm güncel olmadığından cihazınızda oyun oynanamaz hale gelir. Güncellemeyi yapmadan hiçbir şekilde giriş yapamazsınız. Bu yüzden oyunu her zaman güncel tutmayı unutmamalısınız. Aynı zamanda güncellemeler yapıldığı sürece oyundan eşyalar, kostümler ve daha fazla güzel özelliklere de sahip olabilirsiniz.

Bu işlem sonucunda, telefonunuz Google Play hesabınızdan çıkış yapabilir. Hesap bilgilerinizi tekrar girerek hesabınızı açabilirsiniz ancak hatırlamıyorsanız “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayarak yeni bir şifre alabilir, o şekilde hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki verileri temizledikten sonra eğer 495 kodlu hatayı hala çözemediyseniz aşağıdaki işlemleri sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde takip edin. Verileri temizlemeden önce hesap bilgilerinizi bir kenara yazmalı veya aklınızda tutmalısınız.

PUBG Mobile Hata Kodu 495 Çözümü

  • Cihazınızın “Ayarlar” sekmesini açın.
  • Uygulamaların bulunduğu ayar kategorisini bulun ve açın.
  • Tüm uygulamalarınız listelendikten sonra “Google Play” uygulamasını bulun ve tıklayın.
  • Ön belleği ve verileri temizle diyerek tüm verileri temizleyin.
  • Google Play’e bir daha girerek oyunu tekrar güncellemeyi deneyin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts