PUBG Mobile Kademeler, Rütbeler ve Kademe Koruma

PUBG Mobile kademeler
PUBG Mobile Rütbeler, Kademeler

PUBG Mobile kademeleri oyuncunun oyun içerisindeki başarılarını ve seviyesini gösteriyor. PUBG Mobile, kademeler konusunda oyunculara büyük avantajlar sağlıyor.

PUBG Mobile Rütbe Sıralaması

PUBG Mobile içerisinde kademeniz düşükse karşınıza gelecek olan oyuncular da rütbenize bağlı olarak daha az yeteneğe sahip olacaklar. Eğer kendinize inanıyorsanız ve düşük kademeyi hak etmediğinizi düşünüyorsanız düşük kademelerden rahatlıkla sıyrılabilirsiniz.

PUBG Mobile Rütbeleri
PUBG Mobile Rütbeleri

PUBG Mobile, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Taç, As ve Fatih olmak üzere 8 rütbeden oluşuyor ve As ve Fatih rütbeleri dışında kalan diğer tüm rütbeler kendi içerisinde toplam beş kademeden oluşuyor.

En iyi hayatta kalma oyunlarından biri olan PUBG Mobile, her geçen zamanda oyuncu kitlesini biraz daha arttırmaya yönelik hamleler yapmaktan geri kalmıyor. PUBG Mobile rütbe sistemi de oyuncu sayısını ve rekabeti büyük ölçüde arttıran en önemli etkenlerden yalnızca bir tanesi. Oyundaki tekli, eşli, takım olarak oynanılan oyun modlarının her biri kendi içinde rütbelere sahip oluyor. Aynı zamanda oyunda Birinci Şahıs (BŞN) ve Üçüncü Şahıs (ÜŞN) seçenekleri de aralarındaki rütbe seviyesini etkilemiyorlar, yani her biri ayrı rütbeye sahip oluyor.

PUBG Mobile Rütbe Sıralaması

 • Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, As, Taç, Fatih

Bronz, Gümüş ve Altın Rütbeleri

PUBG Mobile Rütbeleri
 PUBG Mobile Bronz, Gümüş ve Altın Rütbeleri

PUBG Mobile rütbeler oyuncuların, oyunların sonucunda ki başarılarına göre aldıkları puanlara göre belirlenmektedir. Her rütbe kendi içinde 5 kademeden oluşmakta. Bronz Kademe 1200-1699, Gümüş Kademe 1700 – 2199, Altın Kademe 2200- 2700 puanları içerisindedir.

Platin, Elmas ve Taç Rütbeleri

PUBG Mobile Kademeler
PUBG Mobile Platin, Elmas ve Taç Rütbeleri

Platin Kademe 2700-3199, Elmas Kademe 3200-3699, Taç 3700-4199 puanları içerisinde oynanabilir. Unutmayın karşınıza gelen rakipler kendi kademenize denk olarak gelmektedir. Yüksek rütbelerde artık haritaya daha fazla hakim olmalısınız. Rakipleriniz her an her yerden çıkabilirler.

As Fatih Rütbeleri

PUBG Mobile As ve Fatih Rütbeleri
PUBG Mobile As ve Fatih Rütbeleri

As kademesine ulaşıp, bulundukları sunucularda en iyi 500 sırasına giren oyuncular seçkin “Fatih” unvanına sahip olurlar. Bu kademe her gün saat 00:00’da güncellenir.

PUBG Mobile Kademe Koruma

Kademe koruması toplam puanınızın mevcut kademenizin en alt seviyesine kadar inmesi durumunda devreye giren korumadır. Bunun sonucunda toplam puanınız bulunduğunuz kademeye tekrar atlamanız için gereken en düşüş seviyeye indirilir. Eğer korumanız yoksa bir alt rütbeye düşersiniz.

 • Her rütbede 5.kademeye ulaşıldığında 3 kademe koruması devreye girer.
 • Her 4.kademe ve 1. kademe arasında koruma elde edilir.
 • Fatih ve As kademelerinde 3 kademe korumasına sahip olursunuz.

Rütbelerin Süresi

Rütbe süreleri oynadığınız sezon süresi boyunca geçerlidir. Gelecek sezon başlayacağınız rütbe, oynamış olduğunuz sezon sonundaki rütbenize göre verilir. Ancak aynı rütbe ile başlamak gibi bir durum olmuyor. Sezonların kendi içlerinde, rütbeler için görevleri bulunmakta. Ulaşılan rütbelere göre oyunculara hem o andan itibaren kullanmaları için olan hem de sezon bitiminde alabilecekleri Rütbe sandıkları olarak hediyeler verilmekte.

Mobidictum YouTube kanalında da PUBG Mobile üzerine birçok video paylaşıyoruz. Hemen aşağıda son dönemde paylaştığımız en iyi taktikleri içeren bir video bıraktık. Videoya beğeni ve yorum bırakarak bize destek olabilirsiniz. Abone olmayı unutmayın. İyi seyirler!

Total
0
Shares
30 Yorum
 1. Hocam kolay gelsin 12. Sezonda taç kadameye ulaştım fakat ödülleri hesabıma tanımlanmadı bu konuyla ilgili bi bilginiz varmıdır yardımcı olursanız sevinirim

 2. S,a Ben As kademeye Ulaştım İsim Çerçevesi Vermedi Bana onu 13.Sezon Başında mı Veriyor

 3. As kademesine ulaştım yüksek rutbeye kasmak istemedim sadece merak ettiğim astan taç a düşüp sezon biterse ödülleri alabilirmiyim

 4. peki bu kasma sorunu ne olacak acaba arap geliuor kasiyor ateş dahi edemiyoruz ucak geciyor aravalar takla atip patliyor eksi yicez bu konuda ne yapacaklar skıldik hile ve kasma.probleminden

  1. Telefonu değiştir imkanın varsa . Ayni sorunlar ben de de var ama suan boyle oynamaya devam malesef

 5. Admin as kademedeyim eğer as kademeden düşersem takım etkisi : efsanevi ve ünvan ödülünü alabilirmiyim

 6. Arkadaşlar lutfen cevap verin şuan elmas 1 im taç olmama az kaldı herkez yeni sezonda kademe dusecek diyor dogrumu

 7. Taç oldum ama sezon ödüllerindeki puan koruma kartını alamadım kilitli gözüküyor nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

  1. Selam, Fatih olabilmek için bulunduğun sunucuda ilk 500’e girmen gerekiyor. Bunun için bol bol oynayabilirsiniz. 🙂

 8. abi bemim kademe puanı hep aynı kalıyor. oyunu kazansam da kaybetsem de hep aynı. elmas 2 de durmuş

 9. Bana kırmızı işaretle Kademe Korumasi Devrede geldi.
  Nasil eski haline getire bilirim?
  Puan yazilmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler