PUBG Taarruz Tüfekleri (Hasar Tablosu)

Taarruz tüfeklerini hasar tablosuna kadar inceledik.
PUBG Taarruz Tüfekleri
Oyunda en çok kullanılan silahlar taarruz tüfekleri.

PUBG taarruz tüfekleri oyunda epey kullanılıyor. Yakın ve orta mesafeye kadar etkili bir şekilde kullanılabilen taarruz tüfekleri doğru eklentilerle birlikte epey güçlü oluyor. Aynı zamanda bu silahların atış hızlarının yüksek olmasının yanında hasarlarının da bir o kadar güçlü. Kullanımını zorlaştıran tek etmen ise geri tepme kontrollerinin zor olması. Bunu da oyunda silahlarımıza eklentiler bularak çözebiliyoruz.

PUBG Taarruz Tüfekleri Hasar Tablosu

Silah AdıKafaya isabet eden mermilerin verdiği hasarGövdeye isabet eden mermilerin verdiği hasar
Groza47115
M41641101
AUG A341101
SCAR-L41101
Beryl M76244110
G36C41101
AKM47115
M16A443101
MK47 Mutant49115
QBZ-9541101
Tablo kask ve yelek olmadan 10 metre mesafeden etkili olan hasarı gösterir

PUBG’de veya PUBG Mobile’da rütbe kasmaya çalışırken bu silahları kesinlikle kullanmanız gerekecek. Hangi silahın daha yüksek hasarı olduğunu, hangi silahın daha etkili olduğunu, hangi silahın daha hızlı ateş ettiğini veya hangi silahı nerelerden bulabileceğinizi bu yazımızda sizlere aktarıyoruz.

PUBG Taarruz Tüfeği Hangisi?

Oyunda aslında taarruz tüfeği diye tek bir silah yok. Taarruz tüfekleri bir silah türüne verilmiş olan genel isim. PUBG taarruz tüfekleri yüksek hasarlı ve uzun etki mesafesine sahip silahlar. Hafif makineli silahlardan daha yavaş ateş etmesine rağmen ateş etme hızları da bir hayli yeterli. Bu silahlar güçlü ateşleme gücüne sahip oldukları için geri tepmeleri de buna dayalı olarak daha yüksek oluyor. Bu geri tepmeyi oyun içinde silahımıza bulup takacağımız eklentilerle dengeleyebiliyoruz. PUBG taarruz tüfeği görevini yaparken bu silahlardan herhangi birini kullanmanız görevi başarıyla tamamlamanız için yeterli olacaktır.

PUBG Taarruz Tüfekleri

Taarruz tüfekleri arasında yer alan en popüler silah M416 ve AKM. Çoğu oyuncunun bu silahları kullanmasının nedeni oranları diğer silahlara göre daha dengeli olması. PUBG’de herhangi bir yere atladığınız an herhangi bir taarruz tüfeği bulabilirseniz havada süzülen oyuncuları kolaylıkla öldürebilirsiniz. PUBG taarruz tüfekleri hangileri sorusuna aşağıdaki listeyle cevap verebiliriz.

  • Groza
  • AUG A3
  • AKM
  • M762
  • MK47 Mutant
  • M416
  • G36C
  • QBZ
  • SCAR-L
  • M16A4
PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri
PUBG en çok tercih edilen silahlar genellikle taarruz tüfekleri oluyor.

Groza

pubg mobile groza
Groza ile yakın mesafeden rakiplerinizi hızlı bir şekilde etkisiz hale getirebilirsiniz.

Groza, oyunda bulunan en güçlü taarruz tüfekleri arasında yer alıyor. Bu silahı airdroplardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Genellikle orta ve kısa menzilli çatışmalarda bu silah epey etkili. Kaskı kötü bir oyuncu varsa sadece tek bir atışla bile düşmanı düşürebilirsiniz. Aynı zamanda 7.62mm kullandığından dolayı geri tepme kontrolünün yapılması oldukça zor. Öyle ki uzun mesafelerde yüksek ateş hızı ve 7.62mm mermilerin ateşleme gücünün etkisiyle silahın geri tepmesi yüzünden neredeyse mermi bile isabet ettiremeyebiliyorsunuz. Sadece droplardan düşen bu silahı daha kolay bulabilmek için drop rehberimizi inceleyebilirsiniz.

M416

PUBG Mobile M416 Nerede Bulunur
Oyunda en çok tercih edilen taarruz tüfekleri arasında M416’da yer alıyor.

M416, oyuncular tarafından tercih edilen en popüler taarruz tüfeği. Doğru eklentilerle M416 kullanırsanız harika işler çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu silah Groza’dan daha fazla hasara sahip olduğundan dolayı çoğu kişi Groza yerine M416’yı kullanıyor. M416’nın çok fazla kullanılmasının bir diğer sebebiyse hasarının yüksek olup geri tepme kontrolünün kolay yapılması.

Hasarının Groza’dan bile yüksek olması, geri tepme kontrolünün kolay olması, hem uzun mesafe hem yakın mesafede etkili bir silah olması M416’yı oyunun en çok tercih edilen taarruz tüfeği yapıyor. Silahın tek dezavantajı ise eklentileri olmadan çok etkisiz kalıyor. Aklınızda M416 kullanmak varsa daha silahı bulmadan eklentilerini çantanız el verdiğince toplayıp yanınızda barındırmanız gerekiyor.

AUG A3

pubg mobile bulunması en zor silahlar aug a3
AUG A3 silahını bulmak için ikmal paketlerini kontrol etmelisiniz.

AUG A3 silahının kullanımı biraz zor olsa da eğer iyi bir PUBG oyuncusuysanız ve bu silahın geri tepme kontrolünü iyi yapabilirseniz düşmanları saniyeler içerisinde öldürebilirsiniz. Aynı zamanda hasarının yüksek olmasının yanında atış hızının da yüksek olmasından dolayı yanınızda fazladan 5.56mm bulundursanız iyi edersiniz. AUG’un tüm eklentileri destekliyor olması silahı bir hayli avantajlı konuma getiriyor. Standart bir tüfeği andırıyor ve kontrol etmesi birçok taarruz tüfeğine göre daha kolay. Bulduysanız kaçırmamanız gereken silahlardan birisi.

SCAR-L

PUBG Taarruz Tüfeği
SCAR-L

PUBG taarruz tüfekleri arasında en düşük statlara sahip olan silah SCAR-L. Bu nedenle gerektiği önemi görmediğini düşünenlerimiz olabilir. Ben de onlardan biriyim. SCAR-L yüksek ateş hızının yanında kontrol etmesi oldukça kolay bir silah. Özellikle oyundaki spray mantığına ilk alışmaya çalıştığınız zamanlarda kullanabileceğiniz muhteşem bir taarruz tüfeği olduğu aşikar. 5.56mm cephane kullanıyor. Eklentilerle beraber kontrol etmesi bir hayli kolay olan SCAR-L’e de bir şans vermenizi tavsiye ediyorum.

G36C

PUBG Taarruz Tüfeği
G36C, Vikendi haritasında SCAR-L yerine bulunuyor.

Vikendi haritasında SCAR-L yerine bulunan G36C de 5.56mm cephane kullanıyor. SCAR-L’den biraz daha hızlı ateş edebiliyor. Bunun yanında hasarı SCAR-L ile hemen hemen aynı. Kontrolü kolay ve eklentilerle daha kolay hale gelebiliyor. Vikendi’ye düştüyseniz G36C’ye de bir şans verebilirsiniz.

Beryl M762

PUBG Mobile AKM ve M416 Hasar
M762 silahı M416 silahına kıyasla daha hızlı ateş edebiliyor.

Harita üzerinde kolaylıkla bulunabilen Beryl M762 silahı 7.62mm kullanmasının yanında atış hızının epey fazla olmasından dolayı geri tepme kontrolü oldukça zor. Bu silahın geri tepme kontrolünü yapabiliyorsanız. Tıpkı AUG A3 silahında da olduğu gibi Beryl M762’nin atış hızı yüksek olduğundan dolayı cephaneniz hızla bitecek.

AKM

PUBG Mobile AKM geri tepme
AKM silahına sadece kompansatör takıldığından dolayı, ilk başlarda alışmanız zor olacak.

AKM, M416 silahından sonra en çok tercih edilen bir başka taarruz tüfeği. Mermi stili olarak 7.62mm kullanan bu silahla doğru eklentilere sahipseniz yakın ve orta mesafeden girdiğiniz eşleşmelerde daha etkili olabilirsiniz. Geri tepme kontrolü biraz zor olsa da alıştırma modlarında AKM’nin sekme kontrolünü sağlayabilirsiniz.

MK47 Mutant

PUBG Mobile MK 47 Mutant
Bu silahı orta menzilli çatışmalarda kullanabilirsiniz.

MK47 Mutant, orta menzilli çatışmalarda epey güçlü. Atış hızı düşük olmasına rağmen bu silahın hasarı oldukça iyi. Bir şarjör içerisinde maksimum 20 mermi bulundurabilen bu silahın doğru eklentilerine sahip olursanız uzak mesafeli çatışmalarda daha etkili olabilirsiniz. Mesafe arttıkça bu silahın kullanımı biraz daha zorlaştığından dolayı KAR-98 gibi silahlar tercih edebilirsiniz.

QBZ-95

PUBG Mobile QBZ için en iyi eklentiler
Dikey sekmeyi azaltmak için dikey tutamaç kullanabilirsiniz.

Sadece Sanhok haritasında bulunabilen QBZ-95 silahı tıpkı SCAR-L ve M416 gibi. Mermi olarak 5.56mm kullanan bu silahın eklentisiz halinin geri tepme kontrolü epey kolay. Bu silahın oyunda çok fazla kullanılmamasının sebebi sadece bir haritada bulunması. Eklenti olarak uzatılmış hızlı çekim şarjör bu silahı daha güçlü kılıyor.

M16A4

PUBG Mobile M16A4
M16A4 silahının atış hızı yavaş olduğundan dolayı pek fazla tercih edilmiyor.

PUBG’de en yaygın bulunan taarruz tüfeği M14A4 diyebiliriz. M16A4 çoğu oyuncu tarafından sevilmese dahi yere indiğiniz anda dürbünle birlikte iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Oyuncuların bu silahı sevmemesinin en büyük nedeni M16A4’ün tek veya üçlü atış modunun olması. Üçlü modda hızlı tıklayabilirsiniz atış hızı bir hayli yüksek bir hale geliyor. Geri tepmesini kontrol etmesi epey kolay ve farklı mesafelerde değişik işlere yarayabiliyor. En azından oyunun başında es geçilmemesi gereken bir silah olduğunu düşünüyorum.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts