Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

Snapchat kullanıcılarının fazlasıyla merak ettiği kullanıcı adı değiştirme konusuna değindik.
Snapchat kullanıcı adı değiştirme 2020
Snapchat kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Snapchat kullanıcı adı değiştirme konusu zaman zaman Snapchat kullanıcıları tarafından problem olabiliyor. Fotoğraf ve video özelinde ilerleyen bu platformun en çok merak edilen konularından biri bu soru ama ne yazık ki bu konuda bir netlik söz konusu değil.

Kullanmayı bıraktığınız ve tekrar dönmek istediğiniz Snapchat hesabınızın varsa ama kullanıcı adını beğenmeyip değiştirmek istiyorsanız veya kullanıcı adınızı yenilemek istiyorsanız bir önerimiz var.

Snapchat İsim Değiştirme

Snapchat kullanıcılarının kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin vermiyor ama Snapchat’te isminizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Snapchat’te isim değiştirmek için yapmanız gerekenleri görsellerle anlattık:

 1. İsim değiştirmek için Snapchat ekranının sağ üst tarafında bulunan çark şeklindeki Ayarlar simgesine dokunun.
  snapchat isim
  Öncelikle ekranın sol üstünde bulunan emojiye tıklıyoruz.

  snapchat ayar
  Açılan ekranda sağ üstte yer alan ayarlar butonuna tıklıyoruz.
 2. Açılan bölümden isim alanınızı seçin.
  snapchat isim
  İsim alanına tıklayarak isim bilginizi değiştirebilirsiniz.
 3. Sonra bu bölümden isminizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İsminizi değiştirdiğinizde Snapchat’te artık o isimle görüneceğiniz için aslında kullanıcı adınızı değiştirmiş gibi oluyorsunuz. Snapchat kullanıcı adı değiştirmeye izin vermediği için eğer kullanıcı adımı değiştirmem gerekiyor diyorsanız yeni bir hesap açmanız gerekiyor.

Snapchat kullanıcı adı değiştirme
Snapchat’te kullanıcı adı değiştirme gibi bir durum söz konusu değil.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

Snapchat kullanıcı adı bölümü de yine Ayarlar menüsünde bulunan Hesabım seçeneğinin hemen altında yer alıyor. Ancak söylemeliyiz ki Snapchat kullanıcı adı değiştirme gibi bir durum söz konusu değil.

Kullanıcılar tarafından kayıt aşamasında dikkat edilmeden konulan kullanıcı adları ilerleyen dönemlerde değiştirilememesi kullanıcıları hüsrana uğratıyor. Önceden açtığınız Snapchat hesabınızdaki kullanıcı adınız sizi şu anda rahatsız ediyorsa yapmanız gereken en doğru hareket yeni bir Snapchat hesabı açmak olacak.

Öncelikle belirtelim Snapchat’i Türkçe kullanmak istiyorsanız Snapchat Dil Değiştirme içeriğimize gidebilirsiniz. Adım adım Türkçe anlatacağımız sistemi hemen aşağıda görebilirsiniz.

Yeni hesap nasıl açılır?

 • Snapchat hesabınızdan çıkış yapın
 • Yeni hesap oluştur butonuna tıklayın
 • Adınızı ve istediğiniz kullanıcı adını yazın
 • Açılan ekranda yeni kullanıcı adınızı girebilirsiniz

Yeni bir Snapchat hesabı açmaya karar verdiyseniz ve birçok Snapchat hesabınız olsun istemeyip elinizde var olan şu anki hesabınızı silmek isterseniz, Snapchat hesabı nasıl silinir onu da anlattık.

Snapchat 2010’lu yılların başında Evan Spiegel ve Bobby Murphy tarafından kurulmuştu. Facebook, Instagram‘ın hikaye bölümünün aktif olmadığı dönemde Snapchat’i satın almak istemiş ve Snapchat yönetimi bu satın almaya pek sıcak bakmamıştı. Sonrasında Facebook kendi Story bölümünü aktif etti ve bir anda Snapchat’in tam karşısında yer aldı.

Snapchat rakiplerinin yeni satın almalar ile gücüne güç katmasına rağmen yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Efektler ve filtreler konusunda rakiplerinin hala önünde olduğu düşünülen bu platform, yeni özellikleriyle kullanıcı sayısını artırmaya çalışıyor. Mobidictum olarak biz de Snapchat’e dair rehberler hazırlıyor, takipçilerimizin en iyi bilgiyi almasını sağlamaya çalışıyoruz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve/veya sorularınızı bu içeriğe yorum olarak ekleyerek bize gönderebilirsiniz.

Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler