Snapchat puanı nedir, nasıl artar?

Snapchat puanı nedir, ne işe yarar ve nasıl arttırılır? Snapchat puanı gizleniyor mu? Snapchat puanı hakkında tüm merak edilenler!
Snapchat puanı nedir
Snapchat puanı nedir, nasıl artar?

“Snapchat puanı nedir ve Snapchat puanı nasıl artar?” soruları son zamanlarda sıklıkla soruluyor. Snapchat; Snap Inc. kurucuları Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından akıllı telefonlar için geliştirilmiş, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, fotoğraf, ses ve video göndermesini sağlar.

Snapchat Puanı nedir?

Snapchat puanınızı profil sayfanızda adınızın altında bulabilirsiniz. Snapchat resmi web sitesinde şifreli olarak puanınızın süper gizli özel bir denklem tarafından belirlendiğini belirtir. Snapchat’in kullandığı algoritmanın tam olarak ne olduğunu kimse bilmese de, şu üç eylemden herhangi biri ile puanın en az bir puan veya daha fazla arttığı görülüyor:

 • Gönderdiğiniz Snap sayısı
 • Görüntülediğiniz Snap sayısı
 • Gönderdiğiniz hikaye sayısı

Snapchat puanları, görüntülediğiniz hikayeler, gönderdiğiniz metinler veya anlık görüntüler veya hikayeler içermeyen başka herhangi bir şey için artmaz.

Snapchat puanı
Snapchat puanı nedir?

Snapchat puanınızı artırmanın en iyi yolu, gönderdiğiniz anlık görüntülerin ve hikayelerin sayısını artırmak ve arkadaşlarınızın size açmanız için daha fazla anlık görüntü göndermesini sağlamaktır. Puanınızı artırmanın bazı yolları şunlardır:

 • Birkaç günlüğüne Snapchat’tan çıkın ve ardından tekrar giriş yapın ve puanınızı kontrol edin. Snapchat, platforma geri döndüğünüz için sizi ödüllendirmek için puanınızı birkaç puan artıracak.
 • Daha fazla kişiye fotoğraf göndermek yerine daha fazla fotoğraf göndermeye odaklanın. Onları alan kişi sayısı yerine gönderilen snap sayısı için ödüllendirilirsiniz.
Snapchat puanı
Snapchat Puan Arttırma

Ünlülere anlık fotoğraflar göndermek, puanınızı artırmanın iyi bilinen bir yoludur çünkü arkadaşlarınıza aşırı yüklenmeden gönderdiğiniz fotoğrafların sayısını artırabilirsiniz. Snapchat puanı arttırma siteleri de bulunuyor ve kullanıcı adınızı girdikten sonra Snapchat puanınızı arttıracağını söylüyorlar. Bu tarz sitelerden kaçının. Bu siteleri kullanmak aşırı spam’a yol açabilir ve ondan sonra Snapchat puanınızı artırmak için hiçbir şey yapamazsınız.

Snapchat Puanı ne işe yarar?

Şu anda Snapchat puanının tek yararı, kupa kazanmanıza yardımcı olmaktır. Sıfırdan başlayıp azar azar kazanarak ve 500.000 puanlık hayalet kupayla tamamlayarak farklı puan seviyelerine ulaştığınızda kupalar kazanabilirsiniz. Yüksek bir puana sahip olmak, sık Snapchat kullanıcıları arasında bir “otorite” duygusu da aktarabilir ve sizi platformdaki diğer kişiler üzerinde etkili olabilecek biri olarak belirleyebilir.

Snapchat puanı
Snapchat puanı ne işe yarar?

En azından, Snapchat kullanan diğer arkadaşlarınız arasında, aralarında en yüksek puanı ve en çok kupayı aldıkları için “övünme haklarını” elde edersiniz. Bunun dışında size maddi bir yarar ya da hiç olmazsa güzel bir zil sesi gibi şeyler sunmuyor. Sadece daha uzun Snapchat kullandığınızı gösteren bir sayıdan ibaret.

Snapchat Puanı Gizleme

Snapchat puan gizlemenin Snapchat üzerindeki takipçilerinizden gizlemenin bir yolu yoktur. Belirli kişileri takip etmeyi bırakarak, engelleyerek ya da gizlilik ayarlarınızı değiştirerek bunu gizleyebilirsiniz. Ayarlarınızı, herhangi birinin size özel bir anlık görüntü göndermesine izin verecek şekilde değiştirirseniz bu Snapchat’ta bağlı olmadığınız kişilerin puanınızı görmeden size anlık görüntüler göndermesine olanak tanır.

Snapchat puanı
Snapchat Puan Gizleme

Herhangi birinin size anlık fotoğraf göndermesine izin vermek arzu edilen bir ayar olmayabilir, bu yüzden kendi takdirinize göre kullanın. Eğer bir kişinin görmesini istemiyorsanız engelleyebilirsiniz ya da takipten çıkartabilirsiniz. Bunun dışında toplu bir şekilde adeta Whatsapp son görülme kapatma gibi bir ayarı da bulunmuyor.

Snapchat nasıl kullanılır?

Snap, arkadaşlarınıza Snapchat ile çekip gönderdiğiniz fotoğraflardır. Anlık olarak gönderdiğinizde, 10 saniyeye kadar seçim yapabileceğiniz bir zamanlayıcı ayarlarsınız. Arkadaşınız fotoğrafı yalnızca belirlediğiniz süre boyunca görüntüleyebilecek ve ardından silinecektir. Fotoğrafların sonsuza kadar gittiğine dair bir algı olsa da, arkadaşlarınızın yeterince hızlı yaparlarsa ekran görüntüsü alma seçeneği var.

Snapchat nasıl kullanılır
Snapchat nasıl kullanılır?

Snapchat’in iyi yanı ise fotoğrafların ekran görüntüsü alındığında bize bildirim geliyor. Instagram’daki gibi sadece bize değil, ekran görüntüsü alan kişiye de bildirim gitmekte. Yani fotoğrafları gizlice depolama ve saklama gibi bir şans yok.

Snapchat Fotoğraf Gönderme

Snapchat’e daha fazla özellik eklendikçe, kullanıcı arayüzü daha karmaşık hale geldi. Bununla birlikte, Snapchat üzerinden bir arkadaşınıza kendi kendini yok eden bir fotoğraf veya video gönderen en temel işlevi ise kullanma süreci büyük ölçüde değişmeden kaldı. Snapchat üzerinden fotoğraf göndermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Snapchat puan
Snapchat Fotoğraf Gönderme
 • Telefonunuzda Snapchat uygulamasını açın.
 • Henüz yapmadıysanız bir hesap oluşturun.
 • Uygulamanın ana ekranı, kameranız olacak.
 • Snapchat altyazıları ve metni sağ üst köşedeki kamera düğmesine dokunarak ön ve arka kamera arasında geçiş yapabilirsiniz.
 • Sol üst köşedeki flaş düğmesine dokunarak kameranın flaşını etkinleştirip ve devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekmek için alt tarafa yakın büyük kamera deklanşörü düğmesine dokunun veya video kaydetmek için düğmeyi basılı tutun.
Snapchat puan
Snapchat fotoğraflar bir yere kaydedilmez
 • Bu Instagram’ın çalışma şekline benzer olacak.
 • İsteğe bağlı olarak fotoğraf veya videoya başlıklar, el yazısı metinler, elle çizilmiş resimler, filtreler ve efektler ekleyin. Ayrıca ekranda kalma süresini ve diğer seçenekleri de ayarlayabilirsiniz.
 • Mesajın bir ile on saniye arasında ne kadar süreyle görünmesini istediğinizi tanımlayın.
 • Önizleme ekranının sağ alt kısmındaki ok şeklindeki “gönder” simgesine dokunun.”Gönder” ekranında alıcılarınızı seçin.
 • Göndermek için ok düğmesine dokunun.

Bu ve bunun gibi içerikler için Mobidictum’u takip edebilir, sitenin bildirimlerini aktif ederek içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts