+18 Oyunlar Listesi

+18 yaşların oynayabileceği en korkutucu oyunları sizlere listeledik.
+18 Korku Oyunları
+18 yaşların oynayabileceği en iyi korku oyunlarını sizlere listeledik.

+18 Korku oyunlar listesi ile birlikte korku oyunlarına daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu hazırladığımız liste içerisindeki oyunları muhtemelen herkes bir kere de olsa duymuştur. Eğer bu liste içerisindeki oyunlardan hiçbirini oynamadıysanız, gözünüze en çarpıcı ve en korkutucu gelen oyunu indirmeli ve sizde bu atmosferini deneyimlemelisiniz.

+18 Oyunlar Listesi

PC platformunda en çok oynanan oyunlar genellikle korku kategorisinde ön plana çıkıyor. Dünya üzerinde büyük bir etki yaratmış olan en iyi korku oyunlarını sizlere bir liste içerisinde hazırladık. Sizlere önerdiğimiz bu korku oyunlarını hem yayıncılar tarafından hem de oyuncular tarafından denenip, onay almış oyunlar. PC üzerinde oynamak için bir korku oyunu arıyorsanız kesinlikle bu listeye göz atmalısınız.

Outlast

Outlast
Outlast

Korku oyunları denince akla ilk gelen oyun Outlast oluyor. Outlast 2013’te oyuncuların karşısına çıkarıldı ve çıkarıldığı gibi büyük bir kitle yakalamayı başardı. Oyunun hikayesini özet geçecek olursak, gazetecilik işi ile uğraşan bir adamın kontrolden çıkmış bir akıl hastanesini araştırmaya gitmesiyle başlıyor. Yanında sadece gece görüşüne sahip bir kamera ve birkaç sargı bezi bulunuyor. Bu oyunu oynarken hem hastaneyi araştırmaya çalışacaksınız hem de hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Outlast 2

Outlast 2
Outlast 2

Outlast oyununun devamı olan Outlast 2, oyuncuların yoğun isteği üzerinde serinin devamı için piyasaya çıkarılmış bir oyun. İlk oyundan farklı olan tek özellik hikayesi. Oyunun hikayesini özet geçecek olursak, gazeteci Blake ve eşi Lynn birbirinden farklı insanları öldüren toplulukla alakalı duyumlar almışlar. Duydukları bu korkunç olayla alakalı detay almak ve haber yapmak için bir helikopter ile yola çıkmışlar. Olayın olduğu köyün yakınlarında helikopter arıza yapmış ve bir dağın yamacına düşmüş… Hikayenin devamını merak ediyor ve bu atmosferi yaşamak istiyorsanız kesinlikle bu oyunu deneyimlemelisiniz.

Alien Isolation

Alien Isolation
Alien Isolation

Meşhur filmlerden biri olan Alien’ın konusu üzerine geliştirilmiş olan bu oyun filmde yaşananların 15 yıl sonrasına dayanıyor. Eğer Alien filmini izlemediyseniz ilk olarak bu filmi izlemeli ve daha sonra oyununu oynamalısınız. Oyunda diğer korku oyunlardan farklı olarak gizlilik bulunuyor. Oyunda korktuğunuz her an saklanma bölümlerine gidip, canavardan saklanabilirsiniz. Oyunu oynarken sürekli bir gerilim içerisinde olacağınızdan dolayı dikkatli olmalısınız.

SOMA

SOMA
SOMA

SOMA oyunu, Amnesia: The Dark Descent’in yaratıcısı Frictional Games tarafından tasarlanan bir bilim kurgu ve korku oyunu. Kimlik, bilinç ve insan olmanın ne anlama geldiğine değinen sarsıcı bir hikayeyi konu alıyor. Çoğu oyuncu bu korku oyunun es geçiyor olsa da, kesinlikle oynanması gereken oyunlardan biri. Bu oyunu oynayan çoğu oyuncu sosyal medya da bu oyuna Amnesia’nın okyanusta geçen hali olarak tanıttığından dolayı büyük bir tepki aldı. Aslında SOMA oyununa bakacak olursak sadece Amnesia ile mekanikleri benzer. Çeşitli olaylar üzerine ilerleyen bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

Five Nights At Freedy’s 4

Five Nights At Freedy's 4
Five Nights At Freedy’s 4

Five Nights At Freedy’s 4 diğer serilerindeki gibi bir güvenlik odasında değil de hikayesine bir çocuk odasında devam ediyor. Bu oyunda kamera veya “Phone Guy” bulunmadığından dolayı, başlangıçta oyun size birkaç taktik öneriyor ve bu taktikler üzerinden oyununuzu ilerletiyorsunuz. Oyuncunun elinde bir el feneri bulunuyor, ancak bu el fenerinin gücü sınırsız olduğundan dolayı sürekli kullanabilirsiniz. El feneri yardımı ile koridorlarda beliren yaratıkları uzaklaştırmaya ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Slender: The Arrival

Slender The Arrival
Slender The Arrival

Slender: The Arrival çoğu oyuncu tarafından olumlu yorumlar aldı. Eğer gerilim duygusunu kanınızda hissetmek istiyorsanız kesinlikle bu oyunu denemelisiniz. Oyunda sizi sürekli rahatsız edecek olan Slendarman karakterinden hem kaçmaya hem de hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunu oynarken bir anda karşınıza çıkacak olan bu korkutucu karakterden saklanmak için farklı farklı stratejiler uygulamalısınız.

Amnesia: The Dark Descent

Amnesia The Dark Descent
Amnesia The Dark Descent

Ana karakterin Daniel’in hikayesini ele alan bu oyun 19. yüzyılda bir kale içerisinde yaşanan olayları anlatıyor. Hikayeden kısaca bahsedecek olursak, hafızasını kaybetmiş olan Daniel’in kalede bulunan canavarlara yakalanmadan kalenin en derinliklerine inmeye ve Baron Alexander adında birini öldürmesi gerekiyor ve öldürmesi için ise Daniel’a siz yardımcı oluyorsunuz.

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7 Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard

Capcom tarafından geliştirilip yayınlanan Resident Evil 7 çoğu oyuncu tarafından beğenildi. Oyunu oynarken her dakika gerilim yaşıyor ve hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışıyorsunuz. Oyunun hikayesinden kısaca bahsedecek olursak, Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş bir evde, Ethan Winters’ın eşi Mia’yı aramasını konu edinmekte. Ethan, Baker ailesine ve “Kalıplaşmış” denilen yaratıklara karşı savaşmak için çeşitli silahlar kullanmak zorunda olduğu bir oyun. Ayrıca oyuncu yaralanma durumlarında çeşitli iyileştirici kitler yardımıyla can doldurulabiliyor. Aynı zamanda diğer Resident Evil oyunlarında olduğu gibi, oyunun hikâyesinde devam ettirmek için çeşitli bulmacalar da yapmak zorundasınız.

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2
Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2 oyunun temel amacı zombilere karşı mücadele vermeye dayanıyor. Oyunda kontrol edebileceğimiz dört tane karakter bulunuyor. Oyunun temel amacından bahsedecek olursak, bu dört karakterden birini seçiyor ve silahlarımız ile birlikte zombilere karşı mücadele veriyoruz. Bu verdiğimiz mücadeleler esnasında ise büyük yaratıklara karşı savaşıyor hem de hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyunu isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilir ve bu atmosferi sizlerde hissedebilirsiniz.

Phasmophobia

Phasmophobia
Phasmophobia

Phasmophobia, sizin de içerisinde bulunduğunuz bir ekip ile paranormal olaylarla dolu bir eve giriş yapıyorsunuz. Girdiğiniz bu evde hayaletin olduğunu kanıtlayabilecek 4 tane delil bulmanız gerekiyor. Oyunu oynarken mikrofonunuz sayesinde evin içerisinde bulunan hayalet ile konuşabiliyorsunuz. Bu delilleri bulmak için ise kullanabileceğiniz alet edevatlar da bulunuyor.

Kholat

Kholat
Kholat

Kholat, çoğu oyuncu tarafından olumlu yorumlar aldı. Oyun gerçek bir hikayeye dayandığından dolayı oyunu oynayan oyuncular, bitirdikten etkilendiklerini ve oldukça beğendiklerini söylüyorlar. Oyunun hikayesini özet geçecek olursak, 1959 yılının Şubat ayında Kholat Syakhl’da kaybolan dokuz Rus üniversite öğrencisini bulmaya çalışıyoruz. Bu araştırmalar esnasında ise bizleri çok farklı olaylar bekliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts