Rez almak ne demek, oyunlarda ne anlama geliyor?

Sosyal medya üzerinde sıkça karşılaşılan rez ne anlama geliyor?
Rez ne anlama geliyor
Rez, rezerve ve rezervasyon anlamlarına geliyor.

Rez almak ne demek? Çoğu kişi rez kısaltmasının ne anlama geldiğini bilmiyor. Forumlarda sıkça karşılaşılan bu kısaltma birçok kişinin aklında “Rez alın ne demek?” sorusu uyandırıyor. Rezervasyon kelimesinin kısaltması olan rez aynı zamanda oyunlarda da sıkça kullanılan bir kelime.

Rez almak ne demek?

Forum kullanıcıları rezervasyon kelimesini kısaltarak rez haline getirdi. Böylelikle rez almak ve rez alın popülerleşerek günlük hayatta kullanılır oldu. Aynı zamanda bir Yeşilçam filminde de “Burası karışacak vaziyet alın.” repliği zamanla oyuncular tarafından dönüştürülerek “Burası karışacak rez alın.” olarak çevrildi.

Rez almak ne demek
Bir Yeşilçam repliğinden dolayı rez almak daha hızlı popüler oldu.

Aynı zamanda rez kelimesinin bir diğer anlamı rezerve almak. Genellikle sosyal medya üzerinde kullanılan bu kelimenin anlamıysa ileride gerçekleşecek bir şeyi tahmin etmek için kullanılabiliyor. Örnek vermek gerekirse: Rez alın bugün yağmur yağacak.

Rez almak ne demek, kötü bir anlamı var mı?

Rez kelimesinin bunlar dışında başka bir anlamı bulunmuyor. Aynı zamanda kötü amaçla da kullanılmadığından dolayı bu kelimeyi oyunlarda, forumlarda ve sosyal medya üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts