PUBG Mobile Hile Bildirme – Hile görünce ne yapmalısınız?

Her oyunda olduğu gibi PUBG Mobile’da da hile kullanan oyuncular çoğu kişinin canını sıkıyor. Bunun önüne geçebilmek için hile kullanan kişileri rapor etmeniz gerekiyor.
PUBG Mobile Hile Bildirme
Eğer bir hile sizi maç esnasında öldürdüyse onu kolaylıkla raporlayabilirsiniz.

PUBG Mobile hile bildirme yöntemiyle maçlarınızı zehir eden ve tüm oyun keyfinizi kaçıran oyuncuları rapor edebilirsiniz. Tencent tarafından ilgili birimlere raporlarınız ulaştığında hile açtığını iddia ettiğiniz kişi uzun bir incelemeye alınıyor. Eğer yanlış bir hareketi görülürse hile türüne göre oyundan uzaklaştırılıyor veya tamamen yasaklanıyor.

PUBG Mobile Hile Bildirme

Eşleştirmeler içerisinde denk gelen hile kullanan oyuncuları çok basit bir yöntemle Tencent ekiplerine bildirebilirsiniz. Ancak hile gördüğünüz oyunun tam tarihini, hile kullanan kişinin oyun ismi ve ne tür bir hile olduğunu eksiksiz bir şekilde bildirmeniz daha iyi olacak. Aynı zamanda ekran görüntüleri veya videolar kullanmanız da oldukça yararlı olacak.

PUBG Mobile Raporlama
Hile açan kişiyi arkadaşlar listesinden raporlayabilirsiniz.

Neredeyse hile veya oyun hatasıyla kazanç sağlayamadığınız bir oyun olmadığından dolayı her oyunda hileyle karşılaşmak mümkün. Ancak bunun önüne geçebilmek için katı kurallar belirleniyor. Eğer hala oyunda kullanılabilen hileler hakkında bir fikriniz yoksa “PUBG Mobile Hileleri ve Hile Cezaları” adlı içeriğimize göz atarak karşınızdaki oyuncunun hile olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Aynı zamanda son gelen grup fotoğrafı çekilebilen çadır bölgelerinde ufak taktikler yapılabiliyor. Oyuncular dışardan net olarak gözükmeyecek bir bölgeye geçerek kamera modunu aktifleştiriyor. Ardından etrafı inceleyerek düşmanları görüyorlar. Sizi rahatsız eden tuşun kapanma yöntemini ve yapılabilecek taktikleri yazdığımız “PUBG Mobile Grup Fotoğrafı Kapatma Yöntemleri” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Oyunda UC hilesinden tutun görüş hilesine kadar çeşitli programlar kullanılabiliyor. Çoğu oyun çeşitli yazılımlar geliştirerek oyuncu hileyi aktifleştirdiği an oyundan uzaklaştırabiliyor. Tabii ne yazık ki bu durumun dışında kalan programlar da olabiliyor. Her gün hileciler için önemli bir adım atılsa da oyun sektörü var olduğu sürece hileler de olacak gibi duruyor.

PUBG Mobile Destek
Destek bölümünden oyuncu raporlayamazsınız.

Çok fazla oyuncu tarafından programlar ve hile kullanıldığından dolayı da Tencent’in herkese geri dönmesi epey bir zaman alabilir. Rapor ettiğiniz kişinin oyundan uzaklaştırılması haftalar alabilir. Aynı zamanda oyuncuları hile kullanmadan daha rahat görmek için keskin nişancı tüfeklerini kullanabilirsiniz. Erangel haritasında keskin nişancı tüfekleri bulamadıysanız “PUBG Mobile: Erangel’de keskin nişancı tüfekleri nerede bulunur?” adlı rehberimizden beğendiğiniz silahların yerlerini öğrenebilirsiniz.

Gördüğünüz hileleri bildirmek için çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz. Genellikle çoğu oyuncu eşleşme esnasında öldüğü zaman oyuncuyu rapor ediyor. Ancak sizi öldüren kişi hile kullanan bir oyuncu değilse rapor etmeniz biraz daha dolaylı olacak. Hileyle oynayan kişinin ismini biliyorsanız aşağıda bulunan işlemleri uygulayarak oyuncuyu rapor edebilirsiniz.

  • Hile kullanan kişinin ismini aklınızda tutun.
  • Arkadaş ekler gibi kişinin profilini bulun.
  • İstatistikler sayfasının sağ altında yer alan “Bildir” tuşuna basın.
  • Zamanı, kişiyi ve hile türünü belirterek raporu gönderin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts